Kaş Kaldırma Nedir? Nasıl Yapılır?

kaş-kaldırma-nedir-nasıl-yapılır-yöntemleri-nedir
Paylaş
 

Kaş Kaldırma Nedir Nasıl Yapılır?

Kaş kaldırma nedir nasıl yapılır? İnsan vücudu da her şey gibi geçen zamana karşı koyamayan bir özelliğe sahiptir. Alınan her yeni yaş özellikle cildimizde yepyeni izler bırakır. Çoğunlukla sarkma ve kırışıklık olarak beliren bu izler günümüzde birçok estetik yöntem ile önlenebilmekte hatta eskisinden de yeni bir görünüm elde edilmesine olanak sağlayabilmektedir. Bu sarkmalardan nasibini alan kaşlar için önerilen kaş kaldırma yöntemi şimdilerde sıklıkla kullanılmaktadır. Alanında uzman kişiler tarafından yapılması gerekmekte olan bu yöntem kaşların durumuna göre değişkenlik göstermektedir. Kaş kaldırma teknikleri arasında cerrahi yöntem olarak bilinen kaş askısı, endoskopik kaş kaldırma gibi tekniklerin yanı sıra ameliyat kullanılmadan yapılan;

  • Botoks,
  • Ulterapi,
  • Germe yöntemi,
  • İple Kaş kaldırma, gibi teknikler de bulunmaktadır.

Her teknikte farklı yöntemler kullanılarak yapılmakta olan kaş kaldırma işleminin tekniğinin belirlenmesi için öncelikle kişinin kaş yapısı incelenmelidir. Uygulama sonrasında herhangi bir soruna sebebiyet vermemek adına kişinin kaş boyutunu ve duruşunu nasıl istediği bilgisi edinilmelidir. Gerekli yönlendirmeler yapıldıktan sonra hangi tekniğin kullanılacağı belirlenmeli ve kaş profili oluşturulmalıdır. Oluşturulan bu profil sonrasında gereken teknik kullanılarak kaş kaldırma operasyonu gerçekleştirilmektedir.

Endoskopik Kaş Kaldırma

Günümüzde kaş kaldırma yöntemleri arasında en sık kullanılan yöntem Endoskopik kaş kaldırma yöntemidir. Cerrahi operasyon gerektiren bir yöntem çeşidi olarak bilinmektedir. Endoskop adı verilen küçük kameralar yardımı ile yapılmakta olan bu operasyonda herhangi bir kesik izi söz konusu değildir. Kişinin talebine göre genel ya da lokal anestezi kullanılarak yapılmakta olan bu operasyonun uzman ekipler tarafından yapılması gerekmektedir.

Saçımızın yer aldığı deri içerisinde birkaç noktada kameranın girebileceği küçük delikler açılarak ilgili operasyon kolaylıkla yapılabilmektedir. Diğer birçok teknikten daha avantajlı olan bu yöntem de hiçbir yara izine yer verilmemektedir. Ayrıca operasyon sonrası oluşan şişkinlik ve ağrı oranı da oldukça azdır. Böylelikle sonrasında iyileşme süreci daha hızlı bir şekilde gerçekleşmektedir. Ortalama olarak 10 günlük bir dikiş süresi olmaktadır. Ayrıca Endoskopik kaş kaldırma yöntemi ile yapılan kaş kaldırma işlemi daha uzun süre kalıcı kaşların var olmasına olanak sağlamaktadır.

Endoskopik Kaş Kaldırma Fiyatları 2020

Cerrahi operasyon gerektirmekte olan endoskopik kaş kaldırma fiyatları 2020 yöntemin uygulanacağı kişinin kaş yapısına ve talep ettiği uygulamalara göre değişkenlik göstermektedir. Çoğunlukla sabit bir fiyatı bulunmayan bu uygulama hastanelerde ve özel kliniklerde doktorlar tarafından belirlenmektedir.

Erkek Kaş Kaldırma

Zaman yalnızca kadınlara değil erkeklere de etki eden bir faktördür. Günümüzde her geçen gün farklı alanlarda kendini göstermekte olan estetik cerrahi erkekler tarafından da sıklıkla tercih edilen bir alan halini almıştır. Erkeklerde yaş ilerledikçe sıklıkla karşılaşılan bir durum olan kaşların özelliklerini yitirmesi ve aşağıya sarkması erkekleri de kaş kaldırma yöntemlerine itmektedir. Üzgün ve her şeyden mutsuz olmuş bir yüz ifadesi vermekte olan sarkık kaşlar belirli estetik cerrahide yöntemler kullanılarak eski haline geri döndürülebilmektedir.

Erkeklerde kullanılmakta olan kaş kaldırma yönteminin başında ameliyatsız olarak uygulanabilen Botulinum yöntemi yani bir diğer adı ile botoks yöntemi gelmektedir. Bu yöntem sayesinde kaşın kuyruk kısmı ve orta kısmında bulunan alanlarda kaldırma işlemi yapılabilmektedir. Kaş sarkmasının boyutuna göre uygulanabilecek olan bu yöntem az miktarda oluşan sarkık kaşlar için tercih edilmektedir. 15 dakikalık bir süre zarfı içerisinde halledilebilen bu yöntem için öncelikle kişinin yüzüne uygun kaş yapısı belirlenmelidir. Kaşların eskisi gibi doğal hareketini sağlamasına yönelik pozisyon uzman kişiler tarafından ayarlanır.

Botulinium adlı ince uçlu iğnelerin kaşa enjekte edilmesi sonucu uygulanan kaş kaldırma işlemi kısa bir sürede sonuçlanmaktadır. Erkeklere uygulanmakta olan kaş kaldırma yöntemleri sonrasında herhangi bir ağrı hissedilmemektedir. Ayrıca herhangi bir kalıcı iz oluşturmamaktadır. Ortala olarak 6 aylık bir süre kullanılabilen bu yöntem 6 ay sonunda kaşın görünümünün bozulmaması için tekrarlanmalıdır.

Kaş Kaldırma Bandı

Kaş kaldırma bandı, kaşlarında fazla ölçüde sarkma görülmeyen kişilerin evlerinde kolaylıkla uygulayabilecek oldukları bir kaş kaldırma aracıdır. Oldukça uygun maliyetli olan bu bant tüm kozmetikçilerde ve internette satışa sunulmaktadır. Paketler halinde satışa sunulmakta olan bu bandın beyaz kısımlarını ortadan ikiye katlayarak bant açılmalı ve şeritler çıkartılmalıdır. Sonrasında kaşlarınızı eliniz yardımı ile kaldırarak şekillendiriniz. Son aşamada ise bandı yapıştırarak kaşınızın şekil almasını bekleyiniz. Bu bantlar göz kapaklarının kaldırılmasında da kullanılmaktadır.

Kaş Kaldırma Ameliyatı

Zaman geçtikçe zamana yenik düşen yüzümüz de en önemli belirtileri kaşlarımız vermektedir. Sarkan bir kaş görüntüsü kişide sürekli olarak yorgun, mutsuz ve kızgın dolu bir ifade yansıtmaktadır. Bu görünümü düzeltmek ve kaşların hareketlerini, mimiklerini sorunsuz bir şekilde kullanabilmesine devam etmek adına yapılan kaş kaldırma ameliyatı günümüzde oldukça yaygın bir şekilde yapılmaktadır. Ameliyat aşamasına birçok farklı yöntem kullanılabilmektedir. Endoskopik kaş kaldırma ameliyatı bunların arasında en fazla kullanılan tekniklerden bir tanesi olarak bilinmektedir. Küçük kameralar yardımı ile kaşlara nüfuz ederek yapılan kaş kaldırma ameliyatı saçlı deri üzerinden yapılmaktadır. Bu ameliyatın yanı sıra kaşların üzerinden yada saç çizgisinin başlangıcından yapılabilmekte olan ameliyat çeşitleri de bulunmaktadır.

Her cerrahi operasyonda olduğu kadar risk içermekte olan kaş kaldırma ameliyatında görülen en büyük risk kaşların ölçülerinin farklılık göstermesidir. Bu riskleri göz ardı etmek adına ilgili ameliyatların alanında tecrübeli doktorlar tarafından yapılması gerekmektedir. Bunun dışında oluşabilecek izler ve operasyon sırasında kapılabilecek olan enfeksiyonlar da ameliyatın riskleri arasında yer almaktadır. Ameliyat sonrasında çoğunlukla 1 hafta sürmekte olan bir dikiş süreci bulunmaktadır. Bu süreçte yapılan pansumanların aksatılmaması da iyileşme süreci açısından oldukça büyük önem içermektedir. Ayrıca oluşacak olan şişliklerin soğuk uygulamalar ile rahatlatılması fayda sağlamaktadır.

Kaş kaldırma Kremi Nedir? Nasıl Kullanılır?

Sarkık kaşlarla vedalaşmada oldukça uygun yöntemlerin arasında bulunan bir diğer yöntem de kaş kaldırma kremlerinin kullanılmasıdır. Bu kremler içerisinde bulunan maddeler kaşların doğal ve kalkık görünmesini sağlamaktadır. Ayrıca kaşlarda oluşan hareketliliği olumsuz yönde etkilememektedir. Ağrısız ve dikişsiz kolaylıkla uygulanabilen bu kremler yeşil çay yağı, şerbetçi otu, üzüm çekirdeği gibi bitkilerin birleşiminden oluşmaktadır. 10 dakika gibi kısa bir sürede kaşlarda gözle görülür bir kalkma meydana gelmektedir. Yüz gerici krem olarak da adlandırılmakta olan bu krem çeşitleri ile yaklaşık olarak 1 cm ölçüsünde kaş kaldırma gerçekleştirebilmektedir. Kaş kaldırmanın yanı sıra cilde de doğal bir parlaklık kazandıran, göz çevrelerinde oluşan kırışıkları ciddi derecede azaltmakta olan bu kremler tamamen bir mucize niteliği taşımaktadır.

Microbladingİle Kaş Kaldırma

Hızla gelişmekte olan teknoloji estetik alanında da etkisini sürdürmektedir. Özellikle şimdilerde oldukça trend halini almış olan Microblading kaş kaldırma adından sıklıkla bahsettirmektedir. Kaş kontürü olarak adlandırılmakta olan bu yöntem tamamen organik olan boyalar yardımı ile kaşlarda kalınlık oluşturulmaktadır. Var olan kaşların üzerinden aynı ölçülerde uygulanmakta olan bu yöntem oldukça doğal bir görünüm sağlamaktadır. Uygulama öncesinde uyuşturmak adına kaşlara krem sürülmektedir. Bu uyuşma sonrasında başlayan Microblading uygulama küçük bir keskin alet kullanılarak yapılmaktadır. Yapılan uygulamada oluşan en önemli risk kaşların istenilen talepte olmamasıdır.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Bunlar da ilginizi çekebilir

Facebookta bizi bulun
ETİKET BULUTU