Kalıcı Cilt Beyazlatma Yöntemleri Evde Maske Tarifleri

cilt-beyazlatma-yöntemleri-evde-uygulanan-maske tarifleri
Paylaş
 

Kalıcı Cilt Beyazlatma Yöntemleri

Cilt kararması özellikle açık ten rengine sahip olan kişiler tarafından oldukça ciddi bir sorun teşkil etmektedir. Güneş lekeleri ve belirli bölgelerde oluşan tüylenmelerin önlenmesi adına uygulanmakta olan ağda, aşırı sigara ve alkol tüketimi gibi etkenler bu kararmalara yol açmaktadır. Kararmalar, cilt üzerinde bölgesel olarak koyu renkli lekeler oluşmaktadır.

Buda görsel olarak kötü bir görünüme sebebiyet vermektedir. Çoğunlukla kozmetik mağazaların da satışa sunulmakta olan kalıcı cilt beyazlatma kremleri oldukça yüksek maliyetli olmakta ve birçok zararlı kimyasalı içerisinde barındırmaktadır. Bu kimyasalların yanı sıra evde kolaylıkla uygulanabilecek doğal maskeler ile de koyulaşan cilt rengi beyazlatılabilmektedir.

Kalıcı Cilt Beyazlatma Yöntemleri Evde

Bu konuda uygulanabilecek olan değişik maske türleri bulunmaktadır. Evde cilt beyazlatma yöntemleri arasında en çok kullanılan Yoğurt maskesi olarak bilinen maske türü en sık kullanılan türler arasındadır. Yoğurt maskesi için kullanılacak olan malzemeler;

 • Yaklaşık 2 yemek kaşık yoğurt,
 • 2 yemek kaşığı yulaf ezmesi,
 • 1 tatlı kaşığı limon suyudur.

Tüm malzemeler derin bir kapta macun kıvamı elde edilinceye kadar karıştırılır.

Masaj yöntemi ile uygulanarak koyulaşan cilt bölgesi üzerine uygulanmalıdır.

Yaklaşık olarak 15 dakika kadar bekletilmesi gerekmekte olan bu maske bekleme sonrasında ılık su kullanılarak durulanmalıdır.

Özellikle yağlı cilt tipine uygun nitelikte kişilerin kullanımına uygun Un maskesi de cilt üzerinde beyazlatma da oldukça etkili olan bir diğer maske türüdür. Un ile suyun birleştirilmesi sonucu oluşan kıvamlı malzemeyi cildin renk değiştiren bölgelerine sürme yolu ile uygulanmaktadır. Kuruması beklenen bu maske bol su kullanılarak durulandığında cilt üzerinde oluşan etkisi gözle görülecek bir hal almaktadır. Ayrıca un ile birleştirerek yapılmakta olan unlu zerdeçal maskesi de cilt beyazlatma için kullanılmaktadır.

Unlu Zerdeçal Maskesi İle Cilt Beyazlatma

 • Çoğunlukla aktarlarda bulunmakta olan bir avuçtan az zerdeçal tozu ,
 • 2 tatlı kaşığı un,
 • 1 tatlı kaşığı limon suyu kullanılmaktadır.

Tüm malzemelerin plastik bir kap içerisinde özellikle tahta kaşık yardımı ile karıştırılması sonucunda hazırlanmaktadır. Hafif hafif uygulanması gereken bu maskenin ince bir tabaka olarak sürülmesine dikkat edilmelidir. 15 dakikalık bir bekleme süresi sonrasında ılık su ile durulanması gerekmektedir.

Esmer Cildi Beyazlatma Yöntemleri

Koyu bir ten rengi olarak bilinen esmer ten, kimi zaman çoğu kişi tarafından daha açık bir renge dönüştürülmek istenmektedir. Alternatif tıp yöntemi kullanılarak hazırlanmakta olan birçok doğal maske bu alanda sıklıkla kullanılmaktadır. Kozmetik ürünleri arasında bulunmakta olan ten beyazlatma kremleri ve tamamen doğal olarak uygulanabilen Kurutulmuş portakal kabuklarının ve yoğurdun mucizevi birleşimi esmer cildi beyazlatma da oldukça etkilidir.

Patatesle Cilt Beyazlatma Yöntemi

Leziz yemeklerin yanı sıra alternatif tıpta da sıklıkla kullanılmakta olan bir besin maddesi olan patates tam bir cilt dostudur. Cilt maskeleri yapımında çiğ olarak kullanılmakta olan patates içerisinde bulundurduğu A,C,K,B gibi vitaminlerin desteği ile cilde sağlıklı bir görünüm kazandırmaktadır. Birçok nedenden dolayı renk değiştiren ciltlerin beyazlatılmasında da kullanılmakta olan patates ile cilt beyazlatma için uygulanan maske yapılabilmektedir.

Patatesle Cilt Beyazlatma Maskesi Nasıl Yapılır?

İçeriğinde yalnızca patates bulunarak hazırlanmakta olan bu maskenin hazırlanış aşamaları şu şekildedir.

Kabukları soyulan 1 adet orta boyutlarda patates, rendenin en ince ucu ile rendelenmelidir.

Rendelenen patatesler avuç içine alınarak iyice suyu süzülmelidir.

Bir kaba koyulan patates suyu iyice cilde yedirilmelidir. Yıkama yardımı ile bu işlemi cildinize uygulayabilirsiniz.

Uygulama işlemi bittikten sonra bol su ile cildin durulanması gerekmektedir. Haftada en az 3 defa uygulanması gerekmekte olan bu maske cildi beyazlatmanın yanı sıra cilde parlak bir görünüm kazandırmak ve cilt üzerinde oluşan lekeleri ortadan kaldırma konusunda da   birçok fayda da sağlamaktadır.

Kalıcı Cilt Beyazlatma Yöntemi Kadınlar Kulübü

Birçok kadının ortak konularda birbirlerine yorumlarda bulundukları bir aşan olarak bilinen kalıcı cilt beyazlatma yöntemi kadınlar kulübü sitesi kalıcı cilt beyazlatma konusunda da oldukça faydalı bilgiler vermektedir. Farklı önerilere açık olan bu sitede çoğunlukla Arap kızı kremi, Arnavut kremi cilt beyazlatma kremleri yer almaktadır. Ayrıca önerilen bir başka cilt beyazlatma yöntemi ise gece yatmadan önce cilt üzerine süt sürerek yarım saat gibi bir süre bekletilmesi şeklindedir. Her gece yatarken uygulanması gereken bir başka yöntem ise cilt üzerine limon suyu sürülmesidir. 1 aylık bir süre ile uygulanması gereken bu kür ciltte kalıcı beyazlıklar sağlamaktadır.

Japonların Cilt Beyazlatma Yöntemleri

Güzellik konusunda uzmanlaşmış olan Japon kadınları kozmetik ve alternatif tıp ile iç içe yaşamaktadır. Cilt beyazlatma da kullandıkları Japon kökenli sake kasu ve miso son derece iyi sonuçlar ortaya koymaktadır. Ciltlerinde ki beyazlığı her daim koruyan japon kadınları sırlarını bu iki ana maddeye borçludur. Birçok ünlü kozmetik markasını sürekli olarak kullanmakta olan Japonların cilt beyazlatma yöntemleri arasında  yeşil yapraklı sebzeler ve yapraklarından hazırlamış olduğu çaylardan da faydalanılmaktadırlar. Ayrıca özel bir maske yardımı ile de cilt üzerindeki beyazlığın etkisini sürekli korumaktadırlar. Maske içerisinde yer alan;

 • Sake
 • Pirinç Bran
 • Matcha
 • Yosaw gibi maddelerin tamamının birleştirmesi sonucunda hazırlanan maske ciltüzerine masaj yolu ile uygulanmaktadır.

Cilt Beyazlatma Ameliyatı

Kalıcı beyazlık için kesin çözüm niteliği taşımakta olan cilt beyazlatma ameliyatı 5 farklı teknik kullanılarak yapılabilmektedir. Bu teknikler;

 • Lazerle cilt yenileme,
 • Dermabrazyon,
 • Mikrodermabrazyon,
 • Kimyasal peeling,
 • Kriyoterapi şeklinde sıralanmaktadır.

Lazerle cilt yenileme tekniği, konsantre ışık kullanımı ile yapılmaktadır. Ağrılı bir ameliyat türü olan bu yöntem cilt altında yer alan taze derinin ortaya çıkarılmasını sağlamaktadır. Anestezi kullanılarak yapılmakta olan bu operasyon yaklaşık olarak 30 dakika sürmektedir. Ameliyat sonrası cildin kendini yenileme süresi operasyonun yapıldığı alanın büyüklüğüne göre değişkenlik göstermektedir.

Cilt Beyazlatma Dermabrazyon yöntemi

Bu yöntem cildin üst katmanının bir cihaz yardımı ile soyulması şeklinde yapılmaktadır. İyileşme süreci ortalama 12 haftalık bir zaman dilimi içermektedir. İlgili operasyonun alanında uzman doktorlar tarafından yapılmasına dikkat edilmesi gerekmektedir.

Mikrodermabrazyon yöntemi ise dermabrazyon yöntemi ile aynı uygulamayı içerir tek fark kullanılan cilt soyucu malzemenin minimum  olmasıdır.

Kimyasal peeling kimyasal bir madde kullanılarak yapılmakta olan cilt derisi soyma işlemidir. Uygulama sonrasında ağrı, şişlik ve kızarıklık gibi semptomlar görülmektedir. 3 haftalık bir iyileşme süreci bulunmaktadır.

Kriyoterapi ise ölü deriyi dondurma şeklinde uygulanmaktadır. Evde de uygulanabilecek olan bu yöntem ağrı odaklıdır.

15 Dakikada Cilt Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Evinizde kolaylıkla uygulayabilecek olduğunuz birçok maske ile 15 dakika gibi kısa bir sürede muhteşem cilt beyazlığına kavuşabilirsiniz. 15 dakika da cilt beyazlatma için;

1 adet yumurta beyazının cam bir kasede çırpılarak içerisine kabartma tozu, 1 yemek kaşığı kadar mısır unu, 1 tatlı kaşığı limon suyu ve 1 tatlı kaşığı bal eklenerek oluşturulan maske 5 er dakika ara ile cilde uygulandığında 15 dakika da beyaz bir cilt görünümü sağlayacaktır.

Cilt Beyazlatma İbrahim Saraçoğlu

Kalıcı olarak cilt beyazlatma adına yapılan birçok farklı teknik bulunmaktadır. Ancak günümüzde çoğunlukla alternatif tıp alanına yönelmekte olan kişiler için adını duyurmuş bir duayen olan İbrahim Saraçoğlu  bu alanda verdiği tarif ile son noktayı koymaktadır. Cilt beyazlatmada İbrahim Saraçoğlu lavanta çayını önermekte olan Saraçoğlu malzemeler için ise şu listeyi vermektedir.

 • 5 gram lavanta,
 • 2 su bardağı kaynar su,

Lavantanın su içerisine konularak kaynatılması sonucunda oluşmakta olan bu çay 15 dakika kadar dem almalıdır. Akşam yemeğinin ardından 2 saat sonra tüketilmesi tavsiye edile bu çay soğuk olarak tüketilmelidir. Kısa zamanda cilt renginde oluşan beyazlık görülecektir.

Yüz Beyazlatma Pirinç

Cildin beslenmesi hususunda oldukça önemli bir besin kaynağı olan pirinç yüz beyazlatma konusunda da önemini korumaktadır. Pirincin suyu yardımı ile yapılan maske ile kısa sürede koyulaşan yüz beyazlığına kavuşmaktadır. Çiğ pirinci bir kase ye alınarak belirli bir süre su içerisinde bekletilmelidir. Bulutlanan pirinç suyu yeni bir kase içerisine alınmalıdır.  Pamuk yardımı ile cilde sürülen bu kür yüzlerde ciddi bir beyazlık oluşturmaktadır.

 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun
ETİKET BULUTU