Sivilce İzleri Nasıl Geçer?

Paylaş
 

Sivilce izleri, sivilcelerden sonra oluşmakta ve cilt üzerinde kötü görünüme sebep olmaktadır. Kısa zamanda sivilcelerden kurtulmanın yollarını aradığımız gibi sivilce sonrası oluşan sivilce izlerini nasıl yok edebileceğimizin yollarını arıyoruz.

Sivilce izi sorunu cildimizde kötü görünüme sebep olduğu gibi aynı zamanda moralimizi de bozmaktadır.  Sizler için makalemizde sivilce izleri nasıl yok edilir? sorusunun cevabını 1 haftada sivilce izlerinden kurtulma başlığımız altında açıklamaya çalışacağız. Tamamen evde uygulayabileceğiniz sivilce lekeleri için çözüm yollarını gelin hep birlikte okuyalım.

Sivilce İzleri Nasıl Geçer ?

Sivilce izleri nasıl geçer sorusunun cevabını paylaşmadan, ilk olarak bu probleme sebep olan sivilce izlerinin nasıl meydana geldiği hakkında kısa bir bilgilendirme yapmak istiyoruz. Sivilce izleri, sivilce söndükten sonra oluşabildiği gibi sivilcenin el ile oynanması, patlatılması veya yanlış müdahaleler sonucunda da oluşabilmektedir.

Sivilce izleri açık ten rengine sahip kadınlarda veya erkeklerde çok daha dikkat çekici bir hal alır. Sebebi ise sivilce izleri kırmızı, sivilce lekeleri ise daha koyu bir hal aldığından açık renkli ten üzerinde daha belirgin olmaktadır. Bu sivilce izleri ve sivilce lekeleri için önlem alınmadığı taktirde cilt görünümüne etkisi dışında, cilt hastalıklarını da beraberinde getirebilmektedir.

Sivilce izleri doğal çözümler ile birlikte yapacağınız birkaç uygulamadan sonra kısa süre içerisinde kurtulabileceksiniz. Sivilce izlerini geçirmek için birçok doğal ve etkili yöntem bulunmakta olup sizlere  1 haftada sivilce izlerinden kurtulma yollarından bahsetmek istiyoruz.

Sivilce İzleri Nasıl Yok Edilir ?

Evde kolaylıkla uygulayabileceğiniz bu yöntemler ile birlikte herhangi bir kozmetik ürüne ihtiyaç duymadan sivilce lekeleri için çözüm yollarını gerçekleştirebilirsiniz.

Limon Suyu İle Sivilce ve Sivilce İzi Tedavisi

Taze limon suyu sürün… Cildinizdeki sivilce lekelerini bitirmek için limon suyu kullanmanız cildiniz açısından faydalı ve sivilce izleri üzerinde çok etkili bir yöntemdir. Limon suyu antioksidan etkisi sayesinde cildi doğal şekilde beyazlatmaya yardımcıdır. Aynı zamanda akne izlerini, sivilce lekelerini yok etmede yardımcı olur.

Yüksek 2pH değerine sahip olan limonu ortadan ikiye kesin ve cildiniz üzerindeki sivilce izlerinin üzerine sürün. 20-30 dakika arasında limon suyunun cilt üzerinde kurumasını bekleyin. Bekledikten sonra soğuk su ile cildinizi temizleyin. Limon içerisinde yüksek derecede sitrik asit cildinizi bir nebzede olsa kurutacaktır. Limon suyu ile yaptığınız kür sonrası nemlendirici krem kullanabilirsiniz.

Sivilce izleri için limon suyu kullananlar uygulamanın düzenli olarak yapıldığında işe yaradığını ve sivilce izlerinden kurtulduklarını söylemişlerdir.

Kabartma Tozu Sivilce İzleri Üzerinde Etkisi

Kabarta Tozu Kullanın…Kabartma tozu cilt lekeleri ve sivilce lekeleri üzerinde oldukça etkilidir. Cilt bakım maskelerinde sıkça adını duyduğumuz kabartma tozunu sivilce lekeleri üzerinde kullanmak oldukça etkili ve işe yarar bir yöntem olmuştur.

Sivilce izleri için kabartma tozu ile kendi kreminizi kendiniz yapıp cildin pürüzsüz bir hal almasını ve sivilce lekelerinin tedavisini sağlayabilirsiniz.

Kabarma tozu ile bir miktar suyu karıştırın ve macun kıvamında bir karışım elde edin. Bu karışımı sivilce izlerinizin üzerine sürün. Diğer cilt lekelerinizin üzerinde de kullanabileceğiniz kabartma tozu karşımınızı 15-20 dakika arasında cildiniz üzerinde bekletin ve macun kuruyunca soğuk su ile cildinizi durulayın.

Sivilce İzleri için Bal Maskesi

Bal maskesi sivilce izleri üzerinde oldukça etkili bir diğer yöntemdir. Bal maskesi yapanlar ve bu maskeyi kullananlar sadece sivilce izleri üzerinde değil aynı zamanda sivilceler üzerinde de etkili olduğunun yorumunu yapmışlardır.

Bal maskesi nasıl yapılır ?

Malzemeler ;

  • Bal ( yarım tatlı kaşığı )
  • Yumurta akı ( 1 adet )
  • Süt ( 1 yemek kaşığı )

Hazırlanışı ;

Yumurta akını beyaz bir hal alana kadar güzelce çırpın. Üzerine sütü ilave ederek karıştırmaya devam edin. Daha sonra yarım tatlı kaşığı balı ekleyerek karışımı tamamlayın. Tüm yüzünüzde uygulayabileceğiniz bu karışımı uyguladıktan sonra 10-15 dakika bekleyin. Süre sonunda uygulama yaptığınız alanı soğuk su ile yıkayın. Haftada 2 defa uygulayacağınız bal maskesi ile sivilce izlerinden ve cildinizdeki sivilcelerden kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

Sivilce İzleri İçin Elma Sirkesi

Sivilce izleri için elma sirkesi doğal ve etkili yöntemlerden bir diğeridir. Elma sirkesi bitkisel yöntem olarak cilt lekeleri, sivilce lekeleri ve ciltteki siyah noktaları temizlemek için kullanılabilir.

Sivilce izleri için elma sirkesi kullananlar düzenli uygulamalar ile sivilce izlerinden ve cilt lekelerinden kurtulduklarını belirtmişlerdir. Elma sirkesi sivilce lekeleri için nasıl kullanılır ?

Malzemeler ;

  • Elma Sirkesi ( 1 yemek kaşığı )
  • Pamuk

Uygulanışı ;

Temiz cilt üzerine uygulanması tavsiye edilen elma sirkesini akşam yatmadan önce kirden arındırdığınız ve makyajı çıkarttığınız cilt üzerine uygulanması çok daha sağlıklı olacaktır. Bunun için pamuk üzerine elma sirkesini dökün. Tampon şeklinde sivilce izleri, sivilceler ve siyah noktalar üzerinde pamuğu gezdirin. En az 60 dakika elma sirkesini cildiniz üzerinde bekletin ve yatmadan önce cildinizi soğuk su ile durulayın.

Makalemize sivilce lekeleri için bitkisel tedavi yöntemlerinden bahsederek devam etmek istiyoruz.

Sivilce İzleri İçin Bitkisel Çözümler

Sivilce izleri için şifalı bitkiler sık olarak sorulan Sivilce izleri nasıl geçer? sorusuna hızlı çözümler sunmaktadır. Şifalı bitkiler ile sivilce lekelerinden hızlı ve etkili şekilde kurtulabilirsiniz. Sivilce izleri için bitkisel kesin çözüm olarak aşağıdaki bitkileri ve kullanım şekillerini inceleyebilirsiniz.

Sinir Otu Sivilce İzleri

Sinir otunun cilde faydaları saymakla bitmez. Aktarlardan bulabileceğiniz sinir otu ile sivilce izlerinden rahatlıkla kurtulabilirsiniz. Bunun için aldığınız sinir otunun yapraklarını suyunu çıkartana kadar ezin. Yapraklardan elde etmiş olduğunuz sinir otu suyunu bir pamuk yardımıyla sivilce izlerinin üzerine sürün. Düzenli kullanımlarda sivilce izleri ve sivilce lekeleri konusunda oldukça etkili olduğuna şahit olacaksınız.

Sabun Otu Sivilce İzleri

Sabun otu kullananlar sivilce izleri üzerinde oldukça etkili olduğunun yorumlarında bulunmuşlardır. Sabun otu ile sivilce izlerinin tedavisi için su içerisinde kaynattığınız sabun otu kökünü süzün. Elde ettiğiniz suyu sivilce izlerinizin üzerinde uygulayabilirsiniz.

Sivilce İzlerine Maydanoz Suyu

Maydanoz suyu cilt lekeleri ve sivilce lekeleri üzerinde oldukça etkilidir. Tıpkı elma sirkesinden olduğu gibi ciltteki toksinlerin atılmasına yardımcı olur ve detoks etkisi sayesinde cilt üzerindeki sivilce izlerini yok eder. Bunun için 1 demet maydanozu su ile birlikte kaynatın. Haftada 2 gün düzenli olarak sivilce izleri üzerine uygulayacağınız maydanoz suyu ile cilt lekelerinizden ve sivilce izlerinizden kurtulabilirsiniz.

Sivilce İzlerini Geçirmek için Ne Yapılabilir?


Doğal yöntemler ile sivilce izlerinin tedavisi hakkında bilgileri sizlerle paylaşmış bulunuyoruz. Sivilce, sivilce kızarıklığı, sivilce lekeleri ve cilt lekeleri hakkında ilginizi çekebilecek makaleleri de inceleyebilirsiniz.

Sivilce Kızarıklığı Nasıl Geçer?

Yaş Maya Maskesi Nedir ? Kullanım Alanları ve Tarifleri

Sivilce Kremleri


 

Makalemizde sivilce izleri nasıl geçer? sorusunun cevabı ile birlikte 1 haftada sivilce izlerinden kurtulma yöntemlerini evde yapabileceğiniz basit uygulamalar ile sizlere aktarmaya çalıştık. Sivilce lekeleri için çözüm yolları hakkında daha detaylı bilgi almak ve sorularınızı bizlere iletmek için yorumlar kısmını kullanabilirsiniz. Sağlıklı kalın…

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun
ETİKET BULUTU