Diş Ağrısı İçin İlaç

Paylaş
 

Değerli okurlar bu yazımızda hemen hemen her dönemde karşımıza çıkabilecek diş ağrısının  en etkili ve en hızlı şekilde tedavi edebilen diş ağrısı için ilaçları  inceleyip sizlere diş ağrısı için antibiyotik, diş ağrısı için ağrı kesiciler ve diş ağrısı için ağrı kesici spreyler hakkında en doğru bilgiyi vermeye çalışacağız.

Diş ağrısı için en etkili çözüm aslında vakit kaybetmeden bir diş doktoruna gitmektir. Fakat hafta sonu, resmi tatiller derken diş ağrınız size hayatı kabusa çevirebilir. Bu yüzden ağrınızı dindirmek ve en hızlı sonuca ulaşmak için makalemizi okuyabilir diş ağrısına iyi gelen ilaçlardiş ağrısına ne iyi gelir ve diş ağrısını hangi ilaç keser gibi soruların cevapları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Diş ağrısını geçirmek için kullanacağınız ilaçları dozunda ve zamanında kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Eğer medikal ilaç kullanmak istemiyorsanız yazılarımız arasında bulunan Diş Ağrısı Nasıl Geçer konumuzu inceleyip evde diş ağrısı doğal tedavi yöntemlerini uygulayabilirsiniz.

Dişiniz ağrıyor kendi yöntemleriniz veya doğal yöntemler ile diş ağrısını geçirmeye çalıştınız fakat etkili olmadıysa yazımızdaki diş ağrısına en iyi gelen ilaçları sizler için düzenledik. Unutmayın her ilacın yan etkileri olduğu gibi diş ağrısına iyi gelen haplarında  yan etkileri vardır. Diş ağrısı ilaçlarını kullanmadan önce mutlaka kutu içeriğindeki bilgilendirme kağıdını okuyunuz.

Diş Ağrısı İçin Ağrı Kesici, İlaç, Antibiyotik ve Spreyler

Diş ağrısını kesmek için en etkili yöntemlerden biri diş ağrısı için ilaç kullanmaktır. Diş doktorunuza başvurana kadar ağrıyı kesmek ve en aza indirmek için diş ağrısına iyi gelen ilaçlar katagorisinde kullanılan ilaçları deneyebilirsiniz. Yazımızda diş ağrısı için en etkili ağrı kesici adlarını sizler için düzenledik. Diş ağrısı iltihaplı ise diş ağrısı için antibiyotik kullanmak gerekebilir. Fakat antibiyotik kullanımını mutlaka doktorunuza başvurarak yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Diş Ağrısına İyi Gelen Haplar 

Diş Ağrısı İçin Arveles

Diş ağrısı için arveles en etkili ilaçlardan bir tanesidir. Her bir hap 25 mg’dır. Diş ağrısı ve diğer tüm ağrıların en etkili ve hızlı şekilde sonlanması sağlamaktadır. İlacın etken maddesi Deksketoprofen olup iltihap giderici ve ağrı kesici ilaçların başında gelmektedir.

Arveles Ağrı Kesici Hakkında Sık Sorulan Sorular 

Arveles Ağrı Kesici Zararları Nelerdir ?

-Her ilacın olduğu gibi diş ağrısı için arveles ilacınında yan etkileri bulunmaktadır. Kullanmaya başlamadan önce ilaç prospektüsünü okumayı ihmal etmeyiniz.

Arveles Öldürür mü ?

-İlaçlar öldürmek için değil yaşatmak içindir.Dozunda kullanıldığı taktirde dünya üzerinde henüz arveles ağrı kesici ilacından dolayı ölen olmamıştır.

Arveles Kulak Ağrısına İyi Gelir mi?

-Evet. Arveles ağrı kesici iltihap giderici ve eklem ağrıları dahil tüm ağrılara iyi gelmektedir. Arveles baş ağrısına iyi gelir mi? sorusunun cevabını da kesinlikle evettir.

Arveles 2 Tane Alınır mı ?

Diş ağrısı için arveles kullanımında günlük önerilen doz miktarı 1′ dir.

Arveles Etkisi Kaç Saat ?

Diş ağrısı için arveles kullanımında etkisi en az 6 saat sürmektedir.

Arveles Satış Fiyatı Ne Kadar ?

Arveles satış fiyatı 2018 yılı için 10,09 TL’dir.

Arveles hakkında daha detaylı bilgi için Arveles Ağrı Kesici konumuzu ziyaret edebilirsiniz.

Parol Diş Ağrısı

Makalemizde diş ağrısına ne iyi gelir konusunu işlerken aklımıza ilk gelen diğer ilaç parol ağrı kesici olmaktadır. Parol 500 mg hem diş ağrısında hemde eklem,kas ağrılarında etkili ve kesin çözüm sağlayan ağrı kesici grubundadır. Parol diş ağrısı için kullanılan ilaçların başında gelmektedir. İlacı kullanmaya başlamadan önce mutlaka kutu içerisinde bilgilendirme kağıdını okuyunuz.

Parol Ağrı Kesici Hakkında Sık Sorulan Sorular 

Parol Ağrı Kesici Kaç Saatte Bir Alınır ?

-Parol ağrı kesici kaç saat arayla içilir sorusuna verilebilecek en net cevap 6 saat arayla içilebilir. Günlük doz maksimum 4 tablettir.

Parol Ağrı Kesici Hamileler Kullanabilir mi ?

-Evet parol gebelikte kullanılabilir.

Parol Ağrı Kesici Fiyatı Nedir ?

Parol ağrı kesici satış fiyatı 2018 yılı için 4,50 TL’dir.

Parol Ağrı Kesici Kas Gevşetici Olarak Geçer mi ?

-Evet. Parol ağrı kesici kas gevşetici ilaç grubundandır.

Parol Ağrı Kesici Adet Sancısını Keser mi ?

-Evet.

Parol Ağrı Kesici Ne Kadar Sürede Etki Eder ?

Parol diş ağrısı için kullanıldığında etkisi 6-8 saat arası değişmektedir.

Parol Ağrı Kesici Zararlı mı ?

-Başkasına iyi gelen bir medikal ürün size etki etmeyip farklı semptomlar gösterebilir. Parol ağzı kesici zararları konusunda doktorunuza danışınız.

Diş Ağrısı Apranax

Apranax fort diş ağrısı için çok etkili bir ilaçtır.  Çok etkili olmasının yanında apranax aynı zamanda birçok yan etkiye de sahiptir. Sadece diş ağrısında değil aynı zamanda diş çekiminden ve tedaviden sonraki süreçte de kullanılan apranax fort kullanıcılar arasında 100 kişiden 90 kişide olumlu sonuçlar vermektedir. Apranax fort diş ağrısı etki süresi 1 saat ile 2 saat arasında değişmektedir. Aynı zamanda diş ağrısı için apranax plus isimli ilacıda kullanabilirsiniz.

Apranax Fort Hakkında Sık Sorulan Sorular

Apranax Antibiyotik mi ?

-Hayır. Apranax ağrı kesici etkiye sahip ilaç grubundadır.

Apranax Alkol İle Kullanılır mı ?

-Hiçbir ilaç alımından önce yada sonra alkol alınmamalıdır. Apranax alkol ile tüketilmemelidir. Apranax içildikten sonra alkol alınır mı ? sorusu sadece bu ilaç için değil tüm ilaçlar için kesinlikle hayırdır.

Apranax Zararları Nelerdir ?

Apranax zararları hakkında bilgi almak için kullanmadan önce mutlaka kutu içerisindeki bilgilendirme kağıdını okuyunuz.

Antibiyotikle Apranax İçilir mi ?

-Apranax ağrı kesici ilaç grubunda olduğundan dolayı antibiyotikler ile tüketilebilir. Kullanmadan önce mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Apranax Fort 2 Tane İçilir mi ?

-Önerilen günlük doz maksimum 2 tanedir. Apranax fort günde kaç tane içilir ? sorusunun cevabı kullanacak kişinin yaş-cinsiyet grubuna bağlı olarak değişiklik gösterebilir. İlaç prospektüsünü inceleyip doktorunuza danışabilirsiniz.

Diş Ağrısı İçin Majezik

Tüm eczanelerde bulunan ve doktorların en çok önerdiği  majezik ağrı kesici, sadece diş ağrısı için değil genel anlamda flurbiprofen  içeren reçetesiz alınabilen tablet, sprey ve gargara formlarında olan bir ilaçtır. Daha çok Adet ağrısı için majezik kullanımı ön planda olsa da diş ağrısı için majezik ağrıyı kısa zamanda yok etmektedir.

Majezik Ağrı Kesici Hakkında Sık Sorulan Sorular ?

Majezik Bağımlılık Yapar Mı ?

-Majezik ağrı kesici gerekli olduğu durumlarda kullanıldığında bağımlılık yaptığı gözlemlenmemiştir. Fakat her ilacın yan etkileri olduğu gibi majezik tabletinde yan etkileri olduğunu unutmamak gerekir.

Majezik Yumurtalıklara Zarar Verir mi?

-Konu ile alakalı bir araştırma söz konusu değildir. Doktorunuza danışarak bilgi almanızı tavsiye ediyoruz.

Majezik Kısırlık Yapar mı ?

Majezik ağrı kesici doktorlar tarafından hem kadınlar hemde erkekler için sıklıkla önerilen bir ilaçtır. Konu ile alakalı yapılan bir çalışma veya araştırma olmamıştır.

Majezik Mideye Zarar Verir mi ?

-Mide rahatsızlığı olanların tüm ilaçları doktor gözetiminde kullanmalarını tavsiye ediyoruz. Midesi hassas olan kişilerde majezik ağrı kesici kullanımına bağlı semptomlar ortaya çıkabilir.

Majezik Ağrı Kesici mi?

-Evet. Majezik ağrı kesici ilaç grubunda bulunmaktadır.

Majezik Fazla İçilirse Ne Olur ?

-Majezik için önerilen maksimum günlük doz miktarı 3 tablettir. Fazla kullanımlar istenmeyen sonuçlar ortaya çıkartabilir.

Majezik Diş Ağrısına İyi Gelir mi ?

-Evet. Ağrı kesici özelliği sayesinde majezik diş ağrısına kısa sürede etki göstermektedir.

Diş ağrısı için AUGMENTIN

Antibiyotik deyince akla ilk gelen isim hiç şüphesiz Augmentin  antibiyotik olur. Diş ağrısını geçirmekle kalmayıp diş apsesini ve diş iltihabını kurutarak doktorların sıklıkla önerdiği ve 5 gün süre ile kullanılan Augmentin  antibiyotik tüm semptomları ortadan kaldırmaktadır.  AUGMENTIN BID düzenli kullanıldığında diş apseleri, diş eti rahatsızlıkları ve ağız için iltihapları yok ettiği görülmektedir.

Augmentin  Antibiyotik Hakkında Sık Sorulan Sorular 

Augmentin Ne İçin Kullanılır ?

-Augmentin antibiyotik vücuttaki bakteriler ve mikropların tümüne karşı etkili bir ilaçtır. Solunum yolları enfeksiyonlarından ağız içi iltihaplara kadar her bölgede etkilidir.

Augmentin Antibiyotik 1000 mg Ne İşe Yarar ?

-Augmentin iltihap kurutucu ve bakterileri yok eden antibiyotik grubunda bulunan bir ilaçtır.

Augmentin 1000 mg Kaç Saatte Bir Alınır ?

-Doktor tavsiyesi ile verilen diş ağrısı için augmentin 12 saat arayla alınması tavsiye edilir. Önerilen doz için doktorunuza danışmanızı tavsiye ediyoruz.

Augmentin Kaç Gün Kullanılır ?

-Her bir kutu içerisinde 10 adet 1000 mg augmentin antibiyotik bulunmaktadır. 12 saat arayla içildiği taktirde 5 gün aralıksız kullanılması gerekmektedir.

Augmentin Kaç Günde Etkisini Gösterir ?

Augmentin antibiyotik tam etkisini göstermesi için kullanılmaya başlandığı zaman bitirilmesi önerilmektedir.

Augmentin Alkol Kullanımı ?

Antibiyotik içtim alkol alabilir miyim ? Antibiyotikten kaç saat sonra alkol alınır ? sorusu sıklıkla karşılaşılan sorulardandır. Hiçbir ilaç öncesi ve sonrasında en az 12 saat alkol tüketilmemelidir.

Augmentin Sivilceye İyi Gelir mi?

-Doktorunuz tarafından önerildiği taktirde augmentin sivilce iltihapları için kullanılabilir.

Diş ağrısı için Minoset Plus

Baş ağrısında ilk akla gelen ilaçlardan bir tanesi olan minoset plus, diş ağrısı için de kullanılan etkili ve nadir görülen yan etkilere sahip bir ilaçtır. Ağrı kesici etkisinin yanında, ateş düşürücü özelliği de bulunan minoset diş ağrısı ve diş çekildikten sonraki ağrıları en aza indirmek için kullanılabilir.

Minoset Plus Hakkında Sık Sorulan Sorular

Minoset Plus Adet Keser mi?

Minoset ilacının adet kesici özelliği bilinmemektedir. Fakat ağrı kesici ilaç grubunda bulunmasından dolayı adet sancılarına ve ağrılarına iyi gelmektedir.

Minoset Hangi Hastalıkta Kullanılır ?

Minoset baş ağrısı, diş ağrısı, eklem ağrıları, yüksek ateş gibi durumlarda kullanılmaya uygundur.

Minoset Plus Etki Süresi Ne Kadardır ?

Minoset etki süresi doz alındıktan sonra 30 dakika içerisinde gerçekleşmektedir.

Minoset Plus Etkisi Kaç Saat ?

Minoset plus etkisi 6-8 saat sürmektedir. Bu süre diş ağrısı için minoset kullanımlarında farklılık gösterebilir.

Minoset Ateş Düşürür mü ?

-Ağrı kesici özelliğinin yanında minoset ateş düşürücü olarakta kullanılabilir.

Minoset Plus Diş Ağrısına İyi Gelir mi ?

Minoset Plus Baş Ağrısına İyi Gelir mi ?

-Yukarıdaki iki sorununda cevabı evettir. Minoset  ağrı kesici ilaç grubunda bulunduğundan dolayı diş ve baş ağrıları için kullanılabilir.

Minoset Kaç Saatte Bir İçilir ?

-Önerilen günlük doz miktarı 24 saatte maksimum 3 adettir.

Dolphin Diş Ağrısı

Dolphin ilacı ne için kullanılır ? ve dolphin ilaç ne işe yarar ? gibi sıklıkla sorulan soruları tek cümle ile özetleyecek olursak ;

Dolphin analjezik antienflamatuar ilaç grubunda bulunan diş ağrısı, baş ağrısı ve eklem ağrıları için kullanılan bir dozu 500 mg olarak mavi kutularda satılan genellikle 20 lik diş çekimi sonrasında doktorlar tarafından tavsiye edilen etkili bir ağrı kesicidir. Dolphin diş ağrısı semptomlarını azaltmakta etkili bir ilaçtır cevabını verebiliriz.

Diş Ağrısı İçin Novalgin

Piyasada bilenen ağrı kesicilerin içerisinde şüphesiz en çok tercih edilen ilaç olma özelliğini taşıyan novalgin ağrı kesici diş ağrısını da kısa sürede kesmektedir. 500 mg 20 tablet olarak satılan novalgin bol su ile beraber tüketildiği taktirde Metamizol sodyum içeriği sayesinde kısa sürede etkisini göstermektedir.

Metamizol Sodyum Ne İşe Yarar ?

-Hepimiz hayatımız boyunca en az bir kere baş ağrısı, diş ağrısı veya eklem ağrılarımız için hastanelerdeki acil bölümüne gitmişizdir. Hastane acillerinde acıyı kısa sürede dindiren ve hemen etkisini gösteren iğne ampullerinin içerisindeki etken madde metamizol sodyum diye adlandırılan ve novalgin ağrı kesici hap içerisinde de bulunan analjezik antipiretiktir.

Metamizol içerdiği etken maddesi sayesinde deri altından uygulandığında kana karışarak etkisini çok kısa sürede göstermektedir.

Diş Ağrısı İçin Amoklavin

Amoklavin BID pek çok hastalığın tedavisinde etkili olduğu kanıtlanmıştır. Diş hekimleri tarafından sıklıkla tercih edilen amoklavin antibiyotik grubunda diş apsesi ve diş ağrısını sonlandırmak için önerilen ve yerli üretim olan bir ilaçtır. Antibiyotik sınıfında bulunan amoklavin güçlü etkisi sayesinde diş ağrısını en az 8 saate kadar bitirmektedir.

Rovamycine Diş Ağrısı Antibiyotiği

Çok bilinmeyenlerinden Rovamycine diş ağrısı antibiyotiği,  diğer diş apselerini ve diş ağrılarını yok etmede kullanılan antibiyotikler gibi kullanımında iyi geldiği bilinmektedir. Rovamycine her ilaçta olduğu gibi yan etkilere sahiptir. Bilinen en büyük özelliği hamile ve emziren annelerde kullanılması tavsiye edilmemektedir.

Rovamycine Hakkında Sık Sorulan Sorular

Rovamycine Ne Kadar Sürede Etki Eder ?

-Her ilaçta olduğu gibi rovamycine antibiyotik kullanıma bağlı olarak etki süresi değişmektedir.

Rovamycine Hamilelikte Kullanımı Nasıldır ?

Rovamycine Hamilelikte Kullanımı tavsiye edilmemektedir.

Rovamycine Ne İçin Kullanılır ?

-Antibiyotik grubunda olan rovamycine doktor tavsiyesi ile diş apselerini gidermekte ve diş ağrısını azaltmak için kullanılır.

Diş Ağrısı İçin Ağrı Kesici Sprey

Majezik diş uyuşturucu sprey hap kullanmak istemeyenlerin yardımına koşacak olan, diş ağrısını en kısa sürede lokal olarak sonlandıran uyuşturucu bir spreydir. Diş ağrınız için ağrı kesici hap veya antibiyotik kullanmak istemiyorsanız, sizin için zararlı olduğunu düşünüyorsanız majezik diş spreyi kullanarak rahatlama sağlayabilirsiniz. Ağrıyan dişinizin üstüne veya kenarına püskürterek ağrıyan bölgeden kısa sürede kurtulabilirsiniz.

Majezik Diş Uyuşturucu Sprey Hakkında Sık Sorulan Sorular

Majezik sprey diş ağrısına iyi gelir mi ?

-İçerdiği flurbiprofen etken maddesi sayesinde kullanıldığında lokal rahatlama sağlamaktadır.

Majezik sprey yutulursa ne olur ?

Majezik diş sprey ağız içerisine uygulanıp lokal rahatlama sağlamaktadır. Direk yutulmamaya özen gösterilmelidir. Doz aşımında mutlaka doktorunuza başvurmayı unutmayınız.

Majezik sprey yutulur mu ?

Majezik diş spreyi yutulmamalıdır. Sadece ağrı olan bölgeye püskürtülerek kullanılmalıdır.

Majezik sprey hamilelikte kullanılır mı ?

Majezik sprey hamilelikte kullanımı için mutlaka doktorunuzdan bilgi alınız.

Diş Ağrısı İçin Klamoks 

Diş problemleri ve ağrıları için 1000 mg olarak satılan en etkili antibiyotikler arasında bulunan sadece diş problemlerinde değil tüm vücut üzerindeki bakteriler ve iltihapları düzelten Klamoks antibiyotik, doktorlar ve diş hekimleri tarafından sıklıkla önerilmektedir. Klamoks BID hafif ve orta şiddetli semptomların tedavisinin yanı sıra diş ağrıları için de etkili bir antibiyotiktir.

Klamoks antibiyotik diş ağrısı için doktor tarafından önerilmediği taktirde ilaç içerisindeki bilgilendirme kağıdını mutlaka okuyunuz.

Klamoks Antibiyotik Hakkında Sık Sorulan Sorular ?

Klamoks bıd 1000 mg nedir ne için kullanılır ?

KLAMOKS, geniş spektrumlu (bakteri ve mikropların birçok çeşidine karşı etkili) bir antibakteriyel ilaçtır.

Klamoks 1000 mg ne işe yarar ?

Klamoks 1000 mg  amoksisilin etken maddesi sayesinde üst solunum yolları enfeksiyonlarında etkili olan antibiyotik grubundaki bir ilaçtır.

Klamoks kaç saatte bir alınır ?

Klamoks antibiyotik diş ağrısı kullanımlarında doktor tarafından önerilen doz miktarını aşmayınız. Bilinen doz miktarı 12 saatte bir adet klamoks tablettir.

Klamoks hamilelikte kullanılır mı ?

Klamoks BID 1000 mg hamilelikte kullanımı sorularınız için mutlaka doktorunuza danışınız.

Yukarıdaki yazımızda diş ağrısı için en iyi ilaçlardiş için en iyi antibiyotik ve diş ağrısı nasıl geçer soruları hakkında tüm bilgileri sizlere en doğru şekilde aktarmaya çalıştık. Yukarıda adı geçen ilaçlar geçici çözümler sağlamakla birlikte diş ağrılarınız ve özellikle diş iltihabı için hangi antibiyotik kullanılmalı sorularınız için en kısa sürede diş hekiminize tedavi olmanız gerekmektedir. Bilinçsiz ilaç kullanımı sorunları da beraberinde getirmektedir.Tüm sorularınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Bunlar da ilginizi çekebilir

Facebookta bizi bulun
ETİKET BULUTU