En İyi Leke Kremi

Paylaş
 

Cilt lekeleri için krem isimleri sosyal medya ve forum sitelerinde sıklıkla öğrenilmek istenilen ve kullanıldığı taktirde en etkili sonucu alabilmek adına üzerinde araştırma yapılmaktadır. Cilt lekeleri insanın hayatında mutlaka karşılaşılan ve tedavi edildiği taktirde kısa sürede yok olan bir cilt problemidir. Bazı cilt lekelerinin yok olması kısa sürerken bazı cilt lekelerininde yok olması daha uzun sürmektedir.

Cilt lekelerini yok etmek için kullanılan doğal yöntemler arasında bulunan cilt lekelerini geçiren maske tariflerinden cilt lekeleri doğal yollarla nasıl geçer sorusunun cevabına ulaşmak mümkündür. Fakat doğal yöntemler ile cilt lekelerine çözüm bulamıyorsanız bir diğer alternatif olan cilt lekeleri için krem kullanımına başlayabilirsiniz.

Makalemizde sizler için en iyi leke kremi hangisi, sorularının cevaplarını cilt lekelerini yok etmek için en çok kullanılan ve lekeleri yok eden cilt lekeleri için krem önerilerini sizler için derledik. Leke giderici krem kullanmaya başlamadan önce mutlaka doktorunuza danışmanızı tavsiye ediyoruz.

 

 

Cilt Lekeleri İçin Krem İsimleri

En iyi leke kremi markaları hiç şüphesiz cilt lekeleri için araştırılan ve satın alındığında yada doktor tarafından tavsiye edildiğinde kısa sürede cilt lekeleri üzerinde etkisi olmasını istemekteyiz. Cilt lekelerinden şikayetçi olanlar ve buna çözüm bulmak isteyenler genellikle en iyi leke giderici krem hangisi ve hangi krem lekeleri yok eder sorusunu sormaktadırlar. Cilt lekeleri doğuştan meydana geldiği gibi, güneş ışınları, yaşlanma, hamilelik yada hormonal sebeplerden dolayıda ortaya çıkabilir. Leke giderici krem hakkında sizler için piyasada bulunan en iyi leke kremi markalarını derledik.

 

Cilt Lekeleri İçin Kremler

 

Leke Kremi Expigment

Cilt üzerinde en önemli etkilerinden biri cildi soyarak tedavi etmesi olan expigment krem hekimlerin en sık reçete ettiği kremlerin başında gelmektedir. Cilt lekeleri, vücut üzerindeki çiller, güneş lekeleri ve koyu renkli lekelerin tedavisinde oldukça etkilidir. Cilt üzerine uygulandığında belirli bir zaman içerisinde cildi soyarak lekelerin yok olmasını sağlayan expigment krem aynı zamanda hücre yenilenmesini sağlayarak sağlıklı bir iyileşme süreci sağlar. En önemli etkileri arasında yüzdeki çillerin iyileştirmesi bulunmaktadır. Güçlü ve ciddi yan etkileri bulunan expigment krem kesinlikle doktor tavsiyesi ile kullanılmalıdır. Krem hakkında daha detaylı bilgi edinmek için Expigment Krem adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

Tretin Krem

Cilt soyucu kremler arasında bulunan bir diğer krem tretin kremdir. Tretin krem kullananlar sivilce lekeleri üzerinde oldukça etkili olduğunu söylemişlerdir. Tretin krem cilt soyucu kremler kategorisinde bulunduğu gibi aynı zamanda ciddi yan etkileri bulunmaktadır. Özellikle kremi kullandıktan 1 saat içerisinde güneş ışığına çıkılmaması tavsiye edilmektedir. Cilt üzerindeki ölü deriyi soyarak peeling işlemi gerçekleştiren tretin krem düzenli olarak kullanılmalıdır.

Madecassol Krem

Madecassol krem genellikle yara, yanık ve sivilceler üzerinde oldukça etkilidir. Aynı zamanda cilt lekelerinin tedavisinde de kullanılan Madecassol krem düzenli kullanımlarda cilt hücrelerinin yenilenmesini sağlayarak, cilt lekelerini yok etmektedir. Tüm cilt tipleri için kullanımı uygun olan ve yüzdeki lekeleri geçiren krem olarak sıkça kullanılan madecassol krem hakkında daha detaylı bilgi almak için madecassol krem adlı makalemizi inceleyebilirsiniz.

Dermycin Leke Kremi

DERMYCIN leke kremi içeriğinde bulunan su teresi, papatya ekstrası, üzüm çekirdeği ve kayısı çekirdeği bileşenleri ile cilt üzerindeki, güneş ışınları sonucunda oluşmuş lekeler, yaşlanma lekelerini önleyen ve düzenli kullanımlarda bu lekelerin giderilmesini sağlayan günlük cilt bakım kremidir. İçeriğindeki etken maddeleri cildin nem dengesini sağlarken aynı zamanda cildin renk tonunu eşitlemeye yardımcı olarak daha ışıltılı bir görüntü sağlamaktadır. Dermycin leke kremi cilt üzerine uygulandığında deri üzerinde koruyucu bir tabaka oluşturarak yeni cilt lekelerinin de oluşmasını önlemektedir.

Elocon Leke Kremi

Elocon krem cilt problemlerinde hekimler tarafından sıkça reçete edilen bir diğer kremdir. Tüm vücut için kullanılabilen elecon krem, cilt üzerindeki kızarıklık, sivilceler üzerinde kullanıldığı gibi aynı zamanda düzenli kullanımlarda cilt lekeleri konusunda oldukça etkilidir. Elecon krem kortizonlu kremler kategorisinde bulunduğu için uzun süreli kullanıma uygun değildir.

Lekomed Leke Kremi

En iyi leke kremleri arasında bulunan bir diğer krem ise %100 doğal formu ile dermatolojik olarak onaylanmış Lekomed kremdir. Cildi soymayan, paraben ve civa gibi kimyasal ürünler içermeyen Lekomed krem, cilt lekeleri için kremler arasında sıkça tercih edilmektedir.

Lekomed leke kremi;

  • Güneş lekesi,
  • Sivilce lekeleri,
  • Hamilelik lekeleri,
  • Koltuk altı kararması,
  • Genital bölge kararması,
  • Diz ve dirseklerde oluşan kararmalar,
  • Solaryum ve lazer epilasyon sonrası oluşan lekeler,
  • Ağda veya jilet kullanımı sonrası ciltte oluşan kararmalar,
  • Yaz aylarında ortaya çıkan çillerin tedavisinde sıklıkla kullanılmaktadır.

Soskin Leke Giderici Krem

SOSKIN Clarifying Cream içerdiği kuvvetli bileşenleri Arbutine ve beyaz dut sayesinde cildin renk tonunu sağlayan ve melanin üreten hücrelere direk etki ederek cilt lekelerinin tedavisinde etkin şekilde rol oynamaktadır. Cilt lekeleri üzerinde etkili olan soskin leke giderici krem aynı zamanda yeni leke oluşumunuda engellemektedir. İçeriğindeki UVA ve UVB koruması sayesinde güneş ışınlarının cilt üzerindeki etkilerini en aza indirerek cildi korumaktadır. Soskin leke giderici krem cilt üzerinde tahriş meydana getirmeden cildi nemlendirir ve cilt lekelerinin giderilmesinde oldukça etkilidir. Tüm cilt tipleri üzerinde kullanımı uygundur.

Arap Kızı Kremi

Arap kızı kremi cilt lekelerinin giderilmesinde ve cildin renk tonunu açmak için oldukça sık kullanılan ve birçok kadın tarafından tercih edilen bir cilt bakım kremidir. Düzenli kullanımlarda cilt rengi üzerinde değişim sağlayan ve cildin pürüzsüz olmasını sağlayan arap kızı kremi sıkça tercih edilen bir krem olması sebebiyle piyasada sahteleri bulunabilmektedir. Eczanelerden veya resmi satış sitesinden arap kızı kremini temin etmeniz mümkün.

Yüzdeki Lekeler İçin Krem

Yüzdeki lekeler için kesin çözüm sağlayan ve tüm cilt üzerinde etkin şekilde kullanılan cilt lekeleri için krem isimleri hakkında sizlere detaylı bilgilendirmeler yapmaya çalıştık. Cilt lekeleriniz üzerinde krem kullanmaya karar verdiğinizde danışabilecek bir doktorunuz varsa mutlaka bilgi almaya çalışınız. Cilt lekeleri üzerinde etkili olan bu kremlerin belirli bir yan etkileri olabilmektedir. Cilt lekeleri için krem kullanırken mutlaka kutu içerisindeki bilgilendirme kağıdını okumayı ihmal etmeyin. Sizlerde makalemizin yorumlar kısmında kullandığınız krem isimlerini yazarak bizlerle paylaşabilirsiniz. Sağlıklı kalın…

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Bunlar da ilginizi çekebilir

Facebookta bizi bulun
ETİKET BULUTU