Şems Aslan Cilt Lekeleri Giderici Aspirin Maskesi

şems-aslandan-aspirin ile cilt bakımı maske tarifif
Paylaş
 

Şems Aslan Cilt Lekeleri Giderici Aspirin Maskesi

Şems Aslan cilt lekeleri giderici asprin maskesi ile cildin daha pürüzsüz görünmesi sağlanabilir. İnsanoğlu yaratıldığı günden bu yana her çağda güzelliğine önem vermiştir. İlerleyen yaş faktörü ile cilt üzerinde görülen deformeler güzelliğine düşkün bayanlar için can sıkıcı bir durum olmuştur. Tüm zamanlarda bu sıkıntılar için kadınlar çeşit çeşit maskeler deneyerek en güzelini ve etkilisini bulmaya çalışmışlardır. Bu konuda kendini ispat etmiş bir isim de Şems Arslan’dır. Şems Aslan aslen Azerbaycan doğumlu bir kimya mühendisidir. Başlangıçta küçük çaplı çalışmalar yaparak cilt konusunda insanlara yardımcı olmuş, zamanla kendini daha geliştirerek uluslararası bir güzellik uzmanı olarak şöhret kazanmıştır.

Şems Aslan Cilt Lekeler İçin Asprin Maskesi

Cildin üzerinde ki lekeleri kapatmak için kullanılabilecek maskelerden birisi de asprin ile yapılan maskelerdir. Lekeler için şu tarifi uygulayabilirsiniz:

Malzemeler

 • 4 ya da 5 tene koruyucu katmanı olmayan aspirin
 • 1 ya da 2 yemek kaşığı ılık su
 • Az miktarda bal ya da yoğurt

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Asprin maskesi için yapılacak ilk iş asprinlerin iyice ezilmesidir. Toz haline getirilen asprinlere su eklenerek bulamaç yapılır. Yoğurt ya da baldan herhangi birisi eklenir. İyice karıştırılır. Oluşturulan kremsi yapıdaki maske cilde uygulanır. Kuruyana kadar bekletilir. İyice kuruyan maske ılık su ile durulanır. Etkili sonuç almak için maske uygulamasının ardından içeriğinde yağ bulunmayan ya da az miktarda olan bir nemlendirici losyon kullanılır.

Şems Aslan Cilt Beyazlatma Maskesi

Cilt beyazlatma maskeleri de çok fazla ilgi görüyor. Bunun için de farklı bir tarif deneyebilirsiniz.

Malzemeler

 • 1 kg kuru fasulye
 • 1 su bardağı patates nişastası
 • 1 tatlı kaşığı tuz
 • 1 tane limon
 • 4 yemek kaşığı bal

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Bir gün önceden kuru fasulye sabah kalkındığında haşlanır. Ardından püre haline getirilir. Püre haline getirilen kur fasülyeye 1 su bardağı patates nişastası eklenerek karıştırılmaya devam edilir. Üzerine  tuz, limon ve bal eklenerek homojen bir hal alana kadar karıştırılır. Koyu bir kıvam alana karışım ceviz büyüklüğünde parçalara ayrılır. Temiz bir tepsi ya da bezin üzerine serilerek güneş alan bir yerde kurumaya bırakılır.

Kuruyan kuru fasulye topları artık bir sabun görevi yapar. Sabah akşam bu sabun topları ile cilt yıkanmaya devam edilirse cilt tonunun açıldığı görülür. 1 kilogram kuru fasulye, 1 su bardağı patates nişastası, 1 tatlı kaşığı tuz, 1 tane limon ve 4 yemek kaşığı bal kullanılarak hazırlanan kuru fasulye sabunu, düzenli olarak kullanıldığında cilt rengini açar.

Şems Aslan Göz Altı Morlukları Maskesi

Şems Aslan cilt lekeleri giderici asprin maskesi gibi etkili olan bir maskesi de gözaltı morlukları maskesidir. Bu maske için şu şekilde bir tarif uygulanabilir:

Malzemeler

 • 1 adet orta boy patates
 • 1 tutam ayıklanmış maydanoz
 • 1 miktar ılık su

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Orta büyüklükte olan patates rendelenir. Rendelenen patatese ayıklanan ve ince ince kopartılan maydanozlar eklenir. Tahta kaşık yardımı ile malzemeler iyice karıştırılır. Hazırlanan maske temiz bir bez ya da eczaneden alınan gazlı bez üzerine ince tabaka halinde serilir. Bez ile beraber gözaltlarına koyulur. 15 dakika kadar bekletilir ve ardından cilt ılık su ile yıkanır. Bu karışım her seferinde taze yapılmak şartı ile haftada 3 4 kez tekrarlanır ise gözaltı morluklarında son derece etkili olacaktır.

Şems Aslan Cildi Canlandırmak İçin Asprin Maskesi

En az Şems Aslan cilt lekeleri giderici asprin maskesi kadar etkili olan bu maskenin yapımı şöyledir;

Malzemeler

 • 5 tane kan sulandırıcı aspirin
 • 1 su bardağı kefir
 • 1 çay bardağı bal
 • 2 damla limon suyu

Yapılışı ve Uygulanışı

Bu maskeyi hazırlarken yapılacak ilk iş asprinleri tamamen ezmektir. Asprinler ezildikten sonra geriye kalan tüm malzemeler karıştırılarak homojen yapıda bir maske elde edilir. Yalnız maske yaparken kefirin taze ve organik olması, limonun taze sıkılmış olması maskenin gösterdiği etki açısından çok önemlidir. Hazırlanan karışım yarım saat kadar ciltte bekletilir ve ardından ılık su ile durulanır.

Çok fazla durulama istemeyen bu asprin maskesi eğer cilt üzerine ince tabaka halinde uygulanır ise durulamaya gerek kalmadan cildin emmesi sağlanabilir. Maske uygulandıktan sonra bir müddet dışarı çıkılmaması tavsiye ediliyor. Maske haftada 3 4 kez uygulanabilir, zararı olmayan bir maskedir. Diğer maskeler gibi her seferinde taze yapılması şart değildir. Bir kere yapıldığı zaman 10 güne kadar buzdolabında muhafaza edilebiliyor. Kullandıktan sonra tekrar buzdolabına kaldırılması gerekir.

 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun
ETİKET BULUTU