En İyi Güneş Kremleri

Paylaş
 

Güneş kremleri yaz ayları yaklaştıkça popüler olan ürünler arasında yerlerini almaya başladı. Cilt yaşlanmasını önlemek ve deri kanserinden korunmak amacıyla, her mevsim güneş kremi kullanmanın çok faydalı olduğunun altını bir kez daha çizmek istiyoruz. Yapılan bilimsel araştırmalar neticesinde güneş koruyucular hakkında bilinmesi gereken önemli bilgileri bu makalemizde sizlere açıklamaya çalışacağız. Aynı zamanda en iyi güneş kremi hangisidir sorusunun cevabını verirken en iyi güneş kremi markaları hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlayacağız.

En iyi güneş kremi önerileri hakkında yazımıza geçmeden önce sizlere güneş kremi hakkında bilmeniz gerekenleri kısa bilgiler şeklinde açıklayacağız.

Güneş Kremleri Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Hiç kuşkusuz güneş kremleri yaz aylarında her kadının çantasında mutlaka bulunuyor. Peki biz güneş kremleri hakkında ne kadar bilgi sahibiyiz ve güneş kremlerini ne kadar düzgün kullanıyoruz. Maddeler halinde sıraladığımız güneş kremleri hakkında bilmeniz gerekenleri bu başlık altında sizler için topladık.

 • Güneş koruyucu kremleri satın aldığımızda hemen kullanma şansımız olmuyor. Bazen 1 kere kullanıp bir daha kullanmayı unutuyoruz bazen kutuyu hiç açmadan bir köşeye atıyoruz. Güneş kremleri kutu üzerindeki ortalama raf ömrü 2-3 yıl olarak değişmektedir. Ancak kremi kullanmaya başladıktan 9-12 ay içerisinde tüketilmesi gereklidir.
 • Güneş kremleri ile ilgili kremi güneş altında sürmek yaptığımız yanlışların başında gelmektedir. Güneş koruyucu kremler güneşe çıkmadan en az 20 dakika önce cilt üzerine sürülmelidir. Deri tarafından tamamen emildikten sonra etkisi çok daha kalıcı olan güneş koruyucu kremler, güneşli bölgelerde kalınmaya devam edildikçe 2 saatte bir sürülmelidir.
 • Güneş altında terleme veya deniz-havuz gibi ortamlarda yüzme gerçekleşiyor ise güneş kremleri kuruduktan ve etkisini yitirdikten sonra yenilenmelidir.
 • Güneş kremleri içerisinde koruyucu faktör bulunmalıdır. İçerisinde güneş koruyucu faktör bulunmuyorsa sürdüğünüz krem cildiniz üzerinde etki etmeyecektir. Bu yüzden özellikle yazın kullanılan makyaj malzemelerinde en az SPF 15 bulunmasına dikkat edilmelidir.
 • Deri kanserinin en sık yerleştiği bölgeler arasında bulunan dudaklar ve özellikle alt dudak güneşin etkilerinden en çok hasar gören cilt bölgeleridir. Bu yüzden dudak ve dudak çevresinin en az SPF 30 güneş koruyucu faktör içeren, balm veya stick formunda özel bir güneş koruyucu ile korunmalıdır.
 • Sadece güneşe çıktığımızda kullandığımız güneş kremleri aslında her yerde bizi güneşten koruyabilme özelliğine sahiptir. Örneğin binalardan veya araç pencerelerinden içeri giren güneş ışınlarından korunmanın yolu da yine bir güneş kremi kullanmaktan geçer.
 • Güneş koruyucu kremler tercih edilirken yağlı ciltler için akışkan formlardaki güneş kremleri, kuru ciltler için daha krem formdaki güneş kremleri tercih edilmelidir.
 • Cilt lekeleriniz sizi rahatsız ediyorsa renkli dokudan oluşmuş koruyucu güneş kremi ile hem güneş ışınlarının zararlı etkilerinde kurtulmuş olur hemde güneş kreminizin kapatıcı özelliği sayesinde cilt lekelerinizi saklayabilirsiniz.
 • Bilimsel araştırmalar neticesinde SPF 15 faktör güneş kremleri cildimizi %93 oranında koruma altına alırken, SPF 30 %97 oranında, SPF 50 ise %98 oranında cildi güneş ışınlarına karşı koruma altına almaktadır.
 • Güneş kremlerinin, güneş ışınlarının UVB ve UVA etkilerinden koruyan özellikte olması SPF faktörü kadar önemlidir. Bu koruyucular güneşten koruma özelliğine göre fiziksel ve kimyasal olmak üzere ikiye ayrılır. Fiziksel güneş koruyucular, dioksit ve çinko oksit gibi bileşenleri bulundururken, kimyasal güneş koruyucuları ise içeriğinde organik kimyasal maddeler barındırır.
 • Fiziksel güneş koruyucu kremler alerjik durumları olanlar, hamileler, bebek ve çocuklar tarafından tercih edilmelidir. Güneş kremleri kullanılmadan önce günlük kullanılan cilt bakım ürünleri, nemlendirici ve diğer ilaçlar varsa öncelikli olarak bu ürünler kullanılmalı ardından güneş koruyucu krem sürülmelidir.
 • D vitamininin en büyük kaynağı olan güneşten gerekli vitamini sağlamamız için günlük 15 dakika güneşte kalmamız uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir. Güneşin etkili saatleri sabah 10 ve akşam 5 saatleri dışında, vücudumuz için yapacağımız 15 dakikalık güneş banyosu gerekli olan D vitaminini sağlayacaktır.

En İyi Güneş Kremleri

Tüm cilt tipleri için uygun, suya ve terlemeye karşı dayanıklı Daylong Extreme SPF 50+, yüksek koruma faktörü ile güneşin zararlı ışınlarından cildinizi en iyi şekilde koruyor. Güneş ışınlarından korumanın yanı sıra içerdiği E vitamini ve Aloe Vera bileşenleri sayesinde cilt bakımınızı sağlıyor.

Daylong Extreme SPF 50+ Fiyatı :

2018 Yılı satış fiyatı; 50 ml 54 TL-65 TL arasında değişiklik gösteriyor.

Hamile ve bebeklerde kullanımı uygun olan Cosmed Sun Essential SPF 50 güneş kremi, çok hassas ciltler üzerinde etkisini fazlasıyla gösteriyor. Güneş ışınlarından kaynaklı kaşınma ve yanma hissini en aza indiren bu krem sıkça tercih edilen kremler arasında yer alıyor.

Cosmed Sun Essential SPF 50 Fiyatı :

2018 Yılı satış fiyatı; 50 ml 70 TL-75 TL arasında değişiklik gösteriyor.

Erken yaşlanma belirtilerin önüne geçmekte etkili olan Sebamed Çok Yönlü Koruyucu Güneş Kremi hassas ve güneşe dayanıksız ciltler için özel geliştirilen formüle sahip. Bu formül sizi ve cildinizi güneşe karşı yoğun şekilde korurken aynı zamanda cildinizi nemlendirip çil ve leke oluşumuna engel oluyor. Kokusuz ve alkol barındırmayan güneş kremi makyaj ile birlikte kullanılabilirliği ile ön plana çıkıyor.

Sebamed Çok Yönlü Koruyucu Güneş Kremi Fiyatı :

2018 Yılı satış fiyatı; 75 ml 45 TL-55 TL arasında değişiklik gösteriyor.

Sağlıklı ve kesin bir bronzluk için ilk tercih edilen ürünler arasında bulunan Lierac Sunissime Energizing Protective Fluid yüz ve dekolte bölgesi için kullanımı yaygın olan kremlerden. Hyalüronik asit bileşeni sayesinde güneş ışınlarının yaşlanmaya bağlı etkilerini en aza indiriyor.

Lierac Sunissime Energizing Protective Fluid Fiyatı :

2018 Yılı satış fiyatı; 40 ml 180 TL-195 TL arasında değişiklik gösteriyor.

Akneli ve akne eğilimi fazla olan ciltler için özel olarak üretilmiş La Roche-Posay Anthelios güneş kremi komedojenik yapısıyla gözenekleri tıkamıyor. Ciltteki fazla ter ve sebumu emme özelliği ile ön plana çıkan güneş kremi yağlı ciltlerin parlamasını engelleyip daha mat bir görüntü sunuyor. Sprey özelliği olan şişesi sayesinde kullanımı çok basit.

La Roche-Posay Anthelios Güneş Kremi Fiyatı :

2018 Yılı satış fiyatı; 50 ml 45 TL-55 TL arasında değişiklik gösteriyor.

%100 doğal olması sebebiyle tercih edilen kremlerin başında gelen Yves Rocher Güneşe Karşı Koruyucu Süt renklendirici, paraben ve mineral yağ içermemektedir. Hoş kokusu bulunmasının yanında, akışkan formu sayesinde cilt üzerinde bütünleşerek, cildin yumuşak olmasını ve güneş ışınlarından en etkin biçimde korunmasını sağlar.

Yves Rocher Güneşe Karşı Koruyucu Süt Fiyatı :

2018 Yılı satış fiyatı; 50 ml 39 TL-45 TL arasında değişiklik gösteriyor.

Lekeli ve leke oluşumuna eğilimli ciltler için özel olarak üretilmiş Nuxe Yüksek Korumalı Yüz ve Vücut Spreyi bileşenlerindeki anti-oksidanlar sayesinde erken yaşlanmayı ve koyu leke oluşumu engellemesiyle ön plana çıkıyor. İçerisinde alkol barındırmayan yüz ve vücut spreyi suya ve tere dayanıklı olması sebebiyle deri tarafından hızlıca emilim sağlanarak kullanıcıya yağlılık hissi vermiyor.

Nuxe Yüksek Korumalı Yüz ve Vücut Spreyi Fiyatı :

2018 Yılı satış fiyatı; 150 ml 110 TL-120 TL arasında değişiklik gösteriyor.

Akne ve akne eğilimi olan ciltler için mineral bazlı formu sayesinde sağlıklı bir koruma sağlayan Kiehl’s Ultra Light Daily UV Defense akışkan ve hafif formu sayesinde cilt tarafından kısa sürede emiliyor. E vitamini içeren bileşenleri sayesinde serbest radikallerin zararına karşı koruma sağlarken aynı zamanda cilt üzerinde mat bir görünüm gerçekleştiriyor.

Kiehl’s Ultra Light Daily UV Defense Fiyatı :

2018 Yılı satış fiyatı; 50 ml 110 TL-120 TL arasında değişiklik gösteriyor.

Su bazlı özelliği sayesinde, parfüm ve paraben içermeden cilt koruması sağlayan Bioderma Photoderm Max Aquafluid Pocket SPF 50+ hassas, karma ve yağlı ciltler olmak üzere tüm cilt tiplerine uygundur. Matlaştırıcı etkisi sayesinde parlamayı önlemektedir. Cildi serbest radikallerden ve kolajeni bozan enzimlerden gelecek tehlikelere karşı koruyan krem aynı zamanda erken yaşlanmaya karşı da savaşıyor. Makyaj altında kullanımı uygun olan kremlerdendir.

Bioderma Photoderm Max Aquafluid Pocket SPF 50+ Fiyatı :

2018 Yılı satış fiyatı; 30 ml 50 TL-60 TL arasında değişiklik gösteriyor.

Aktif bir gün geçirecekseniz ve yüzme harici sporlar ile uğraşıp programınızı buna göre yaptıysanız Shiseido Sport BB tam size göre. Terlemeye karşı dağılmayan formu sayesinde sizi tüm gün güneş ışınlarının zararlı etkilerine karşı koruyacaktır.

Shiseido Sport BB Fiyatı :

2018 Yılı satış fiyatı; 30 ml 160 TL-180 TL arasında değişiklik gösteriyor.

İçerisinde bulunan Vichy Thermal suyu ile yatıştıcı bir etkiye sahip olan Vichy Ideal Soleil Anti-Sand sprey parfüm ve parapen içermediğinden dolayı sıkça tercih edilmektedir. Çocuklar üzerinde yüksek koruma sağlarken kum yapışmama özelliği sayesinde hem çocuklar hemde büyükler tarafından kullanılabilir.

Vichy Ideal Soleil Anti-Sand Sprey Fiyatı :

2018 Yılı satış fiyatı; 50 ml 80 TL-90 TL arasında değişiklik gösteriyor.

Yüz bölgesinde kullanımı yaygın olan SkinCeuticals Ultra Facial Defense normal, kuru ve hassas cilt tipleri uygundur. Güneşin zararlı ışınlarına karşı cildi korumasının yanı sıra, güçlü bir nemlendirme özelliği ile yaşlanmaya karşı belirtileri azaltmaktadır.

SkinCeuticals Ultra Facial Defense Fiyatı :
2018 Yılı satış fiyatı; 30 ml 120 TL-130 TL arasında değişiklik gösteriyor.

Vücut sütü olarak karşımıza çıkan Biotherm Lait Solaire Hydratant cildi kurutmayan dokusu ile yüz ve vücut üzerinde kullanılabiliyor. Güneş ışınlarının gerginlik ve kaşıntı etkisini ortadan kaldırmakta etkili olan vücut sütü çok hassas ciltler üzerinde ve makyaj altında rahatlıkla kullanılabilir.

Biotherm Lait Solaire Hydratant Vücut Sütü Fiyatı :

2018 Yılı satış fiyatı; 200 ml 90 TL-105 TL arasında değişiklik gösteriyor.

Makalemizde sizler için doktorların önerdiği en iyi güneş kremi ve dermatologların önerdiği güneş kremleri hakkında geniş bilgiler verirken aynı zamanda en iyi güneş kremi 2018, hangi güneş kremi iyi gibi soruların cevaplarını vermeye çalıştık.Güneş kremi önerileri yazımızda detaylı olarak, akneli ciltler için güneş koruyucu ve yağlı ciltler için güneş kremi tavsiyeleri hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sağlıkla kalın…

 

 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Bunlar da ilginizi çekebilir

Facebookta bizi bulun
ETİKET BULUTU