Egzama Kremleri

Paylaş
 

Egzama sık sık karşılaşılan ve ortaya çıkınca vücut üzerinde etkileri can sıkıcı olan cilt rahatsızlıkları arasında bulunmaktadır. Genelde vücut üzerindeki etkileri kaşıntı olarak boy gösteren ve kremlerle tedavi edilen egzama, kişiler tarafından hızlı sonuca ulaşmak ve etkili tedavi yöntemi için en iyi egzama kremi araştırmaları başlanıyor.

Egzama kremleri adı altında gerek bitkisel gerek medikal olmak üzere birçok ürün bulunmaktadır. Egzama rahatsızlığı yaşayanlar kullanmak istedikleri krem yada ürünleri, en iyi egzama kremi hangisi, etkili egzama kremleri gibi aramalar ile en iyi sonuca ulaşmak için aratmaktadırlar.
Egzamaya iyi gelen etkili kremler hakkında makalemizde sizler için bilgilendirme yapmaya çalışırken aynı zamanda, egzama kremi isimleri ve fiyatlarını paylaşmaya çalışacağız. Yazımızda aynı zamanda egzama kremleri nelerdir, en iyi egzama kremi hangisidir, yüzdeki egzamaya iyi gelen kremler nelerdir gibi en sık sorulan soruların cevaplarını bulabilirsiniz. Keyifli okumalar.

Egzamaya İyi Gelen Kremler

Cilt rahatsızlıkları arasında en sık rastlanan durum olan egzamanın tedavisinde kullanılacak olan kremler seçilirken dikkatli olunmalıdır. Egzama bulaşıcı bir hastalık değildir ve tedavi sürecinde mutlaka teninize uygun ve etki edecek bir krem kullanılmalıdır.

Egzama tedavisi sırasında doktorlar tarafından reçete edilen kremler kullanıldığı gibi araştırma yapılarak en iyi egzama kremleri de kullanılabilir. Egzama tedavisi krem kullanımı ile kısa sürede olumlu sonuçlanmaktadır. Fakat kullanılan krem vücut üzerinde bazı durumlarda etki etmeyebilir.

Egzama kremleri piyasada iki çeşit bulunmaktadır. Bunlardan ilki kortizonlu egzama kremleri bir diğeri ise kortizonsuz egzama kremleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Egzama rahatsızlığının genel tanısı cildin pul pul dökülmesi olarak açıklanabilir. Egzama kremleri bu rahatsızlığın tedavisinde kullanılan ve cilt kuruluğunu önleyen cildin tekrar yağ ve nem dengesini geri kazandıran kremlerdir.

Egzama kremleri kullanmaya başlamadan önce uzman bir doktor tarafından muayane edilmeniz ve egzama çeşidine göre krem kullanmanız tavsiye edilmektedir. Egzama türüne bağlı olarak kullanacağınız farklı kremler egzamanın geç iyileşmesine sebebiyet verebilmektedir. En iyi egzama kremleri ve en iyi egzama kremi markaları hakkında sizler için sıralama yapmaya çalıştık.

Aynısefa Kremi

Aynısefa kremi isminde bulunan aynı sefa bitkisinden elde edilmekte olup bitkisel ürünler kategorisinde, cildin nemlenmesini sağlayan ve egzama rahatsızlıklarının tedavisinde sıklıkla tercih edilen bir kremdir. Sadece egzama tedavisinde değil aynı zamanda sivilceler, sedef, kaşıntı ve kabarıklıklar üzerinde de oldukça etkili olan aynısefa kremi hassa ve kuru ciltler için güvenle kullanılabilir. Kortizonsuz egzama kremleri arasında bulunan aynısefa kremi egzama tedavisinde kaşıntının giderilmesi, yara ve iltihapları yok edici özelliği ile kısa zamanda tedavi imkanı sağlamaktadır.

Aynı sefa kremi fiyatı 10-30 TL arasında değişiklik göstermektedir.

 

Eumovate Krem

Kortizonlu egzama kremleri arasında bulunan ve kaşıntılı egzama tedavisinde doktorlar tarafından sıklıkla reçete edilen Eumovate krem, ciddi yan etkilere sahiptir. İlk olarak kullanılmaya başlanıldığında düşük doz tavsiye edilen bu krem zamanla dozu çoğaltılıp tedaviye en etkili biçimde devam edilmektedir. Reçete ile satılan yan etkileri sıklıkla görülebilen fakat egzama tedavisinde gerçekten etkili olan Eumovate krem, alerjik sebeplerle oluşmuş ve kaşıntılı devam eden egzama tedavisinde kullanılmaktadır. Doktorunuzun tavsiye ettiği bölgeler haricinde kullanımı uygun değildir. Doktorunuz önermedikçe yüz ve göz çevresinde kullanılması tavsiye edilmemektedir.

Eumovate Krem fiyatı 9,52 TL olarak belirlenmiştir.

 

Dermovate Krem

Dermovate merhem cilt rahatsızlıklarının tedavisinde etkili, kaşıntı, kızarıklık ve egzama gibi cilt sorunlarında kullanılan, doktorlar tarafından sıklıkla reçete edilen bir kremdir. Egzamanın etkilerini en aza indirerek, kronik egzama ve diğer birçok egzama sorununda kullanılmaktadır. Kullanılmaya başlandığı andan itibaren egzamanın etkilerini azaltan dermovate krem reçete ile alınabilmektedir. Sadece egzama tedavisinde değil aynı zamanda pişik ve mantar tedavilerinde de oldukça etkili olan bu krem, kıl köklerini beslediğinde dolayı bazı cilt tiplerinde tüylenme sorunu yaratabilmektedir. Kortizonlu egzama kremleri arasında bulunan bu krem hakkında daha detaylı bilgiler almak için Dermovate Merhem adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

Dermovate Krem fiyatı 11,90 TL olarak belirtilmiştir.

 

Sudocrem

Sudocrem tamamen doğal olan ve kortizonsuz egzama kremleri arasında bulunan, sivilce, yara, yanık, cilt lekeleri ve egzama rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılan doğal bir kremdir. Kadın-erkek herkesin günlük cilt bakımı için kullandığı sudocrem, çocuklarda ve bebeklerde pişik tedavisi için kullanılırken, yetişkinlerde egzama tedavisi için kullanılmaktadır. Cildin nem dengesini sağlayan sudocrem egzama rahatsızlıklarının kaşıntı semptomlarını azaltmaktadır. Kullanıcılar tarafından sürekli olumlu yorumlar alan sudocrem, sürüldüğü andan itibaren etkisini göstererek cildin yatışmasını ve cilt üzerinde koruyucu tabaka oluşmasını sağlamaktadır. Tüm eczanelerde kolaylıkla bulunabilecek olan sudocrem satış fiyatı 15-20 TL arasındadır. Sudocrem hakkında daha detaylı bilgi almak için Sudocrem adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

 

Bepanthen Plus Krem

Bepanthen plus krem içerdiği bileşenler sayesinde cilt hücrelerini kısa sürede yenileyerek kaşıntı ve egzamanın önüne geçmektedir. Provitamin b5 formülü ile egzama tedavisinde olumlu sonuç verdiği bilinen Bepanthen plus krem aynı zamanda cilt üzerinde koruyucu bariyer oluşturarak yara, yanık, yatak yaraları, pişik, kızarıklık ve kaşıntı gibi birçok cilt rahatsızlığında da kullanılmaktadır.

Bepanthen plus krem fiyatı tüm eczanelerde ve internetteki sanal mağazalarda 16-20 TL arasında satılmaktadır.

 

Hipokort Krem

Kuru ciltler üzerinde oluşan egzama rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılan hipokort krem aynı zamanda diğer cilt sorunlarının tedavisinde de kullanılabilmektedir. Hekimlerin sıklıkla egzama rahatsızlıkları için reçete ettiği hipokort krem cilt kızarıklığı, cilt kuruluğu ve kaşıntıların tedavisinde de kullanılmaktadır. Kortizonlu egzama kremleri kategorisinde bulunan hipokort kremin doktor reçetesi ile kullanılması tavsiye edilmektedir. Yan etkileri kullanıcılar arasında görülebilen hipokort krem, deri üzerinde özellikle temizlik malzemeleri, kozmetik ürünler ve kimyasallar sonucu oluşmuş dökülmelerin etkili tedavisinde kullanılmaktadır. Reçete ile satılan hipokort krem satış fiyatı 7,22 TL olarak belirtilmiştir.

 

Dermatop Krem

Kaşıntılı egzama rahatsızlıklarının etkili tedavisinde doktorlar tarafından sıklıkla reçete edilen dermatop krem, içeriğinde bulundurduğu bileşenleri ile iltihap giderici, akıntı giderici ve kaşıntı giderici etkiye sahiptir. Kortizonlu egzama kremleri arasında bulunan dermatop krem yan etkileri görülebilen kremler arasında bulunduğundan dolayı doktor tarafından tavsiye sonrası kullanılması önerilmektedir. Dermatop krem reçeteli ve reçetesiz olarak alınabilmektedir. Dermatop krem satış fiyatı 11,60 TL olarak belirtilmiştir.

 

Bepanthol Sensiderm Kaşıntı Kremi

Tamamen doğal formülü ve kortizonsuz egzama kremleri kategorisinde bulunması sebebiyle sıklıkla tercih edilen Bepanthol Sensiderm Kaşıntı Kremi, sürüldüğü dakikadan itibaren etkisini göstererek kaşıntıyı anında yok etmektedir. Bepanthol Sensiderm Kaşıntı Kremi kullananlar kremi kullanmaya başladıkları andan itibaren kaşıntı hissinin yok olduğunu sürekli dile getirmektedirler. İçeriğindeki provitamin b5 ve nemlendiriciler ile egzamaya bağlı kaşıntıları 30 dakika gibi kısa bir sürede geçirmekte ve etkisi 24 saat boyunca devam etmektedir. Cilt üzerinde bilinen hiçbir yan etkisi yoktur. Bu sebeple çocuklar ve bebekler üzerinde de güvenle kullanılabilir. Bepanthol Sensiderm Kaşıntı Krem fiyatı 15 TL olarak belirtilmiştir.

 

Advantan Krem

Advantan Krem egzamaya iyi gelir mi, sorusu sıklıkla sorulan soruların başında gelmektedir. Advantan krem sıklıkla egzama rahatsızlıklarında kullanıldığı gibi aynı zamanda cilt üzerindeki kızarıklık, kaşıntı gibi rahatsızlıkların tedavisinde de kullanılmaktadır.Alerjik egzama, temas egzaması, akıntılı egzama, kaşıntılı egzama, çocuk egzaması, alerjik deri iltihabı, kızarık deri üzerinde sarı, yağlı ve kuru kabuklar halinde görülen seboreik egzama, bacaklardaki varis egzaması, sinirsel nedenlere bağlı olarak deride kabartı ve kızarıklık halinde görülen ani gelişen egzama advantan kremin kullanıldığı bir diğer alanlardır. Tüm bunların yanında aynı zamanda saçlarda görülebilen egzama ve yağlı egzamada da kullanılabilmektedir. Advantan krem fiyatı 7.57 TL olarak belirtilmiştir.

 

Ketoral Krem

Ketoral krem başta egzama rahatsızlıklarının tedavisi olmak üzere ciltteki döküntü ve mantar tedavisinde sıklıkla kullanılan kremlerden biridir. Cilt üzerindeki yanma ve kaşıntı hissini sürüldüğü andan itibaren kısa süre içerisinde ortadan kaldırmaktadır. Saç egzaması üzerinde de oldukça etkili olan Ketoral krem aynı zamanda şampuan formunda da bulunabilmektedir. Egzama ve mantar tedavisinde sıklıkla kullanılan ve uygulandığı andan itibaren egzamaya bağlı kaşıntı, kızarıklık ve deri döküntülerinin önüne geçmektedir. Ketoral krem fiyatı 6,80 TL olarak belirlenmiştir.

 

Momecon Krem

Doktorlar tarafından sıklıkla reçete edilen kızarıklık, kaşıntı ve deri döküntüsü tedavisinde etkili aynı zamanda egzama ve saç derisinde görülen kuru ve kaşıntılı egzamayı yok etmede kullanılan Momecon pomat, kısa sürede etkisini gösteren kremler arasında bulunmaktadır. Momecon pomat kullananlar arasında olumlu yorumlar almış olan bir kremdir. Doktor gözetiminde ve reçete ile kullanılması tavsiye edilen momecon krem fiyatı 6,50 TL olarak belirtilmiştir.

 

En iyi egzama kremleri hakkında sizlere bilgilendirme yapmaya çalıştık. Aşağıdaki başlıklarımız arasında kortizonlu egzama kremleri, kortizonsuz egzama kremleri hakkında detaylı bilgiler bulabilirsiniz. Yukarıdaki kremler arasında doktor tavsiyesi ve reçetesi ile kullanılan kremler olduğunu unutmayın ve size reçete edilen kremleri kullanmaya özen gösteriniz.

 

Kortizonlu ve Kortizonsuz Egzama Kremleri

Kortizonlu egzama kremi isimleri

İlerlemiş ve kronik egzama tedavisinde kullanılan kortizonlu egzama kremleri, doktor tavsiyesi ile cilt tipine uygun olarak verilmektedir ve egzama tedavisi sonlandıktan sonra krem kullanımı durdurulmalıdır. Kortizonlu kremler bilinçsiz ve sürekli kullanıma uygun olan kremler arasında bulunmamaktadır. Kortizonlu egzama kremleri arasında ;

 • Eumovate Krem
 • Dermovate Krem
 • Hipokort Krem
 • Advantan Krem
 • Ketoral Krem
 • Memocon Krem kortizonlu egzama kremleri arasında bulunmaktadır.

Kortizonsuz egzama kremi

Egzama tedavisi bittiğinde ve kontrol altına alındığında sıklıkla tercih edilen kremler başında bakım kremi olarakta bilinen kortizonsuz egzama kremleri yer almaktadır. Uzun süreli kullanımlara uygundur ve birçoğunun herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Kortizonsuz egzama kremleri kaşıntı ve tahrişi en aza indirmede ve egzamayı kontrol altında tutmada etkilidir. Kortizon içermeyen egzama kremleri ;

 • Aynısefa Kremi
 • Sudocrem
 • Bepanthen Plus Krem
 • Dermotop Krem
 • Bepanthol Sendirem Kaşıntı Kremi olarak bilinmektedir.

 

Yüzdeki Egzamaya Ne İyi Gelir

Yüz üzerindeki egzama tedavisi için bitkisel yöntemler kullanıldığı gibi, yüzdeki egzama nasıl geçer sorusunun en net cevabı egzamaya iyi gelen krem isimleridir. Herhangi bir bulaşıcı durumu bulunmamasına rağmen cilt üzerinde ciddi rahatsızlık meydana getirebilir ve muhakkak uygun bir egzama kremi ile tedavi edilmelidir. Yüzdeki egzama tedavisi için mutlaka bir doktora tedavi olunmalı ve uygun tedavi şekli belirlenmelidir. Yüz üzerindeki egzama rahatsızlığı için kimyasal madde içermeyen kortizonsuz egzama kremi kullanılmaya özen gösterilmelidir. Yüzdeki egzama için doğal olan cildi nemlendirici ve bitkisel içeriklerden olaşan kremler kullanılmalıdır.

 

Eldeki Egzamaya Ne İyi Gelir

Eldeki egzama için kullanılacak yöntemler arasında tıpkı yüzdeki egzamalarda olduğu gibi öncelikle egzama türü belirlenmeli ve ardından egzama türüne göre uygun kremler kullanılmalıdır. Egzama tüm vücutta görüldüğü gibi özellikle yüz, ellerde ve vücudun açıkta kalan bölgelerinde sıklıkla görülebilmektedir. Eldeki egzama için kullanılan egzama kremleri yanında aynı zamanda nemlendirici ve temizlik sabunları kullanılmaktadır. Eldeki egzamanın kısa sürede tedavisi için ellerin mümkün olduğunca nemli olması ve uygun egzama kremleri kullanılması gerekmektedir. Özellikle egzama sorunu yaşayan ev kadınlarının temizlik yaparken kimyasal maddelerin eller ile temas ettirilmemesi gerekmektedir.

 

Makalemizde sizler için en iyi egzama kremler nelerdir, egzamaya iyi gelen kremler hangileridir, gibi soruların cevaplarını en ayrıntılı şekilde cevaplamaya çalıştık. Egzama kremleri bilinçsiz kullanımda farklı sonuçlar meydana getirebilir. Bu sebeple mutlaka doktor gözetiminde kullanılması tavsiye edilmektedir. En iyi egzama kremleri ve egzamaya iyi gelen etkili kremler hakkında diğer soru, görüş ve önerileriniz için bizlere yorumlar kısmından ulaşabilirsiniz.

 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun
ETİKET BULUTU