El Mantarı İbrahim Saraçoğlu

Paylaş
 

El mantarı İbrahim Saraçoğlu tarafından önerilen yöntem ile çok kısa sürede tedavi ediliyor. El mantarı tedavisi İbrahim Saraçoğlu tarafından önerilen ve eldeki mantara bitkisel çözüm arayışında bulunanların sıkça kullandığı kürler arasında yer almaktadır.

El mantarı genellikle 2. yada 3. parmaklarda görülen ve tedavi edilebilen bir rahatsızlıktır. İlk ortaya çıktığı dönemlerde kaşıntı ile birlikte sulanma ve kızarıklık görülen el mantarı bulaşabilen bir hastalık olduğundan ortaya çıktığı andan itibaren çözüm bulunması ve tedavi altına alınması gereklidir.

El mantarı tedavi edilmez ise kollara kadar sıçrayabilir.Makalemizde sizler için, kısa süre içerisinde tedavi edilmesi gereken el mantarı hakkında, eldeki mantara bitkisel çözüm önerilerini sıralarken aynı zamanda el mantarı tedavisi için İbrahim Saraçoğlu yöntemleri arasında bulunan bitkisel kürlerden bahsedeceğiz. Ele alacağımız bu yazımızdaki el mantarına bitkisel çözümler ile evde kısa sürede bu rahatsızlıktan kurtulmanız mümkün olacaktır.

 

El Mantarı Neden Olur

El mantarının bulaşıcı olduğunu unutmamakla birlikte, el mantarına sebep olan etkenlerin başında hiç şüphesiz ortak kullanımı olan eşyalar gelmektedir. Bununla birlikte el mantarına sebep olabilecek çevresel faktörler olarak ;

 

  • Otel, hamam, sauna, havuz gibi ortak kullanım alanı olan yerler,
  • Başkasına ait özel eşyaların kullanılmasına bağlı etmenler,
  • Çok nemli ve ıslak ortamda sürekli çalışma sonucu,
  • Elleri gün içerisinde çok fazla su ile temas eden kişilerde el mantarı görülebilmektedir.

 

Eldeki Mantara Bitkisel Çözüm

Eldeki mantara bitkisel çözüm önerileri arasında hiç şüphesiz, el mantarı İbrahim Saraçoğlu tedavisi gelmektedir. Düzenli uygulamalarda el mantarı probleminizden kısa sürede kurtulmanızı sağlayacak olan bu yöntem ve yöntemler tamamen evdeki malzemeler ile hazırlanmaktadır. Sizler için başlıklarını vermiş olduğumuz el mantarına bitkisel çözüm önerilerini ister el ister ayak mantarları için kullanabilirsiniz.

 

El Mantarı Tedavisi İbrahim Saraçoğlu Formülü

Malzemeler ;

  • 2 yemek kaşığı su
  • Aynısefa bitkisi ( 2 yada 3 yemek kaşığı)

Hazırlanışı ve Uygulanışı ;

Aktardan temin edebileceğiniz bir miktar aynısefa bitkisini 2-3 yemek kaşığı suyun içerisine ekleyin ve kısık ateş üzerinde 10 dakika kaynatın ve lapa hale gelmesini sağlayın. Ocaktan aldığınız lapa şeklindeki aynısefa bitkisini soğuması için bırakın.

Suyunu süzdüğünüz lapayı elleriniz üzerinde bulunan mantarların üzerine sürün ve en az 3 saat bekletin. Gece yatmadan önce sürmeniz sizin için çok daha faydalı olacaktır. 3 günde 1 defa düzenli şekilde uygulayacağınız bu bitki ile el mantarlarınızdan kısa zamanda kurtulmanız mümkün olacaktır.

Bir diğer yöntem ise 2 bardak suya yeterli miktarda ekleyeceğiniz aynı sefa otunu kısık ateşte 10 dakika demlemeniz ile mümkündür. Demlediğiniz aynısefa bitkisi soğuduktan sonra ellerinizi içerisinde 15 dakika bekletmeniz sonucunda ellerinizdeki mantarlardan kurtulabilirsiniz. Bu yöntemi ise hafta 2 defa uygulayabilirsiniz.

 

El Mantarı İbrahim Saraçoğlu

Malzemeler ;

  • 1 bardak su
  • Civanperçemi bitkisi

Hazırlanışı ve Uygulanışı ;

Aktarlardan temin edebileceğiniz civanperçemi bitkisini alıp 1 bardak suya ovalayarak ekleyin. Elde ettiğiniz bu karışımı gece yatmadan önce parmak aralarınıza sürerek ince bir bez ile sarın. Eldeki mantara bitkisel çözüm uygulaması için 2 günde 1 defa tekrarlayın.

El mantarı İbrahim Saraçoğlu kürünü uygulayanlar etkili bir sonuç olduğunu ve kısa zamanda el mantarının yok olduğunu dile getirmişlerdir. %100 doğal bitkilerden yapılan bu kürlerin hiçbir yan etkisi olmamakla birlikte kısa süre içerisinde el mantarlarınızın geçmesini sağlayacaktır.

 

Eldeki Mantar Nasıl Geçer

Eller ve ayaklarda görülen mantarlardan korunma yolları genel olarak hijyenik yollardan geçmektedir. Eller ve ayakların kuru tutulması mantar rahatsızlıklarının önüne geçtiği gibi aynı zamanda ayak mantarları için çorap kullanımına dikkat edilmesi gerekir. Ortak kullanım alanında bulunan eşyaların kullanmamaya özen göstermeliyiz. El mantarı İbrahim Saraçoğlu katıldığı tv programlarında el mantarı bitkisel çözüm önerileri konusunda bir çok bilgi vermiştir. Bununla ilgili videoyu aşağıda görebilirsiniz.

 

 

Makalemizde sizler için eldeki mantara bitkisel çözüm önerileri konularında etkili olan İbrahim Saraçoğlu el mantarı bitkisel kürü hakkında detayları aktarmaya çalıştık. Diğer soru, görüş ve önerileriniz için bizlere yorumlar kısmından ulaşabilirsiniz. Sağlıklı kalın…

 

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun
ETİKET BULUTU