Sudocrem

Paylaş
 

Sudocrem cilt bakımı konusunda birçok kişinin tercih ettiği, önceleri sadece pişik kremi olarak kullanılan fakat daha sonra etkili formülü sayesinde cilt üzerindeki birçok lekeyi yok ettiği kanıtlanan bir kremdir. İlk olarak Demet Akalın’ın sosyal medya üzerinden yaptığı sudocrem paylaşımı, daha sonra ise güzellik uzmanı Pervin Dinçer’in sudocrem maskesi ile cilt üzerindeki leke ve sivilcilerin giderilmesinde etkili olduğunu söylemesi üzerine popülerleşen sudocrem birçok ünlü isminde ilk tercihi arasına girmiştir. Sudocrem çinko ve diğer etken maddelerinin bileşenleri sayesinde cilt lekeleri, sivilce, sivilce izleri, tahriş ve uçuklarda kullanımı yaygın olan bir kremdir. Makalemizde birçok alanda etkili sudocrem hakkında, sudocrem nedir, sudocrem ne işe yarar, sudocrem cilt beyazlatma, sudocrem yan etkileri ve sudocrem kullanıcı yorumları ile alakalı doğru ve en güncel bilgileri bulabileceksiniz.

Sudocrem Nedir?

Sudocrem menşei(üretim yeri) İrlanda olan, ilk defa 1931 yılında üretilmiş ve etken maddeleri değişikliğe uğramadan günümüze kadar gelmiş ve halen kullanılan bir kremdir. Üretim amacı bebek pişiklerinde ve kaşıntılarda kullanılması olan sudocrem, daha sonra içeriğinde bulunan etken maddeleri ile kullanım alanları yaygınlaşmış bir kremdir. 2011 yılında ülkemizin kozmetik pazarında etkili bir yer edinmiş olan sudocrem, özellikle bebeklerde sürüldüğü bölgelerde koruyucu bir tabaka oluşturarak, en büyük sorun olan pişiğin ve kaşıntıların önüne geçmektedir. Bir çok cilt sorununun tedavisinde etkili olan sudocrem içeriği, Çinko Oksit, Ph. Eur. Benzil Phenil, Methanol B.P, Benzil Benzoat B.P., Benzil Sinnamat, Lanolin, Saf su olarak bildirilmektedir.

Sudocrem Ne İşe Yarar?

Tüm cilt tipleri için kullanımı uygun olan sudocrem, hassas ciltler üzerinde koruyucu bariyer oluşturarak, cildin ipeksi ve bakımlı olmasını sağlar. Sudocrem kullanım alanları ;

 • Sudocrem sivilce tedavisinde,
 • Sudocrem sivilce izleri tedavisinde,
 • Pişik sorunlarının ortadan kaldırılmasında,
 • Egzama ve egzamaya bağlı semptomların tedavisinde,
 • Güneş yanıklarının giderilmesinde,
 • Uçukların tedavisinde,
 • Yatak yaralarının iyileştirilmesinde,
 • Cilt üzerindeki ufak kesik ve sıyrıklarda,
 • Bebeklerin isilik tedavisinde,
 • Cilt lekelerinin tedavisinde kullanılmaktadır. Aynı zamanda ;

Sudocrem cilt beyazlatma etkisi olduğundan dolayı, kullanıldığı anlarda güneşe çıkılmaması tavsiye edilmektedir.

Sudocrem Faydaları

Sudocrem pişik kremi etkisi kanıtlanmış ve yan etkisin bulunmayan bir kremdir. 87 yıldır üretimde olan sudocrem içeriğinde hiç değişikliğe gitmeden aynı formunu koruyarak günümüze kadar gelmiştir. Sudocrem cilde faydaları ülkemizdeki kullanıcılar tarafından onaylanmış ve son zamanlarda popüler bir ürün haline gelmiştir.

Sudocrem Cilde Faydaları ;

 • Sudocrem sürüldüğü bölgede koruyucu bir katman oluşturarak cildi korur.
 • Tahriş olmuş cilt hücrelerini yenileyerek cilde tazelik verir.
 • İltihaplı sivilcelerin tedavisinde etkisi kanıtlanmıştır.
 • İltihap oluşmuş bölgelerin tedavisinde kullanılır.
 • Sudocrem sivilce ve akneler üzerinde etkilidir.
 • Sodocrem cilt lekeleri üzerinde etkilidir.
 • Sudacrem cilt beyazlatma etkisi sayesinde cilt rengini açarak cildi korur.
 • Cilt kaşıntıları konusunda etkilidir.
 • Sudocrem tahriş olmuş cilt tedavilerinde kullanılır.
 • Kuru ciltler üzerinde cildin nem oranını dengeler.
 • Sir ağda ve ağda sonrası kızarıklıkların azalmasını sağlar.
 • Güneş yanıklarından dolayı oluşan kızarıklık ve ağrıyı yok eder.
 • Sudocrem egzama ve sedef rahatsızlıklarının semptomlarında etkilidir.
 • Yatak yaralarının tedavisinde etkilidir.

Sudocrem ilk olarak pişik tedavisinde kullanılmasının aksine günümüzde birçok alanda etkisini kanıtlamış bir kremdir. Asla kortizon içermeyen sudocrem yan etkileri olmayan bir üründür. Kuru-normal-yağlı ciltler olmak üzere tüm cilt tipleri için uygun olan sudocrem cildin yağ oranında denge sağladığından dolayı fazla kullanımlarda sivilce artışına neden olabilmektedir.

Sudocrem Nasıl Sürülür ?

Sudocrem nasıl sürülür ve sudocrem kullanım şekli soruların cevapları birçok kullanıcı tarafından merak konusu olmuştur. Başlığımızda bu bilgileri en net ve doğru şekilde okuyabilirsiniz. Öncelikle belirtmemiz gereken önemli noktalardan biri sudocrem yüze kullananların yaptığı yanlışlar arasında kremi sürdükten sonra gün ışığına çıkmaları gelmektedir. Sudocrem kullanıldığında gün ışığına çıkmak yapılan en büyük yanlışlar arasında bulunur. Sorunlu bölgelerde kullanılması tavsiye edilen soducrem, tüm yüz üzerine fazla uygulama yapıldığında sivilce artışına neden olabilir. Sudocrem gece yatmadan önce sürüldüğü taktirde etkisi daha hızlı ve kesin olacaktır.

Sudocrem yüze nasıl uygulanır ?

Sudocrem gece yatmadan yüz üzerine uygulanabilir. Dikkat edilmesi gereken nokta sadece sorunlu olan bölgeye uygulanmasıdır. Uygulanacak yüzeyin temiz ve makyajsız olması kremin cilt tarafından emilmesini kolaylaştıracaktır. Sabah uyandığınızda yüzünüzü ılık su ile yıkamanız yeterli olacaktır.

Sudocrem sivilceye nasıl sürülür ?

Sudocrem sivilce olan bölgelerde oldukça etkili bir kremdir. Uygulama yapılmadan önce cilt temizlenmeli ve az miktarda sudocrem uygulaması yapılmalıdır. Yuvarlak hareketlerle masaj yapılarak uygulanan sudocrem yatmadan önce sürüldüğünde etkisi daha hızlı olacaktır.

Sudocrem cilt lekelerine nasıl sürülür ?

Sudocrem cilt lekesi olan bölgelere uygulandığında cilt beyazlatma etkisi sayesinde lekeleri etkili şekilde tedavi edecektir. Cilt lekeleri, kızarıklık ve yanık lekeleri konusunda etkili olan sudocrem sorunlu olan bölgeye ince bir tabaka halinde uygulanabilir. Lekeler üzerindeki etkisi haricinde ağrı ve acıyı azaltma etkiside bulunan sudocremin günde 1 sefer kullanılması yeterli olacaktır.

Sudocrem pişiğe nasıl sürülür ?

Sudocrem pişik konusunda etkisi kanıtlanmış mucizevi bir kremdir. Bebek pişiklerinde kullanımı oldukça basit olan sudocrem, pişiğin üstüne ince bir tabaka halinde uygulanır ve kremin cilt altına yedirilmesi sağlanır. Kısa süre içerisinde pişikten eser kalmadığını göreceksiniz.

Sudocrem Sivilce İzlerine İyi Gelir Mi ?

Sudocrem sivilceye iyi gelir mi? Sudocrem sivilceleri yok eder mi? sivilce problemleri ile savaşan birçok kadının cevabını merak ettiği soruların başında gelmektedir. Kullanıldığı bölgelerdeki sivilce ve sivilce izleri üzerinde etkili olan sudocrem akşam yatmadan önce sürülmesi gerekmektedir. Sivilceleri bir gecede söndürmede etkili olduğu görülmüştür. Düzenli kullanımlarda sivilce izlerinin üzerindeki etkiside kanıtlanmıştır. Daha etkili çözümler için sudocrem sivilce maskesi kullanıcılar tarafından sıkça tercih edilen yöntemler arasındadır.

Sudocrem Sivilce Maskesi

Sudocrem kullananlar sivilce maskesi ile sivilce sorunlarının ortadan kalktığını söylemektedir. Pişik kremi ile sivilce tedavisi için sudocrem maskesi nasıl yapılır sorularının ayrıntılı anlatımı ;

 • Cilt iyice temizlenerek makyajdan vs. arındırılır.
 • Sudocrem sivilce üzerine az miktarda uygulanır.
 • Sivilce patlatılmadan sudocrem deri altına yedirilir.
 • Gece yatmadan 1 saat önce yapılan uygulamalar sizin için rahatlık sağlayacaktır. Sudocrem cilt üzerinde beyaz bir tabaka şeklinde kalabilir.
 • Uygulamayı 2 günde 1 olacak şekilde düzenli olarak yapabilirsiniz.
 • Sivilce olmayan bölgelerde kullanılması tavsiye edilmez.

Sudocrem maske Pervin Dinçer tarafından önerilen bir maskedir. Tarifi ;

Sudocrem Maske Pervin Dinçer

 • 1 Çay kaşığı sudocrem
 • 1 Çay kaşığı avakado yağı
 • 1 Çay kayısı yağı yada 1 çay kaşığı badem yağı

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Tüm malzemeler cam kase içerinde karıştırılır. Yaptığınız karışımı tüm yüzünüze uygulayın. İpeksi ve taze bir cilt için 30 dakika cildinizde beklettiğiniz karışımı ılık su ile durulayın. Haftada 1 defa düzenli uygulamalar ile farkı anında göreceksiniz.

Sudocrem maske Pervin Dinçer tarafından sivilce, sivilce lekesi, her türlü leke ve güneş lekesi tedavisi için önerilen kullanıcılar tarafından etkisi kısa sürede görülmüş bir maskedir. Güzellik uzmanı Pervin Dinçer maskenin haftada 1 defa uygulanmasının yeterli olacağını söylemiştir.

Sudocrem Yan Etkileri

Kuru-normal-karma ve yağlı cilt tipleri için uygun olan sudocremin bilinen yan etkisi yoktur. Özellikler yağlı cilt tiplerindeki sivilce ve siyah noktalar üzerinde çok etkili olan sudocrem yan etkisi çok fazla kullanıldığında gözenekleri tıkadığından dolayı sivilce artışına neden olmaktadır.

Sudocrem Hakkında Sık Sorulan Sorular

Sudocrem kullananlar ve kullanmak isteyenlerin merak ettikleri soruları sizler için derledik. Diğer soru ve görüşlerinizi bize yorumlar kısmından iletebilirsiniz.

Sudocrem göz altına sürülür mü ?

Sudocrem göz altına sürülürken ince bir tabaka halinde sürülmesi tavsiye edilmektedir. Göz altına yapacağınız uygulamalarda ufak bir miktar kremi iyice ovalayarak yedirin.

Sudocrem tüylenme yapar mı ?

Sudocrem tüylenme sorunu yapmaz. Kullanıcılar sudocremin herhangi bir tüy sorunu yapmadığını söylemişlerdir.

Sudocrem zararları ve yan etkileri ?

Sudocrem bebek pişik kremi olarak kullanılmaktadır. Bebekler üzerinde dahi yan etkisi bulunmayan bu kremi gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Sudocrem kullanan ünlüler

Sudocrem kullanan ünlüler arasında Demet Akalın, İclal Aydın, Doğa Rutkay ve Pınar Altuğ başta olmak üzere pek çok ünlü isim bulunmaktadır.

Sudocrem göz altı morlukları iyi gelir mi ?

Düzenli uygulamalarda göz altı morluklarını ve göz altı şişliklerini geçirdiği bilinmektedir.

Sudocrem kırışıklık sorununu geçir mi ?

Sudocrem kısa süreli kullanımlarda kırışıklıklar üzerinde etkili değildir. Düzenli ve uzun süre uyguladığınız taktirde kırışıklıklar konusunda etkisini görebilirsiniz.

Sudocrem yüze nasıl kullanılır ?

Sudocrem yüze nasıl sürülür sorusunda yanlış bilinen bir gerçek tüm yüze uygulanmasıdır. Sudocremi yüz bölgenizde sadece sorunlu olan bölgeye ince bir tabaka halinde uygulamalısınız.

Sudocrem cilt beyazlatma

Sudocrem cilt beyazlatma etkisi kanıtlanmış bir kremdir. Kremi kullanacağınız bölgelerde beyazlık meydana gelebilir. Bu yüzden dışarı çıkacağınız zaman kremi kullanmanız tavsiye edilmez.

Sudocrem sivilce maskesi

Sudocrem maskesi güzellik uzmanları tarafından önerilen ve sivilceler üzerinde etkili bir maskedir. Uygulamayı makalemiz içinde bulabilirsiniz.

Sudocrem hamilelikte kullanılır mı ?

Sudocrem yan etkisi olmayan bir üründür. Fakat hamilelik söz konusu olduğunda ilacı doktorunuza danışmadan kullanmanızı tavsiye etmiyoruz.

Sudocrem güzellik üzerindeki etkisi 

Sudocrem güzellik üzerindeki etkisi kanıtlanmış, ipeksi ve parlak bir cilt için önerilen kremlerin arasında gelmektedir. Cilt bakımınız için sudocrem tercih edebilirsiniz.

Sudocrem içerik

Sudocrem etken maddesi ve bileşenleri Çinko Oksit Ph. Eur. Benzil Phenil Methanol B.P, Benzil Benzoat B.P., Benzil Sinnamat, Lanolin, Saf su olarak belirtilmiştir.

Sudocrem yağlı cilde iyi gelir mi ?

Tüm cilt tipleri için uygun olan sudocrem, yağlı cilt üzerinde yağ oranını dengelemesi açısından çok daha etkilidir.

Sudocrem çatlaklara iyi gelir mi ?

Sudocrem çatlaklara karşı düzenli kullanımlarda etki sağlamaktadır. Çatlak oluşmuş bölgelere ince tabaka halinde uygulama yapılabilir.

Sudocrem Kullanıcı Yorumları

Sudocrem kullananlar sosyal medya, sözlük ve internet ortamında birçok yorumda bulunmuşlardır. Sizler için sudocrem kullanıcı yorumları tarafımızdan derlenmiş olup direk kullanıcıların söylediklerini içermektedir.

 • Antiseptik iyileştirici krem. Egzama yaralarından tahriş olmuş ciltlere, uçuklardan kaşıntılara kadar her türlü cilt problemimize deva olan mucizevi bir üründür.
 • Çeşitli noktalarına kızgın yağ sıçrayan kolumu serin sulara atmış müthiş krem. Çok da güzel kokuyor kendisi.
 • Sinek ısırıklarına da iyi geldiği tarafımca test edilip onaylanmış şahane krem.
 • Karma yağlı bir cilt olarak; tüm yüze üst üste 4 gün yatmadan önce sürdüm haftasında çene bölgemde yeni beyaz noktalarım oluştu. Tüm yüze sürülmemesi gerektiğini görmemle birlikte verdiği yenilenme tazelenme hissini çok sevdim.
 • Yüzüme de sürmekteyim. cilt lekelerim tamamen geçmese bile görünümünde önemli derecede azalma var.
 • Bu pişik kremi, bebeğimin oldu daha ilk günden. Yıllar önce yüzümde çıkan bir sivilceden geriye kalan piercing deliği görünümlü sivilce izime, sadece ve sadece 2 kez sürdüm, iz küçüldü. Sadece 2 kere sürmeyle iz kayboluyorsa demek ki işe yarıyor dedim.
 • Bebeğiniz için bu üründen daha iyi pişik kremi bulamazsınız.
 • Garip bir krem. Tıraş olduktan sonra ufak sivilceler çıkıyor yüzümde, bir de bu kremi deneyeyim dedim hem o kızarıklığı alsın hemde sivilceleri yok etsin diye. O kadar yoğun bir yapısı var ki parmağımın ucuyla alıp sürünce bile bembeyaz yapıyor suratımı ve emilmiyor.
 • Kuru cildimde düzenli olarak devam eden alın, çene ve yanaklarımda bulunan kızarıklıklara ve sivilcelere hem maske niyetine dağıtmadan kalıp şeklinde sürüp kullanıyorum hem de banyo sonrası günlük yüz nemlendiricimi iyice yedirdikten sonra yüzüme sudocremi daha hafif bir şekilde sürüp uyuyorum sabah uyandığımda çok güzel bir cilde sahip olmuş oluyorum. çok seviyorum kendisini sürekli kullanıyorum.
 • Grip veya nezle olunduğunda peçete ile silmekten tahriş olan burun kenarlarını maksimum 10 dk içinde iyileştiren krem.
 • Eşim eski mümessil olduğu için evin birçok yerinden birden çıkıveren minik tatlı krem. Çok yağlı bir yapısı var bebekler için uygun olabilir. Karma yağlı ciltlere önermiyorum. Kış mevsimi için daha faydalı olur.

Sudocrem Fiyatı

Sudocrem eczanelerden ve internet üzerinden satın alınabilecek olan bir kremdir. Devlet tarafından karşılanmamaktadır. Bu yüzden reçeteli satışı yoktur. Farklı ambalaj çeşitleri bulunan sudocrem fiyatı ;

Sudocrem 2018 yılı satış fiyatı gramaj farklılıklarına bağlı olarak 18 TL ile 60 TL arasında değişmektedir.

Makalemizde sudocrem nedirsudocrem ne işe yararsudocrem yüze faydalarısudocrem zararları hakkında en doğru ve güncel bilgileri sizlerle paylaşmaya çalıştık. Sudocrem sivilce için kullanılacaksa yazılarımız arasında bulunan en iyi sivilce kremleri makalemizi inceleyebilirsiniz. Diğer tüm soru ve görüşleriniz için bizlere yorumlar kısmından ulaşmayı unutmayın. Sağlıklı kalın.

 

 

 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun
ETİKET BULUTU