Sivilce Kızarıklığı Nasıl Geçer?

Paylaş
 

Yağlı cilt tiplerinde sıkça görülen sivilceler, oluştuğu bölgelerde ciltte kızarıklık ve iz sorunu nedeniyle çok can sıkıcı bir hal almaktadır. Sivilce tıp dilinde akne olarak adlandırılan, yağ bezlerinin fazla olduğu yüz,sırt ve göğüs bölgelerinde sıkça görülen, gerek ergenlik döneminde gerek diğer dönemlerde karşımıza çıkan kıl kökü ve yağ bezlerinin iltihabıdır.

Ciltteki sebum(yağ salgısı) artmasından kaynaklı ortaya çıkabildiği gibi hormonal sebeplere bağlı olarakta ciltte sivilce artışı meydana gelebiliyor. Önlem alınmayan sivilceler zamanla ciltte kırmızı izler şekilde uzun süre kalabiliyor. Ciltte oluşan sivilceleri sıkmak gibi hata yapanlarda ise bu kızarıklık daha belirgin şekilde oluşuyor ve geçmesi daha uzun süre alıyor. Geçici çözümler için makyaj ile sivilce kızarıklığı kapatmak isteyen kadınlar son zamanlarda kırmızı sivilce izleri nasıl geçer? sorusuna cevap aramaktadırlar.

Makalemizde sizler için sivilce kızarıklığı en çabuk nasıl geçer ve sivilce sıktıktan sonra kızarıklık nasıl geçer sorularının cevaplarını verirken, sivilce kızarıklığı kesin çözüm için sivilce kızarıklıkları için maske tariflerini sizlerle paylaşmaya çalışacağız.

Kırmızı sivilce izlerine kesin çözüm hakkında detaylı bilgilere ulaşmak istiyorsanız makalemizi mutlaka okumanızı tavsiye ediyoruz.

Sivilce Kızarıklığı En Çabuk Nasıl Geçer ?

Sivilce izleri 1 günde nasıl geçer? sorusu için vereceğimiz basit tariflerle kırmızı sivilce izlerinden kısa bir sürede kurtulmanız mümkün. Evde çok kısa sürede yapacağınız uygulamalar ile sivilce kızarıklığına kesin çözüm bulabileceksiniz.

Buz ile sivilce kızarıklığı nasıl geçer?

Sivilce kızarıklıklarına uygulaması çok basit olan buz ile son verebilirsiniz. Buz ile sivilce izlerinden kurtulmak için ince bir bez parçasına ihtiyacınız olacaktır. Önce buz küplerini bez parçasına sarın. Daha sonra sardığınız buz küpleri ile beraber bez parçasını sivilceler üzerinde en az 20 dakika gezdirin. 20 dakika sonra biraz bekleyip aynı işlemi 2-3 kere daha tekrar edin. Buz kompleksi ile iltihaplı bölgedeki kan akışı hızlanacak ve sivilce kızarıklığına engel olacaksınız. Buz sivilce izlerini geçirir mi? sorusuna kısa zaman içerisinde yaptığınız uygulama ile mutlaka cevap bulacaksınız.

Aspirin Maskesi

Aspirin sivilce kızarıklığı için uygulayabileceğiniz basit ama etkili bir diğer yöntem. Aspirin içerisinde bulunan salisilik asit bir çok cilt bakım ürününün içerisinde bulunmakta olup, iltihaplı bölgelerdeki enzimleri kurutarak, sivilcelerin tedavisinde ve sivilcelere bağlı kızarıklıklarda etkilidir.

Aspirin maskesi için birkaç aspirini toz haline getirip suyla karıştırmanız ve macun kıvamına getirmeniz yeterli olacaktır. Oluşan karışımı sivilce üzerine bir pamuk yardımıyla uygulayın. Sivilce üzerine çok baskı yapmamaya özen gösterin. Sivilce üzerine sürdüğünüz aspirin maskesi kuruduğunda ılık su ile durulamanız, sivilcenin kızarıklığını büyük ölçüde alacaktır.

Sivilce Kızarıklığına Diş Macunu

Sivilce kızarıklığı kesin çözüm için sivilce kızarıklıklarını en etkili şekilde gideren diş macunundan yararlanabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey gece yatmadan önce sivilce üzerine biraz düş macunu sürmek. Sabah yüzünüzü ılık suyla yıkadığınızda sivilceye bağlı kızarıklığın yok olduğunu göreceksiniz.

Sivilce Kızarıklıklarını Geçiren Limon Kürü Tarifi

Cilt rahatsızlıklarında sıkça kullanılan limon, aynı zamanda sivilce ve sivilce kızarıklıkları üzerinde etkili yöntemlerden biridir. Limon kürü ile sivilce tedavisi hakkında dikkat etmeniz gereken nokta, uygulama sonrası cildinizi güneş ışınlarına maruz bırakmamanız olacaktır. Bu sebeple gece yatmadan önce uygulanacak limon kürü ile daha sağlıklı sonuçlar alabilirsiniz.

Sivilce kızarıklığı limon kürü ile tedavi edilmesi çok kolaydır. Bunun için bir tatlı kaşığı taze limon suyu ve 1 tatlı kaşığı gül suyunu karıştırın. Hazırladığınız karışımı pamuk yardımıyla cildinize uygulayın. Uyandığınızda cildinizi şok etkisi yaratmak adına soğuk su ile yıkayabilirsiniz.

Sivilce Kızarıklığı İçin Sıcak Kompres

Buz uygulamasındaki işlemin tam tersi olarak yapacağınız sıcak kompres uygulaması sivilce kızarıklıklarının giderilmesinde etkilidir. İhtiyacınız olan tek şey sıcak su torbası ve orta dereceli sıcak sudur. Sivilce kızarıklarının üzerine 15 dakika uygulayacağınız sıcak su uygulaması sivilce kızarıklıklarında etkili olacaktır.

Göz Damlası ile Sivilce Kızarıklıklarından Kurtulma

Antibakteriyel olan göz damlaları aynı zamanda sivilce kızarıklıklarının üzerinde de etkili oluyor. Sivilce oluşumlarının önüne de geçen göz damlası, sivilce üzerine damlatıldığı taktirde kızarıklıkları en aza indiriyor. Gün içerisinde bir kaç kez uygulayacağınız yöntem ile kızarıklıklardan kurtulabilirsiniz.

Salatalıkla Sivilce Maskesi

Sivilce kızarıklığı nasıl geçer? sorusuna bir diğer cevap ise salatalık mucizesidir. Salatalık ile sivilce maskesi uygulamalarınız, sivilce kızarıklıklarının önüne geçerken, aynı zamanda cildinizi besleyerek nemlenmesini ve güzelleşmesini sağlıyor.

Salatalık maskesi için ince dilimlediğiniz salatalıkları sivilcelerin üzerine ve eğer isterseniz tüm yüzünüze koyabilirsiniz. 5-10 dakika beklediğiniz zaman sivilcenin neden olduğu kızarıklıklar azalarak aynı zamanda daha nemli bir cilde kavuşacaksınız.

Tuz ve Zeytinyağı Kürü İle Sivilce 

Zeytinyağı sivilce geçirir mi? sık sorulan sorular arasında bulunuyor. Yapacağınız basit kür ile sivilce kızarıklıklarını geçirmeniz mümkün. Bunun için bir tatlı kaşığı tuz ve 2 tatlı kaşığı zeytinyağını karıştırıp sivilce üzerine sürmeniz yeterli olacaktır.

Sivilce Kızarıklığı için Maske Tarifi

Malzemeler:

 • 1 adet elma
 • 1 çay kaşığı süzme bal

Hazırlanışı:

 • Elmayı rondodan geçirin.
 • Rondodan püre haline getirdiğiniz elmayı cam bir kase içerisine koyun.
 • Elma püresinin üzerine 1 çay kaşığı bal ekleyin.
 • Elma ve bal karışımını cilt üzerindeki kızarıklıkların üstüne sürün.
 • Dilerseniz hazırladığınız karışımı tüm cildinize de uygulayabilirsiniz.
 • Maskenin 1 saat boyunca kurumasını bekleyin.
 • Maske kuruduğunda cildinizi ılık suyla yıkayın.

Sivilce Kızarıklığı için Maske Tarifi – 2

Malzemeler:

 • 1 adet soğan

Hazırlanışı:

 • Soğanı kabuklarını soyduktan sonra rondodan geçirin.
 • Rondodan geçirdiğiniz soğanın suyunu bir kabın içerisine süzün.
 • Pamuk yardımıyla soğanın suyunu sivilce kızarıklıkların üstüne sürün.
 • 5-10 dakika bekledikten sonra ılık su ile durulayın.
 • Günde 5-6 kez uygulayacağınız soğan kürü ile sivilce kızarıklıklarından kurtulacaksınız.

Makalemizde sizler için sivilce kızarıklığı hemen nasıl geçer? ve sivilce kızarıklığı en çabuk nasıl geçer? sorularının cevaplarını sivilce kızarıklığı kesin çözüm uygulamaları ile cevaplamaya çalıştık. Sivilce kızarıklığı 1 günde nasıl geçer? sorusuna verdiğimiz sivilce kızarıklıkları için maske tarifleri ile hemen cevap bulabilirsiniz. Diğer soru, görüş ve tüm önerileriniz için bizlere yorumlar kısmından ulaşabilirsiniz. Sağlıklı kalın…

 

 

 

 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun
ETİKET BULUTU