Sivrisinek Isırığına Ne İyi Gelir ?

Paylaş
 

Sivrisinek Isırığına Ne İyi Gelir? Sivrisinek kaşıntısına ne iyi gelir? yada Sinek Isırığına Ne İyi Gelir? yaz ayları yaklaşıp havalar ısındıkça en sık sorulan sorulardır. Deli gibi kaşındırır, kabarır, uyutmaz, iz bırakır ve şişer. Medikal ilaç tedavilerinin yanı sıra, evde kolaylıkla bulabileceğiniz ve hazırlayacağınız ufak dokunuşlar ile bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Sivrisinek Isırığına Ne İyi Gelir ?

Yaz geldi. Artık sandalyelerin ve masaların bahçede kurulma vakti. Peki ya kabusumuz olan yaz aylarının vazgeçilmezi sivrisinek ısırıklarına çözüm olarak neler yapabiliriz ?

Sinek Isırığına Ne İyi Gelir ? 

İnsan ve hayvan kanını emerek hayatlarını sürdüren sivrisinekler hiç hissettirmeden insanların canını yakma potansiyeline sahip küçük uçan canlılardır. Bu ısırıklar bazen can yakıcı ve sağlık açısından tehlikeli olabilir.

Sivrisinek Kaşıntısına Ne İyi Gelir?

Türkiye’de pek karşılaşılmasada dünyanın bazı yerlerinde sıtma ve dang gibi ölümcül sonuçlarla sonuçlanan sivrisinek ısırıkları genelde kaşıntı, şişme ve enfeksiyon şeklinde kendisini gösterir. Önlem için sivrisinek kovucu spreyler, ilaçlar kullanılabildiği gibi ısırılan bölgeye doğal yöntemler ile müdahalede bulunmakta mümkündür. Özellikle sivrisinek ısırığı sonrası oluşan alerjik reaksiyonlar ile kaşıntı, kızarıklık ve şişme gibi durumlar gerçekleşebiliyor.

Sivrisinek ısırığına ne iyi gelir? Sivrisinek kaşıntısına ne iyi gelir? Doğal çözümler nelerdir?

Buz: Sinek ısırığının oluştuğu bölgeye yapacağınız bir buz kompleksi kaşıntıyı durduracaktır.

Tuzlu su: Yapacağınız su-tuz ve karbonat karışımını 30-60 dakika aralıklarla kaşınan bölgeye sürmeniz kaşıntınızı azaltacak ve sinek ısırığının şişmesini engelleyecektir.

Sirke: Sinek ısırıklarına iyi gelen bir diğer formül ise sirke. Isırığın üstüne bir pamuk yardımı ile tampon yaparak sürebilirsiniz.

Limon: Dolaptan çıkartacağınız limonun suyunu sıkarak sinek ısırığının üstüne sürmeniz hem kaşıntınızı alacak hemde alerjik reaksiyonların önüne geçecektir.

Kolonya: Bol bol sürebilirsiniz. Limon ile aynı işi görecektir.

Fesleğen: Yaz aylarının en güzel kokulu bitkisi. Hemen hemen her saksıda mutlaka bulunur. Fesleğen yaprakları sinek ısırığının üzerine sürüldüğünde kaşıntıyı mutlaka alacaktır. Aynı zamanda oturduğunuz bölgedeki fesleğenler sivrisinekleri sizden uzak tutacaktır.

Aloe Vera: Bahçenizde veya saksınızda aloe vera bitkisi varsa hemen kopartın bir parça. Bitkinin kopardığınız parçasından akan sıvıyı ısırığın üzerine uygulayın. Ve sivrisinek sokmasına ne iyi gelir? sorusunun cevabını hemen görün.

Bal: Şişkinlik ve kaşıntıyı anında kesen bir diğer mucize bal. Doğal olmasına özen gösterin.

Diş Macunu: Yukarıda saydıklarımız arasındaki hiç birşey yoksa evinizde kullandığınız diş macunuda imdadınıza yetişecektir. Bir parça alın ve ısırığın üstüne sürüp deriye yedirin.

Soğan: Size biraz kötü kokulu bir çözüm gelebilir fakat kestiğiniz soğanı 60 saniye ısırılan bölgeye uygulamanız hem kaşıntıyı alacaktır hemde şişmenin önüne geçecektir.

 

Yukarıdaki makalemizde sizler için Sinek Isırığına Ne İyi Gelir ? sorusunun cevabını, sivrisinek ısırığına doğal çözümler başlığı ile vermeye çalıştık. Sivrisinek ısırığı için kolaylıkla uygulayabileceğiniz bu yöntemler ile kaşıntı ve enfeksiyonlardan korunabilirsiniz. Tüm soru ve görüşleriniz için bizlere yorumlar kısmından ulaşabilirsiniz. Sağlıklı kalın…

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun
ETİKET BULUTU