Koltuk Altı Beyazlatma Yöntemleri

Paylaş
 

Koltuk altı görüntüsü çoğu zaman estetiği bozan sebeplerden biridir ve oldukça can sıkıcı bir durumdur. Koltuk altınızda koyu bir görüntüye sahipseniz ve yaz aylarında bu görüntünün önüne geçmek istiyorsanız evde yapacağınız doğal yöntemler ile bu sorunu çözebilirsiniz. Koltuk altındaki koyu renk değişimleri deodorant, parfüm kullanımları kilo değişimleri, terleme, tıraş tahrişleri veya epilasyon sonrası oluşabilmektedir. Koltuk altını beyazlatmak ve pürüzsüz bir koltuk altına sahip olmak için en sık kullanılan yöntemlerden birisi koltuk altı beyazlatma karbonat kullanımıdır.

Koltuk altı beyazlatma karbonat kullanımı oldukça yaygın bir yöntemdir. Sadece cilt üzerinde değil birçok kullanım alanı bulunan karbonat, lekeleri çıkarmak için, ev temizliğinde, saç kepek problemlerinde ve kozmetik ürünlerde sıkça kullanılmaktadır. Makalemizde sizler için karbonat ile koltuk altı beyazlatma hakkında bilgiler verirken aynı zamanda diğer koltuk altı kararmasına kesin çözümler hakkında evde yapabileceğiniz doğal yöntemlerin bilgilerini vermeye çalışacağız.

Koltuk Altı Beyazlatma Karbonat Nasıl Kullanılır

Koltuk altı kararmasına kesin çözüm olarak kullanılan karbonat koltuk altının eski rengine kavuşması için oldukça etkili bir yöntemdir. Koltuk altınıza karbonat uyguladığınız taktirde tıkanmış gözenekler tamamen açılacak ve ölü deri hücreleri cilt üzerinden atılmış olacaktır. Kararmış koltuk altı görüntüsünün en temel nedenlerinden birisi kapalı gözeneklerin oluşmasıdır. Koltuk altı beyazlatma yöntemleri arasında uygulayacağınız karbonat ile mikroplar ve bakterileri öldürerek beyaz ve kokusuz bir koltuk altına sahip olabilirsiniz.

Koltuk altı beyazlatma karbonat ve su ile yapacağınız ufak uygulama sayesinde gerçekleşebilir. Bunun için su ve karbonatı karıştırarak macun kıvamına getirin. Yaptığınız karşımı koltuk altınıza ovarak uygulayın. Karbonat macununu 2-3 dakika koltuk altınızda bekletin ve yine ovarak güzelde durulayın.

Bir diğer karbonat ile koltuk altı beyazlatma yöntemi ise gül suyu ve karbonat karışımıdır. Tıpkı su ile olduğu gibi macun kıvamına getirdiğiniz karbonat ve gül suyu karışımını koltuk altınıza ovalayarak uygulayınız. 2-3 dakika bekledikten sonra su ile durulayıp kurulayın.

Koltuk altı beyazlatma karbonat limon karşımı ise bir diğer alternatiftir. Tüm karbonat uygulamalarında olduğu gibi yine taze limon suyu ve karbonatı macun kıvamına getirin. Koltuk altı kararması için kullanılan karbonat yöntemleri arasında bulunan limon ile koltuk altı beyazlatma kesin sonuçlar ortaya çıkaracaktır. Koltuk altınıza sürün ve 2-3 dakika sonra suyla durulayın.

Koltuk altı kararmasına kesin çözüm sağlamak için tüm uygulamaları gün içerisinde 2-3 kez tekrar edebilirsiniz. Düzenli yapacağınız uygulamalarda koltuk altı kararmalarınız kısa süre içerisinde geçecek ve beyaz bir koltuk altına sahip olacaksınız.

Koltuk Altı Beyazlatma Doğal Yöntemler

Koltuk Altı Kararması Kesin Çözümler

1. Limon

Limon koltuk altında kullanıldığında anti-septik ve anti bakteriyel özelliği sayesinde doğal bir temizlik sağlamaktadır. Asidik özelliği sayesinde cilt rengini açan ve ölü hücreleri temizleyerek cildin yeni bir görünüme kavuşmasını sağlayan limon koltuk altı beyazlatma için kullanılan yöntemlerden birisidir. Bunun için ;

 • Limon dilimini kalın parça şekilde keserek banyo yapmadan önce koltuk altınıza güzelce uygulayın. Limon asidik özelliği nedeniyle cildinizde kuruma meydana getirebilir. Bu sebeple duştan sonra koltuk altınıza nemlendirici sürmeniz faydalı olacaktır.

 • Koltuk altı beyazlatma için kullanacağınız limon cildinizi kurutabilir. Bunun önüne geçmek için limon suyu içerisine 2 tutam zerdeçal, yoğurt ve bal ekleyin. Yaptığınız karışımı koltuk altınıza uygulayın ve 10-15 dakika arası bekleyin. Bekleme sonrası su ile durulama yapın. Düzenli uyguladığınız bu karışım koltuk altınızı kısa süre içerisinde beyazlatacaktır.

2. Nohut Unu Maskesi

Koltuk altı kararmalarını nohut unu maskesi ile engelleyebilirsiniz. Maskeyi hazırlamak için 1 çorba kaşığı yoğurt, zerdeçal, 2 yemek kaşığı nohut unu ve 1 çorba kaşığı limon suyunu güzelce karıştırın ve macun kıvamında bir karışım elde edin.

Elde ettiğiniz nohut unu maskesini koltuk altınıza uygulayın. 30-40 dakika arasında koltuk altınızda sürdüğünüz maskeyi bekletin. Bekleme sonra su ile durulayın.

Nohut unu maskesi koltuk altınızdaki kararmaları tamamen geçirecek olup olumlu sonuçlar almak için en az 2 hafta boyunca bu karışımı düzenli uygulamanız gerekmektedir.

3. Patates

Patates, koltuk altını beyazlatma için diğer yöntemler arasında bulunmaktadır. Koltuk altı kararmaları için limon asit ile cildi tahriş edebilirken, patates cildi kurutmadan ve tahriş etmeden kullanılabilir.

 • Kararmış koltuk altlarınızına ince patates dilimlerini koyun ve 5-10 dakika arasında bekleyip sonrasında ılık su ile durulayın.
 • Patates ile koltuk altı beyazlatmada bir diğer kullanabileceğiniz yöntem patatesleri rendelemektir. Rendelediğiniz patatesin suyunu süzün ve bir pamuk yardımıyla koltuk altınıza uygulayın. Yaklaşık 10-15 dakika bekleme sonrası su ile durulayın. 7 gün gibi kısa süre içerisinde olumlu sonuç almak için günde 2 kez bu işlemi tekrarlayın.

4. Zeytin Yağı

Zeytinyağı, koltuk altı kararmaları için bir diğer doğal yöntemler arasında bulunmaktadır. Zeytinyağı güçlü bir antioksidan etkisine sahiptir ve koltuk altı beyazlatma için ihtiyacınız olanlar 3 yemek kaşığı zeytinyağı ve 1 fincan esmer şekerdir.

Zeytinyağı ve esmer şekeri güzelce karıştırın. Yaptığınız bu karışımı nemlendirmiş olduğunuz koltuk altınıza uygulayın. 5-10 dakika arasında bekleyin ve ılık su ile birlikte durulayın. 1 hafta içerisinde 2 kez yapacağınız zeytinyağı uygulaması koltuk altlarınızın beyazlamasına yardımcı olacaktır.

5. Salatalık

Cildi yumuşatan ve cilt bakımında sıkça kullanılan yöntemlerden biriside salatalık ile yapılan uygulamalardır. Koltuk altı kararmaları ve koltuk altını beyazlatma için kullanabileceğin salatalık kürünü limon ile karıştırdığınızda çok daha etkili sonuçlar alabilirsiniz. Salatalık ile yapacağınız uygulamalar tahriş ve kaşıntıyı engelleyerek cilt tonunuzun açılmasını sağlayacaktır. Bunu için ;

 • Salatalık suyu ve limon suyunu karıştırıp içine az bir miktar zerdeçal ekleyin ve koltuk altınıza bu karışımı uygulayın.
 • Uyguladığınız karışım sonrası dilimlediğiniz salatalıkları koltuk altınıza sürün ve güzelce ovalayın.
 • 15-20 dakika bekleyin ve duru su ile koltuk altınızı yıkayın.

6. Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağı koltuk altı beyazlatma dışında birçok cilt bakımı için kullanılan bitkisel bir yağdır. İçerdiği yüksek E vitamini sayesinde cildi koruyarak, koltuk altınızı ovaladığınız taktirde koltuk altı kararmalarının önüne geçmektedir. Hindistan cevizi yağı ile yaptığınız uygulama sonrası cildinizi nemli sabun ile yıkayabilirsiniz.

7. Portakal Kabukları

Portakal ve limon turunçgiller ailesinde bulunan ve her ikisi de cilt tonunu dengelemek için kullanılabilmektedir. Koltuk altı beyazlatma için portakal kullanımı ise ;

 • Portakalın kabuğunu kalın şekilde soyup kurutun.
 • Kuruttuğunuz kabukları mikserden geçirerek toz haline getirin.
 • Süt ve gül suyu karşımının içerisine toz haline getirdiğiniz portakal kabuklarını ekleyin.
 • Hazırladığınız karışımı ovalayarak koltuk altınıza sürün.
 • Uygulama sonrası soğuk su ile koltuk altınızı yıkayın.

Koltuk altı beyazlatma için uyguladığınız portakal kürü cildinizi hafifletecek gül suyu ile güzel bir koku sağlayacaktır.

8. Süt

Süt koyulaşmış ve kararmış koltuk altında kullanılabilen, cilt tonunu açmak için yağ asitleri ve vitaminler içeren bir uygulamadır. İçerdiği laktik asit ile kararmış koltuk altınızı beyazlatmada oldukça etkili bir yöntemdir. Karışımı hazırlamak için ;

 • 2 yemek kaşığı süt, 1 çorba kaşığı lor ve 1 çorba kaşığı un kullanarak karışımı tamamlayın.
 • Yaptığınız karışımı koltuk altınıza uygulayın.
 • 15-20 dakika bekleyin ve bekleme sonrasında koltuk altınızı ılık su ile durulayın.
Makalemizde sizler için koltuk altı kararmasına kesin çözümler ve koltuk altı beyazlatma hakkında bilgiler vermeye çalıştık. Koltuk altı beyazlatma için yapabileceğiniz doğal çözümleri düzenli uyguladığınızda sizlerde bu sorundan kurtulabilirsiniz. Bizlere yorumlar kısmından tüm soru, görüş ve önerilerinizi iletmekten çekinmeyin. Sağlıklı ve güzel kalın…
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun
ETİKET BULUTU