Eczanede Satılan Güneş Kremleri

Paylaş
 

Güneş kremleri 2018 yaz ayı yaklaştıkça ve güneş yüzünü göstermeye başladıkça, en iyisini araştırdığımız ve güvenilir yerlerden temin etmek istediğimiz ürünler arasında bulunmaktadır. Cildin yaşlanmasını önleyen ve aynı zamanda cildi dış etkenlere karşı korumakta oldukça etkili olan güneş kremleri, koruma faktörü ve marka bakımından oldukça önemlidir.

Güneş kremi eczane, süpermarketler, kozmetik mağazaları ve internet üzerinden temin edilebilmektedir. Güneş kremi alırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta cilt tipine uygunluğu ve koruma faktörünün yüksek olmasıdır.

Güneş kremi tavsiye üzerine alınabildiği gibi, kendi cilt tipimize uygun olan güneş kremlerini kullanmak oldukça yararlıdır. Sizler için bu yazımızda eczanede satılan güneş kremleri hakkında bilgiler aktaracağız. Makalemizde eczanede satılan güneş kremlerinin marka ve fiyatlarını hakkında bilgi sahibi olurken aynı zamanda güneş kremi tavsiye(2018) yılının en iyi güneş kremleri ve yüz için güneş kremi tavsiyesi hakkında bilgilendirme yapmaya çalışacağız.

 

Eczanede Satılan Güneş Kremleri

Güneş kremi önerileri sizler için düzenlenmiş olup bu kremleri eczanelerden temin edebilirsiniz. Güneş kremi seçerken cilt tipinize uygunluğunu ve koruma faktörünün yeterli olmasını dikkate almanızda oldukça yarar vardır.

Babe Güneş Koruyucu spf+50 Sprey 200ml

Vücudumuzun D vitamini ihtiyacının yüksek oranda karşılandığı güneş bizler için yararlıdır. Dünyanın enerjini sağlayan güneş ışınları hayatın vazgeçilmez bir parçasıdır. Fakat fazla güneş ışınlarına maruz kalmak cildi erken yaşlandırdığı gibi kırışıklıklara ve lekelere yol açmaktadır.

Babe Güneş Koruyucu spf+50 Sprey güneş ışınlarına karşı koruma sağlarken, paraben içermeyen formülü sayesinde cildin yaşlanmasını ve kırışıklıkları önlemektedir. Suya karşı oldukça dayanıklı olan Babe güneş koruyucu sprey, güneşe çıkılmadan 20 dakika önce sürülmesi yeterli olacaktır. Toleranssız cilt tipleri dahil, tüm cilt tiplerine uygundur.

Babe Güneş Koruyucu spf+50 Sprey 200ml Fiyatı

Babe Güneş Koruyucu spf+50 Sprey 200ml 2018 yılı eczane satış fiyatı 110-130 TL arasındadır.

Procsin Sun Spf30+ Leke Karşıtı Koruyucu Güneş Kremi 150ml

İçeriğinde bulunan UVA ve UVB özel filtreleri sayesinde oldukça güvenlidir. Güneş ışınlarına karşı dayanıklı koruma sağlayan Procsin Sun Spf30+ cildin nem dengesini sağlarken, yağlı ve kuru ciltleri nötralize etmektedir. İçerdiği aloe vera yaprağı özü sayesinde tüm cilt tipleri için kullanımı uygundur. Yatıştırıcı özelliği olan bu güneş kremi etkili bir koruma sağlamaktadır. Güneşe çıkmadan 20 dakika önce uygulanması tavsiye edilir. Suya girip çıktıktan sonra kuru cilt üzerine tekrar uygulanması gerekir.

Procsin Sun Spf30+ Leke Karşıtı Koruyucu Güneş Kremi 150ml Fiyatı ;

Procsin Sun Spf30+ Leke Karşıtı Koruyucu Güneş Kremi 150ml 2018 yılı eczane satış fiyatı 40-55 TL arasındadır.

Chicco Latte Solare Spf 50+(Güneş Sütü Sprey) 150ml

Spf 50+ ile yüksek koruma sağlayan Chicco güneş sütü sprey özelliği sayesinde kolay ve pratik uygulama yapılabilir. İçerdiği yoğun E vitamini sayesinde cildi besler ve güneşin UVA-UVB gibi zararlı ışınlarına karşı koruma sağlar. Suya dayanıklıdır. Dermatolojik olarak test edilmiştir ve dermatologların önerdiği güneş kremleri arasında bulunmaktadır. Tüm cilt tipleri için uygundur.

Chicco Latte Solare Spf 50+(Güneş Sütü Sprey) 150ml Fiyatı ;

Chicco Latte Solare Spf 50+(Güneş Sütü Sprey) 150ml 2018 yılı eczane satış fiyatı 55-65 TL arasındadır.

Sebamed Sun-Block Güneş Kremi SPF 28 75ml

Tüm cilt tipleri için uygun olan Sebamed Sun-Block Güneş Kremi SPF 28,cildi gün boyunca güneşin tüm zararlı etkilerine karşı korumaktadır. İçerdiği bileşenler ile cildi nemlendirir. Kolay emilen formu sayesinde ciltte yağlanma yapmaz ve deri altında hızlı bir şekilde nüfuz eder. Sebamed eczanelerden temin edebileceğiniz güneş bakım kremleri arasında bulunduğu gibi aynı zamanda dermatologların önerdiği güneş kremleri arasında ilk sırada yer almaktadır.

Sebamed Sun-Block Güneş Kremi SPF 28 75ml Fiyatı ;

Sebamed Sun-Block Güneş Kremi SPF 28 75ml 2018 yılı eczane satış fiyatı 45-65 TL arasındadır.

Nivea Nemlendirici Güneş Spreyi 200ml

 

 

En çok kullanılan güneş kremleri arasında bulunan yüksek faktörlü güneş koruyucular arasında sıklıkla tercih edilen Nivea Sun güneş kremleri cildinizi güneşin zararlı ışınlarına karşı savunurken aynı zamanda güneş yanıklarına ve güneşe bağlı cilt hasarlarına karşı korumaktadır. Tüm cilt tipleri için istenilen sıklıkta kullanılabilmektedir.

Nivea Nemlendirici Güneş Spreyi 200ml Fiyatı ;

Nivea Nemlendirici Güneş Spreyi 200ml 2018 yılı eczane satış fiyatı 50-65 TL arasında değişmektedir.

Bioderma Photoderm AR spf 50+ Tinted Cream 30ml

Eczanelerde satılan güneş kremleri arasında bulunan bir diğer krem ise Bioderma Photoderm AR spf 50+ güneş kremidir. Maksimum anti UVB etkisi ve UVA karşıtı krem olma özelliği ile ön plana çıkan bu krem, güneş kızarıklıklarına karşı en iyi korumayı sağlamaktadır. Erken yaşlanma belirtilerini ortadan kaldıran Bioderma Photoderm AR spf 50+  cilt tarafından kolay emilimi ile yağlanma yapmadan cildi korumaktadır.

Hassas ciltler için doktorların önerdiği en iyi güneş kremi arasında bulunan Bioderma açık ten renklerine uygun doğal rengi ve cilt tonunu dengelemeye yardımcı formülü sayesinde güneş kızarıklıklarını en aza indirmektedir. Parfümsüz ve doğallığı sayesinde sadece hassas ciltler üzerinde değil tüm ciltler üzerinde de kullanılabilir. Suya dayanıklıdır. Güneşe çıkmadan 20 dakika önce kullanılması tavsiye edilir.

Bioderma Photoderm AR spf 50+ Tinted Cream 30ml Fiyatı ;

Bioderma Photoderm AR spf 50+ Tinted Cream 30ml 2018 yılı eczane satış fiyatı 75-90 TL arasındadır.

SVR Sunsecure Ecran Mineral Renkli Spf50+ Güneş Kremi 60g

Normal ve karma ciltler için özel olarak geliştirmiş, kimyasal filtrelere karşı toleransı düşük, geniş spektrumlu spf 50+ koruma faktörlü bir güneş kremi olan SVR cildinizi güneşin UVA ve UVB ışınlarına karşı yüksek koruma sağlamaktadır.

SVR Sunsecure Ecran Mineral Renkli Spf50+ Güneş Kremi 60g Fiyatı ;
SVR Sunsecure Ecran Mineral Renkli Spf50+ Güneş Kremi 60g 2018 yılı eczane satış fiyatı 85-100 TL arasındadır.

 Uriage Bariesun Mat Fluid Spf50 Güneş Kremi 50ml

UVA ve UVB ışınları ve dış etkenlere karşı etkili koruma sağlayan Uriage Bariesun Mat güneş kremi, dermatologların önerdiği güneş kremleri arasında bulunmaktadır. Yağlı cilt tipleri için kullanımı uygun olan Uriage hafif formülü sayesinde cildin parlamamasını sağlayarak deri tarafından kolay emilim sağlar. Karma ve yağlı cilt tipleri için uygundur. Terleme,  yüzme ve kurulanma sonrasından tekrarlanması tavsiye edilir.

Uriage Bariesun Mat Fluid Spf50 Güneş Kremi 50ml Fiyatı ;

Uriage Bariesun Mat Fluid Spf50 Güneş Kremi 50ml 2018 yılı eczane satış fiyatı 70-80 TL arasındadır.

Cosmed Yağlı/Akne Eğilimli Ciltler için Güneş Kremi

Doktorların önerdiği en iyi güneş kremi arasında bulunan bir diğer marka Cosmed spf 50+ olarak yerini almıştır. Yağlı ve akne eğilimli ciltler için özel olarak geliştirilen formülü sayesinde güneşin ve floresan gibi UV etkili ışınların zararlarına karşı cildi korumaktadır. Sebureductyl ve Zinc PCA ile güçlendirilen formülü sayesinde cildin yağ dengesini sağlayarak, mat bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur. Genişlemiş gözenekler üzerinde oldukça etkili olan Cosmed spf50+, allantoin ile beraber hassas cilt yapısının sakinliğini korumasına yardımcıdır.

Güneşin cildi yaşlandırıcı etkilerine karşı tam koruma sağlarken içerdiği E vitamini sayesinde çevresel faktörleri oldukça önüne geçmektedir. Bu sebeple sadece doktorların değil dermatologların önerdiği güneş kremleri arasında da yerini almıştır.

Cosmed Yağlı/Akne Eğilimli Ciltler için Güneş Kremi Fiyatı ;

Cosmed Yağlı/Akne Eğilimli Ciltler için Güneş Kremi 2018 yılı eczane satış fiyatı 70-80 TL arasındadır.

Dead Sea Spa Magik Sunsafe Lightening Creme Spf50 50ml

Yüz için güneş kremi tavsiyesi olarak ilk akla gelen ve eczanelerde satılan Dead sea spa magik leke görünümü oluşumuna karşı güneşin UVA/UVB ışınlarına karşı cildi korumaktadır. Cilt tonu düzenleme konusunda oldukça etkilidir ve içerdiği dead sea mineralleri ile cildin nem dengesini sağlamaktadır. E vitamini ile yaşlanma karşıtı güneş kremleri arasında bulunan Dead sea spa magik, vegan ve vejeteryanlar için uygundur. Tüm ciltler üzerinde kullanılabildiği gibi leke oluşumu konusunda hassa olan cilt tipleri için uygundur.

Dead Sea Spa Magik Sunsafe Lightening Creme Spf50 50ml Fiyatı ;

Dead Sea Spa Magik Sunsafe Lightening Creme Spf50 50ml 2018 eczane satış fiyatı 160-180 TL arasındadır.

Vichy Ideal Soleil Spf 50+ BB Emulsion Tinted 50ml

Yüz için güneş kremi tavsiyesi olarak bir diğer krem ise Vichy ideal Soleil’dir. Karma ve yağlı cilt tiplerine uygun olması ile birlikte yüz ve dekolte bölgesinde kullanılabilir. Spf50+ koruma faktörü ve içerdiği Mexoryl®XL ile güneşin zararlı etkilerine karşı cildi korurken, yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırarak koyu leke oluşumunu engellemektedir. Paraben içermeyen formülü sayesinde yüz üzerinde kullanımı oldukça uygun olan Vichy BB krem renkli dokusu sayesinde cildi aydınlatır. Suya dayanıklı ve avrupa birliği standartlarındaki güneş kremleri arasında bulunur.

Vichy Ideal Soleil Spf 50+ BB Emulsion Tinted 50ml Fiyatı ;

Vichy Ideal Soleil Spf 50+ BB Emulsion Tinted 50ml 2018 yılı eczane satış fiyatı 85-90 TL arasındadır.

 

Makalemizde sizler için doktorların önerdiği en iyi güneş kremi ve dermatologların önerdiği güneş kremleri arasından eczanede satılan güneş kremleri hakkında kısa bilgiler ve fiyatlarını aktarmaya çalıştık. Kremlerin bilgileri arasında yüz için güneş kremi tavsiyesi ve cilt tiplerine uygun kremler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Diğer soru, görüş ve tüm önerileriniz için bizlere yorumlar kısmından ulaşabilirsiniz. Sağlıklı kalın…

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Bunlar da ilginizi çekebilir

Facebookta bizi bulun
ETİKET BULUTU