İnce Telli Saçlar İçin Şampuan Önerileri

Paylaş
 

İnce Teli saçlar için şampuan seçimi dolgun ve güçlü saçlara sahip olmak adına oldukça önemlidir. Şampuan seçimi yaparken saçlarımız için en doğru ve en uygun olan şampuanı seçmek hem ince telli saçlarımız için gerekli olan beslenmeyi sağlayacak hemde zayıf, dökülen saçların tekrardan güçlenmesine yardımcı olacaktır.

Peki genellikle televizyon ekranlarında gördüğümüz reklam filmlerinde ünlülerin yada mankenlerin kullandığı şampuanlar ince telli saçlar için gerçekten uygun mu? Günlük koşuşturmanın içerisinde saçlarımıza yeteri kadar özen gösteremediğimiz zamanlar olabiliyor. Bu da saçlarımızı cansız hale getirirken, saçlarımızın kırılmasına ve yağlı bir yapıda olmasını tetikliyor. Çevresel faktörler, yetersiz beslenme, güneş ışınları, kalıtımsal nedenler, saçlarımız için kullandığımız ürünler ve yetersiz saç bakımı saçlarımızın durumunu etkileyen en önemli faktörler arasında yerini almaktadır.

İnce telli saçlara sahip olanların en çok şikayet ettiği konulardan biri olan çabuk yağlanma ve kırılgan saçlar için doğal bakımlar yapabileceğiniz gibi şampuan seçimi de önemli faktörler arasında yerini almaktadır.

Makalemizde sizler için ince telli saçlar için şampuan önerilerini sıralarken aynı zamanda, ince telli yağlı saçlar için en iyi şampuan markaları hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. İnce telli saçlara en iyi bakım şampuan seçimi ile birlikte olabileceğini unutmamanızı tavsiye ediyoruz.

 

İnce Telli Saçlar için Şampuan Seçimi Nasıl Yapılır

  • İnce telli saçlar için şampuan seçiminde ve kullanımında dikkat edilecek en önemli nokta günlük ve sürekli kullanacağınız bir şampuan olmasıdır.
  • Seçilen şampuan içeriğinde saçlar için nemlendirici bulunmalı ve yıkanan saçları kurutmaması gerekmektedir.
  • İnce telli saçlar için şampuan seçiminde protein ve besleyici vitaminler bulunan şampuanlar saçlarınızın beslenmesine ve güçlenmesi yardımcı olacaktır.
  • İnce telli saçlar için şampuan seçiminde kullanılacak olan şampuanın içerisinde mutlaka “panthenol” olmasına dikkat edilmelidir. Panthenol ince telli saçların hacim kazanmasını sağlarken aynı zamanda koparak dökülmelerin önüne geçmektedir.
  • Kıvamı yoğun olan şampuanlar ince telli saçlar için uygun değildir. Yoğun kıvamlı şampuanlar ince telli saçlar için kullanıldığında saçları ağırlaştırıp sönük durmasını sağlar bu yüzden yoğun kıvamlı şampuanlardan uzak durulması gerekmektedir.
  • İnce telli saçlar üzerinde kullanılan jöle, sprey yada köpük gibi ürünler saçlar üzerinde hacimsiz ve yağlı bir görüntü oluşturabilir. Saçlara yardımcı ürünler kullanıldığında haftada 1 defa mutlaka saçlarınızı arındırıcı bir şampuan ile temizlemenizi tavsiye ediyoruz.

 

İnce Telli Yağlı Saçlar İçin En İyi Şampuan

Yağlı saçlar için en iyi şampuan hangisi sorusunun cevabı olarak, sizler için kullanıcı yorumları ve memnuniyetleri dikkate alınarak hazırladığımız ince telli saçlar için şampuan önerilerini sıralamaya çalıştık. Tecrübelerinizi ve yorumlarınızı bizlerle paylaşmak isterseniz yorumlar kısmına düşüncelerinizi belirtebilirsiniz.

Sebamed Şampuan

Sebamed ince telli saçlar için şampuan kuru ve ince telli saçlar için özel olarak formülize edilmiş ve üretilmiştir. İnce telli saçlara sahip olan kadın ve erkekleri için kullanımı oldukça uygun olarak sebamed ince telli saçlar için şampuan, yüksek PH oranına sahiptir ve saçlar için gerekli olan tüm bakımı sağlamaktadır. Günlük kullanımlar için uygun olan sebamed şampuan, ince telli saçlarınızın güçlenmesini ve daha dolgun görünmesini sağlayacaktır.

 

John Frieda Şampuan

John frieda ince telli saçlar için şampuan kullananlar bu şampuanın açık sarı ve çok ince telli saçlar üzerinde oldukça etkili olduğunu dile getirmişlerdir. Açık sarı ve ince telli saçlar için özel olarak üretilmiş John frieda şampuan saçlara hacim kazandırırken aynı zamanda saçları yormadan ve ağırlaştırmadan günlük bakımı en iyi şekilde sağlamaktadır.

 

Loreal Şampuan 

Loreal ince telli saçlar için şampuan içerdiği B vitamini ve omega 6 yağ asitleri sayesinde saç köklerini besleyerek saça gereken hacmin kazandırmasını sağlamaktadır. Bir çok şampuan çeşidi bulunan Loreal’in ince telli saçlar için özel olarak ürettiği Loreal Professionnel Volume şampuan ile günlük kullanımlarda kısa sürede çok daha güçlü ve hacimli saçlara kavuşmak mümkün görünüyor. Loreal hacim şampuanı olarak ta bilinen bu şampuanı kullanmaya başladığınız andan itibaren ince telli saçlarınız için etkisini göreceğinizi umut ediyoruz.

Marlies Möller Şampuan

Marlies moller volume şampuan özellikle daily Volume serisinde içeriğinde barındırdığı pamuk özü sayesinde saçları sertleştirmeden yumuşatıyor ve hacim kazanmasını sağlıyor. Saç derisi ve saç tellerinin nem dengesini sağlamakta oldukça etkili olan Marlies moller volume şampuan silikon gibi yardımcı maddeler içermiyor ve saçı yormuyor.

Syoss Şampuan

Syoss şampuan ince telli saçlar için kullanıldığında saça yoğun hacim kazandırıyor. İnce telli saçlar için özel olarak üretilen syoss saç dökülmesine karşı şampuan olarak da günlük bakım için kullanılabiliyor. Saç kırılmalarını ve dökülmelerini engelleyen syoss şampuan kullananlar şampuana tam not vermektedirler.

 

Yazımızda sizler için saç bakımı konusunda oldukça önemli olan ve ince telli saçlara sahip olan kişilerin mutlaka göz atması gerek ince telli saçlar için şampuan önerilerini ve ince telli saçlara sahip olanların şampuan seçiminde dikkat etmesi gereken konuları sıralamaya çalıştık. Her türlü soru, görüş ve önerileriniz için bizlere yorumlar kısmından ulaşabilirsiniz. Sağlıklı kalın…

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Bunlar da ilginizi çekebilir

Facebookta bizi bulun
ETİKET BULUTU