Siyah Sarımsağın Faydaları Nelerdir? Saça Faydaları Ve Zararları

siyah_sarimsak_nedir_mucize_faydalari_nelerdir-saça-faydaları-nelerdir
Paylaş
 

Siyah Sarımsağın Faydaları 

Uzun yıllardır yemeklere kattığı lezzet ile kendinden söz ettiren sarımsak, alternatif tıpta birçok hastalığın tedavisinde de kullanılmaktadır. Siyah ve beyaz olmak üzere iki ayrı çeşitte sarımsak bulunmaktadır. Beyaz renkli sarımsağın uygun sıcaklık şartları oluşturulmuş ortamda 60 günlük bir süre   diliminde bekletilmesi sonucunda oluşturulan siyah renkli sarımsakta keskin koku bulunmamaktadır. Diğer sarımsak türüne göre oldukça pahalı bir fiyatla satışa sunulmakta olan siyah sarımsak ülkemizde Kastamonu Taşköprü’ de üretilmektedir. Alternatif tıp alanında adından sıklıkla söz ettiren siyah sarımsak insan sağlığına birçok fayda sağlamaktadır. Siyah sarımsağın faydaları;  

Siyah Sarımsağın Faydaları Nelerdir?

 • Kan basıncının dengelenmesi,
 • İnsan vücudunda oluşabilecek olan hastalıkların ertelenmesi,
 • Dinç bir vücuda sahip olunması,
 • Diyabet hastalığında dengeyi koruması,
 • Beyin hücrelerinde oluşabilecek hasarları onarması,
 • Tansiyonun düzenlenmesi,
 • Yaşlanmayı geciktirmesi,
 • Karaciğer ve Böbreklerin düzenli çalışması,
 • Vücudun bakteri ve virüslerden korunması
 • Kalbin korunması
 • Kanserle savaşması
 • Doğal mide koruyucu niteliğinde olması
 • Yorgunluğu gidermesi
 • Bir unutma hastalığı çeşidi olan Alzheimer hastalığının önlenmesigibi başlıca faydaları bulunmakta olan bu sarımsak türü daha birçok çeşitte tüketilebilmektedir.

Siyah Sarımsak Tüketim Şekilleri

Siyah sarımsak tüketim şekilleri; Hemen hemen sağlığa dayalı her alanda fayda sağlamakta olan siyah sarımsak çiğ tüketilmesinin yanı sıra yemeklere katılarak da tüketilebilmektedir. Ayrıca bir bardak su ile birlikte yutulan bu sarımsak demlenen bitki çaylarının içerisine katılarak da tüketilebilmektedir.

Siyah Sarımsak Saklama Yöntemleri

Siyah sarımsak saklama yöntemleri; Siyah sarımsak oluşumu nedeni ile belirli sıcaklıkta bulunan bir ortamda bekletildiğinden mevsimsel koşullara oldukça duyarlı bir besin kaynağıdır. Bu nedenle saklama yöntemi olarak pişirilmesi ya da dondurulması önerilmektedir. Ancak bu yöntemler tadında oluşacak değişikliklere yol açacağından ve tüketilmesini zorlaştırılacağından çok kullanılmamaktadır. Siyah sarımsağın saklanmasında kullanılan en etkili yöntem sarımsağın çiğ olarak, serin ve ışık almayan bir ortamda bir yere asılı olarak saklanması yöntemidir. Böylelikle birçok hastalığa şifa olan bu sarımsak bozulmadan oldukça uzun süre muhafaza edilebilmektedir.

Bu yöntem siyah sarımsağın kabuklu bir şekilde saklanması yöntemidir. Ancak sarımsağı soyarak saklamak adına uygulanan en iyi yöntem zeytinyağın dolu bir kabın içerisinde buzdolabında saklamaktır.

Siyah Sarımsağın Zararları

Siyah sarımsağın zararları; Sağlığın her alanında oldukça fayda sağlamakta olan siyah sarımsak, aşırı ölçülerde tüketim sağlanmadığı durumlarda herhangi bir zarara neden olmamaktadır. Ancak çok çeşit hastalıktan dolayı farklı ilaçlar kullananların ve hamile olanların siyah sarımsak kullanmadan önce mutlaka doktora başvurmaları ve neden kullanmak istediklerini belirterek doktor onayı almaları gerekmektedir.

siyah-sarımsağın-saçlara-faydaları

Siyah Sarımsağın Saça Faydaları

Siyah sarımsağın saça faydaları; Bir antibiyotik olarak bilinmekte olan siyah sarımsak, hastalık tedavilerinin yanı sıra saçlar için de bulunmaz bir nimettir. Saçların bakımında her alanda fayda sağlamakta olan bu sarımsak türü şimdilerde şampuanların içerisinde de yer almaktadır. Kullanım alanı oldukça geniş olan siyah sarımsak önemli bir saç sorunu olarak bilinen saç dökülmelerinin önlenmesi, saçlara parlaklık ve hacim kazandırılması, saç köklerinin beslenmesi gibi konularda fayda sağlamaktadır. Ayrıca saçların sağlıklı olarak uzamasına da yardımcı niteliktedir. İçerisinde barındırdığı sülfür maddesi ve B,C, E vitaminleri ile birlikte saçları beslemektedir.  Siyah sarımsak ayrıca saçlarda oluşan ve oldukça kötü bir görünüm sağlayan   kepeğe karşı da oldukça etkili bir çözüm yöntemi olarak bilinmektedir.

Siyah Sarımsak Saça Nasıl Uygulanır

Siyah Sarımsak saça nasıl uygulanır; Genellikle Eczaneler ya da marketlere bulunmakta olan sarımsak özlü şampuanların yanı sıra herhangi bir sıradan şampuanın içine eklediğimiz siyah sarımsak suyu da saça uygulanabilmektedir. Şampuan uygulamasının yanı sıra çeşitli maddelerde birleştirilerek kür haline getirilen siyah sarımsak farklı şekillerde de saça uygulanabilmektedir. Sarımsağın İyice ezilerek saç derisine direk uygulanması yöntemi de saçların güçlenmesinde oldukça etkili bir yöntem çeşididir.

Siyah Sarımsak İbrahim Saraçoğlu

Alternatif tıpta adını duyurmayı başarmış olan İbrahim SARAÇOĞLU siyah sarımsağın faydalarından yaralanarak çeşitli kürler hazırlamaktadır. İçerisinde siyah sarımsak özü kullanarak üretmiş olduğu Organik sarımsak şampuanı bunlardan bir tanesi olarak bilinmektedir. Düzenli ve tarifine uygun niteliklerde uygulandığında önemli ölçüde faydalar sağlamakta olan bu şampuan özellikle saçlara uygulandığında saçlarda bulunan tüm sorunlara hızlı bir şekilde çözüm olmaktadır. Bütün saç tipleri için kullanıma uygun olan bu şampuan her türlü bitkisel ürün satan yerlerden ve eczanelerden temin edilebilmektedir. Ayrıca internet aracılığı ile de satışa sunulabilmektedir.

Ayrıca birçok vitamini içerisinde barındırmakta olan siyah sarımsağın özü olan yağı ile hazırlamış olduğu sarımsak yağı da oldukça önemli ürünler arasında yer almaktadır. Sarımsak yağı vücudun herhangi bir bölgesinde oluşmakta olan enfeksiyon ve mantarların tedavisinde oldukça fayda sağlamaktadır. İçerisinde siyah sarımsak yağı bulunmakta olan bu karışım sarımsak ve zeytinyağının birleştirilmesi sonucu oluşmaktadır. Şeker hastalığı, kalp ve böbrek hastalığı, kolesterol gibi birçok hastalığın tedavi edilmesinde fayda sağlamakta olan siyah sarımsak yağı Alerjiler içinde oldukça faydalı olmaktadır. İçerisinde barındırdığı vitaminler ile sindirim sistemini de düzenlemekte olan bu yağ İbrahim Saraçoğlu’nun özel formülü ile satışa sunulmaktadır.

 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun
ETİKET BULUTU