Fastjel Krem Nedir Ne İşe Yarar

fastjel krem nedir
Paylaş
 

Fastjel krem nedir? Kullanımı cilt yüzeyine sürülerek topikal olarak uygulanan fastjel krem antiinflamatuvar (iltihap önleyici kremler kategorisindedir) jel kıvamında olduğu için cilt yüzeyine kolaylıkla sürülmekte ve çabucak etkileşime geçmektedir. Kullanım alanları küçük yara ve kesiklerin cilt yüzeyinde herhangi bir nedene bağlı olarak ortaya çıkan küçük çaplı iltihaplanmalar, ezilme, çok şiddetli olmayan eklem iltihaplanmaları, burkulma, bel ağrısı(lombalji) küçük spor yaralanmalarında, ve iskelet sistemimizde meydana gelen ağrı ve şişmelere neden olan durumların tedavisinde kullanılabilen. Cilt sorununa bağlı olarak doktorlar tarafında tavsiye edilen 50 gr tüpleri çerisinde satışa sunulan bir kremdir.

Fastjel krem içeriği Ketoprofen, fenofibrat, tioprofenik asit, asetilsalisilik asit, UV koruyucu ve parfum içermektedir. Bu etken maddelere karşı bir alerjiniz söz konusu ise kremi kullanmamalısızın. Kozmetik ürünleri ile beraber kullanıldığında herhangi bir rahatsızlığa neden olduğu görüldüğünde kullanımı hemen bırakılmalıdır.

Fastjel Krem Faydaları

Fastjel Krem neye iyi gelir? 

 • Fastjel krem cilt yüzeyinde ve vucutta iltihaplanmalara ve ağrıya neden olan durumların giderilmesine yardım ederek ağrıyı hafifletmeye yardım ederek ilthaplı bölgenin rahatlamasına ve vucuttaki etkisini aaltmaya yardım eder.
 • Günlük hayatta çok sık rastladığımız el veya ayak burkulmalarında ve bunlara bağlı olarak dokuların yırtılması ile sonuçlanan kazalarda, çok şiddetli olamayan eklem iltihaplanmalarında ağrı kesici ve iltiplanmaları önleyici etkisi bulunmaktadır.
 • Kas ağrılarının giderilmesine yardımcı olur.
 • İskelet sistemindeki emflamasyonlara neden olan romotizmaya bağlı rahatsızlıkların tedavisinde etkili rol oynamakytadır.
 • Varis hastalığı tedavisinde damar iltihaplanması tedavisinde etkilidir.
 • Spor kazalarında sıkca meydana gelen burkulma tendon yırtılmalırda kısa zamanda etkisini göstererek ilk sıralarda kullanılan kremler sıralamasına girmiştir.
 • Bel fıtığı ağrısının giderilmesinde.
 • Omur ilik rahatsızlığına bağlı eklem problemleirin giderilmesinde.
 • Kas gevşetici özelliği ile kısa sürede rahtlamaya ve ağrıları gidrme özelliği sunan en etkili kremlerden bir tanesi olma ünvanını elde etmiştir.
 • Diz kapağı rahatsızlıklarında etkilidri.
 • İş kazalarında meydana gelen el ve ayak sıkışmasına bağlı ezikler, kan toplaması gibi durumlarda oldukça etkilidir.

Fastjel Krem Yan Etkileri Endikasyonları Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar

Fastje krem kullanımında dikkat edilmes gereken hususların başında uygulanan bölgenin hava bulutlu olsa bile güneş ışığına maruz bırakılaması gerekmektedir. Güneşin UV ışınlarına maruz kalmasına bağlı olarak cilt yüzeyi ile alakalı fotosensitizasyon’lara neden olabileceğinden kesinlikle kaçınılması gereken bir durumdur.

Kullanılan bölge tedavi bitene kadar kapalı tutulması kutanöz (deri ile ilgili) reaksiyonlara sebep vermemsi açısından gerekli bir durumdur.

Her kullanımın ardından eller güzelce yıkanmalı.

Kullanım esnasında cilt yüzeyinde rahatsızlıklara sebep olduğu anlaşıldığında kullanımı bırakılmalıdır.

Akciğer, kalp rahatsızlığı olan kişilerde uzun dönemler kulanımına bağlı olarak astım şikayeti baş gösterbileceği unutulmamalıdır.
ve astım gibi sistemik yan etkilere sebep olabilir.
Böbrek tetmezliği sorunu olanların kullanırken dikkatli olmaları gerekir.

Kremin kullanıldığı bölgeyi kapatan bez, sargı bezi gibi ürünler hava alabilen özellikte olmalıdır.

Açık yaralara kesinlikle kullanılmamalıdır.

Fastjel Krem Zararları

Aşırı kullanımına bağlı cilt yüzeyinde farklı reaksiyonlar meydana getirebilmektedir, Ayrca yanlışlıkla yutulması gibi durumlarda yutulan miktarın oranına göre rahatsızlıklar meydana gelebilmektedir. Bu gibi durumlarda zaman kaybetmeden doktora başvurulması gerekmektedir.

Fastjel Krem Tüylenme Yapar mı?

Tüylenme yaptığı konusunda herhangi bir bilgi ve şikayet bulunmamaktadır.

Fastjel Krem Yüze Sürülür mü?

Doktor tavsiyesine bağlı olarak belirtilen oranda probemli bölgeye kullanılabilir.

Fastjel Krem Genital Bölgede Kullanılır mı?

Dış deri problemlerinde doktor tavsiyesi ile kullanılmalıdır. Mantar, egzama gibi rahatsızlıklarda kullanılmaz.

Fastjel Krem Bebeklerde Kullanılır mı?

Bebeklerin kullanımı konusunda yeterli bilgiler bulunmadığı gibi , güvenirliği kanıtlanmadığı için kullanılması gerektiği durumlarda kesinlikle doktor tavsiyesi ile olmalıdır.

Fastjel Krem Hamilelikte Kullanımı

İlaç kullanılmaya başlandığında hamile  olunduğu farkedilirse hemen bir doktora veya eczacıya danışılmalıdır. Hamileikte kullanımında aynı şekilde olmalıdır.

Fastjel Krem Kullananlar

Kremin kullanımı konusunda kullanıcıların yapmış olduğu yorumlarda prospektüsünde bulunan etkileri gördüklerini ve bu konuda oldukça başarılı sonuçlar aldıkları belirtmileridir. Dikkat edilmesi gerekilen en önemli hususun kremi kullandıktan sonra kesinlikle güneş ışığına maruz kalınmaması gerektiği, kullanılan bölgenin hava alabilen sargı besi gibi steril ürünler ile kapatılması olduğu konusunda uyarılarda bulunmaktadırlar.

Fastjel Krem Kortizon İçerir mi?

Fastjel krem kortizon içermez.

Fastjel Krem Muadili

 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun
ETİKET BULUTU