Cilt Yenileyici Kremler

Paylaş
 

Cilt Yenileyici Kremler

Cildimizde bazı nedenlerden dolayı akne, sivilce gibi cilt sorunları meydana gelir. Kalıtımsal sorunlar, hava kirliliği, sulardaki kireçler yoğun iş temposu, kazalar gibi faktörler ciltte bazı sorunların görülmesine neden olur. Dokunun beslenebilmesi ve onarılabilmesi için cilt yenileyici kremlere ihtiyaç duyulur. Günümüzde cilt bakımına bayanlar kadar erkeklerde büyük önem verir.

Ciltte görülen sorunlar, kişilerin psikolojik olarak da olumsuz olarak etkiler. Birçok marka cilt yenileyici kremleri hazırlayarak kişilerin kullanması için satışını yapmaktadır. Ancak insanın dış görünüşünün en önemli unsuru olan ciltte kullanılan kremlere özen gösterilmesi gerekmektedir. Kaliteli ve güvenilir ürünler seçilmesi çok önemlidir. Cilt yapısı kişiden kişiye göre kuru cilt, yağlı cilt olarak değişiklik gösterebilir. Bu nedenle cildinize uygun cilt yenileyici kremler seçilmesi gerekir.

Madecassol Krem Ne İşe Yarar?

Madecassol krem, birçok kişi tarafından kullanılan ve oldukça olumlu sonuçlar alınan son günlerde en çok tercih edilen kremler arasındadır. Cilt üzerinde oluşan yanık, yara, akne gibi sorunların tedavisinde kullanılan madecassol krem, nemlendirici olarak da kullanılabilir. Ergenlik döneminde görülen sivilceler çok rahatsız edicidir.

Özellikle gençliğe yeni adım atan ve güzelliği ön planda tutan gençler için sivilce problemi çok can sıkıcıdır. Madecassol krem, ergenlik döneminde görülen bu sivilceler üzerinde çok etkili bir kremdir. Sivilcelerin oluşumunu en aza indirir. Ayrıca sivilce sonrasında görülen aknelere karşı da son derece faydalıdır.  Ayrıca yaz aylarında kişilerin rahatsız oldukları güneş lekeleri ve çatlak gibi sorunlarda da oldukça etkilidir.

Madecassol Kremin Faydaları

Her cilt tipine uygun madecassol kreminin, cilt için birçok faydası bulunur. Herhangi bir kaza sonucunda görülen yara izleri, çarpma, kesik gibi cilt sorunlarında yaranın kapanması ve dokunun onarılmasında büyük rol oynar. Madecassol krem, cilt çatlakları içinde çok faydalıdır. Özellikle bayanların doğum esnasında aldığı kilolar sonrasında vücudunda çok fazla çatlak oluşur. Bu durum bayanlar için çok rahatsız edicidir.

Vücutta görülen çatlaklar için madecassol krem çok etkilidir. Ayrıca insanların sık sık karşılaştığı yanıklar içinde faydalıdır. Yanık sonrasında görülen izlerin onarılmasında da büyük fayda sağlar. Madokosel krem, ameliyat sonrası görülen izlerin kapatılmasında büyük rol oynar. Her evde bulunması gereken madecassol krem, vücutta görülen renk eşitsizliği, gölgeli gibi sorunlarda da kullanılır. Ciltteki hücreleri yenileyerek cildin beyaz lamasına yardımcı olur. Cildin daha sağlıklı ve dinç görülmesini sağlar, tırnakların onarılmasında kullanılabilir.

Madecassol Krem Zararlı mıdır?

Cildin yenilenmesinde ve onarımında oldukça faydalı olan madecossol krem, eczanelerde satılmaktadır. Madecassol kremin fiyatı oldukça düşüktür. Madecassol kremi alırken son kullanma tarihine ve ambalajının açılıp açılmadığını dikkat edilmesi gerekir. Kremi kullanmadan önce prospektüsünün okunması faydalı olacaktır.

Kremi kullanırken vücutta görülen kızarıklık, alerji gibi durumlarda kremin kullanımına devam edilmemelidir. Düzenli kullanıldığında vücut için herhangi bir sakıncası bulunmaz. Ancak çok nadiren bazı kişilerde cilt üzerinde tahriş veya su dolu kabarcıklar görülebilir. Bu gibi durumlarda uzman bir hekime başvurulması gerekir. Madecasol kremi; kadın, erkek hamileler, emziren kadın ve hatta çocukların bile kullanmasında herhangi bir sakınca bulunmaz. Çünkü madecassol krem doğal ve bitkisel içerikli bir üründür.

Leke, Sivilce ve Çatlak İçin Özel Karşım

Leke, sivilce ve vücutta görülen çatlaklar birçok kişinin en büyük problemidir. Bu tür cilt problemleri için ortalama bir çay kaşığı madecassol krem ve aynı oranda bepanthen krem ve bir tane E vitamini kapsülünü temiz bir kap içerisinde karıştırıp cilde uygulanabilir.

Bu karışımı cildinizde bulunan akne, leke ve çatlak gibi sorunların görüldüğü bölgelere sürerek ortalama 1 saat bekletilir. Daha sonra bir pamuk yardımı ile su damlatarak krem, sürülen bölgeden arındırılır. Bu karışımın ayda bir defa yapılması yeterli olacaktır. Ancak karışımı göz ve dudak bölgesinden uzak tutulmalıdır.

Fito Krem Ne işe Yarar?

Fito krem, son yıllarda problemleri için en çok kullanılan kremlerden birisidir. Ciltte görülen yara, çizik, yanık gibi durumlarda kullanılır. Fito kremi, eczanelerde reçetesiz olarak bulabilirsiniz. Cilt problemlerinde problemli bölgeye hafif tabaka halinde günde bir 2 kez sürülmesi tavsiye edilir. Problemli bölge temizlendikten sonra hafifçe masaj yapılarak sürülür.

Fito Kremin Faydaları

  • Cilt hastalıklarını (egzama, sedef vb.) iyileştirir
  • Herhangi bir kaza sonucu meydana gelen yara ve yanık izlerini büyük oranda yok eder.
  • Cildin beslenmesini ve onarımını sağlar.
  • Çatlakları azaltır.
  • Sivilce tedavisinde kullanılır.
  • Cilt kuruluğuna karşı faydalıdır.
  • Ciltte görülen lekelerin tedavisinde etkilidir.

Fito Kreminin Zararı Var mıdır?

Fito krem, cildi onaran ve bakterilere karşı koruyan bir kremdir. Fito kremin kullanımında herhangi bir sakınca ve zarar bulunmaz. Ancak ilaçta bulunan maddelere karşı herhangi bir alerji durumu varsa kullanılması önerilmez. Ayrıca herhangi bir rahatsızlıktan dolayı ilaç kullanan kişilerin doktor tavsiyesi ile kullanılması önerilir.

Fito krem, birçok kişide görülen mantar ve cilt enfeksiyonlarında kullanılır. Ancak tedavi suresinde herhangi bir bakteri ve mantar oluşumu görülürse derhal uzman bir hekime başvurulması gerekir. İlacın kesinlikle ağza ve göze temas ettirilmemesi gerekir. Krem sürmeden önce uygulanacak bölgenin temiz olmasına dikkat edilmelidir. Emzirme ve gebelik döneminde uzman doktor kontrolünde Fito krem kullanılmalıdır.

Fito Krem Yüze Sürülebilir mi?

Fito krem vücudum tüm bölgelerine uygulanabilir. Dolayısıyla Fito krem, göz ve ağız bölgesi hariç yüzün diğer bölgelerine uygulanmasında bir sakınca yoktur. Özellikle sivilce problemi bulunan kişilerde tavsiye edilen bir kremdir. Düzenli ve aşırıya kaçmadan kullanılmasında herhangi bir sakınca bulunmaz. Çok fazla kullanılması veya çok sık kullanılması sorunlu bölgenin daha çabuk iyileşeceği anlamına gelmez. Tavsiye edilen şekilde ve miktarda kullanılmalıdır.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun
ETİKET BULUTU