Cilt Arındırıcı Doğal Maske Ve Peeling Tarifleri

Cilt Arındırıcı Doğal Maske ve peeling
Paylaş
 

Cilt Arındırıcı Peeling Tarifleri

Ciltte oluşan gözenek ve lekeleri temizlemek için cilt arındırıcı peeling tarifleri bulunuyor. Evde kolayca yapılabilen bu peeling tarifleri hem cildinizin canlanmasını hem de derinlemesine temizlenmesini sağlar. Gerek çevredeki toz, pislik gerek makyaj kalıntıları insanların cildinde gözeneklerin kir ile kapanmasına sebep oluyor. Kapanan gözenekler daha sonra sivilce olarak bize geri dönüyor.

Bu durum insanları çok rahatsız eden  ve sağlıksız bir görünüme sebebiyet veren bir durumdur. Cilt temizliği ve cilt bakımına gerekli özen gösterilmediği takdirde sürekli cilt problemleri ile karşı karşıya kalma durumu söz konusu olur. Cildin üzerinde bulunan ölü derilerden kurtulmanın en iyi yolu peeling uygulaması yapmak ile mümkün olur. Duru bir cilde sahibi olmak isteyen kişilerin ilk önce ciltlerini ölü derilerden temizlemesi ve çok güzel bir şekilde nemlendirmesi gerekir. Ölü deri temizlenmediği zaman ciltte çeşitli yaralar ve lekeler kalıcı hale gelmeye başlar.

Kimyasal ürünler kullanmaktan kaçınan insanlar için evde kolayca yapılabilen doğal tarifler yer alıyor. Bu tarifler doğru bir şekilde uygulandığı zaman cildin renk tonunda eşitleme, gözeneklerin temizlenmesi ve ölü deriden kurtulma gibi olumlu sonuçlar ile karşılaşmak mümkün oluyor.

Cilt Arındırıcı  Zeytinyağı Peelingi

Zeytinyağı pek çok şeye faydalı olduğu gibi cilt için de en faydalı ürünler arasında yerini alıyor. Zeytinyağı ile hazırlanan peeling gözenekleri son derece iyi bir şekilde temizler ve cildin ihtiyacı olan nemi büyük oranda karşılar. Zeytinyağı hem cilt hem de saç için son derece faydalı bir yağdır. Zeytinyağı peelingi için gerekli malzemeler:

 • 2 yemek kaşığı toz şeker
 • 1 yemek kaşığı orijinal, saf zeytinyağı

Bu malzemeler küçük bir kase içine alınarak  bir sire karıştırılır. Daha sonra bu karışımı cildinizin her bölgesine daireler çizerek ovalar pozisyonda sürebilirsiniz. Şekerin pütürlü yapısı gözeneklerin temizlenmesi ve cilt renginin dengelenmesine yardımcı olur. Ovalama işlemi bittikten sonra ılık bir su ile cildinizden bu karışımı çıkarın. Uyguladıktan sonra cildinizde oluşan yumuşaklık ve canlılık hemen kendini gösterir.

Cilt Arındırıcı  Salatalık İle Yapılan Peeling

Salatalığın yenileyici ve canlandırıcı etkisini bilmeyen yoktur. Cildin derinlemesine temizlenmesini sağlayan bir özelliği de mevcuttur. Kolay bir şekilde cilt temizliği yapmak isteyen kişiler için son derece ideal bir peeling tarifidir. Düzenli kullanım ile birlikte cildinizde büyük bir parlaklık hissedeceksiniz.

Salatalık peelingi yapımı için gerekli malzemeler:

 • 1 tane yumurta beyazı
 • 3 tane küçük boy salatalık
 • 1 tane limon suyu

Malzemeler temin edildikten sonra salatalıkları rendelemek gerekir. Rendelenen salatalık içerisine yumurta beyazı ve limon suyu eklenerek iyice karıştırılır. Yumurta beyazı cildin gerilmesine ve kırışıklığın giderilmesine yardımcı olur.

Daha sonra bu karışım cilde nazik bir şekilde uygulanır. Masaj yaparak cilde sürülen bu karışım cildinizde maske gibi 10 dakika bekleyebilir. Daha sonra da ılık su ile yıkayıp canlı ve temiz bir cilde kavuşabilirsiniz.

Cilt Arındırıcı Süt ve Toz Şekerli Peeling


Cilt
 arındırıcı peeling tarifleri arasında en beğenilen tariflerden biri olan süt ve toz şeker peelingi cildi en iyi şekilde temizler ve canlılığına kavuşturur. Düzenli kullanım ile ciltte oluşan lekelerden kurtulmakta mümkün oluyor. Aynı zamanda bu peeling pek çok maskenin ya da kremin veremediği nemi ilk kullanımda verir. Süt ve şekerli peeling hazırlanışı için gerekli malzemeler

 • 1 yemek kaşığı toz şeker
 • 2 yemek kaşığı süt
 • 1 tatlı kaşığı zeytinyağı
 • 1 adet limon suyu

Malzemeler hazırlandıktan sonra hazırlama işlemine geçilebilir. Tüm bu malzemelerin hepsi küçük bir kabın içerisine alınarak bir süre durmadan karıştırılır. Tüm malzemeler homojen bir hal aldığında peelingin macun gibi bir kıvama geldiği görülür. Daha sonra bu peelingi yapmak için yüzünüzü ya da yapacağınız yeri ıslatın. Macun kıvamındaki karışımı ovalayarak uygulayıp daha sonra ılık su ile temizleyin.

Cilt Arındırıcı Ananas Peelingi

 
Ananas son yıllarda en çok ortaya çıkan meyveler arasında yerini aldı. Ananasın cilt ve saç sağlığı üzerinde çok sayıda faydası bulunuyor. Özellikle ananas peelingi cilt derisini en iyi şekilde temizleyip nem sağlayan peelingler arasında yerini alıyor. Aynı zamanda içerisinde yer  alan vitamin ve mineraller sayesinde daha sağlıklı bir cilde sahip olmak mümkün oluyor. Ananas peelingi için gerekli malzemeler:

 • 4 dilim ananas
 • 2 yemek kaşığı bal

İlk olarak ananasları ezerek sıvı forma yakın bir kıvama getirin. Daha sonra bu anaların içerisine 2 yemek kaşığı balı ekleyerek homojen bir hal alana kadar güzelce karıştırın. Homojen bir hal aldıktan sonra tüm cildinize elinize bol bol alarak uygulayın. Ovalama hareketi yaparak uygulamayı ihmal etmeyin. Bu karışım maske gibi cildinize 15 dakika kadar kalırsa daha canlı bir cilt elde etmek mümkündür. Maskeyi çıkarırken ıslak havlu ya da ılık su kullanmak gerekiyor.

Cilt Arındırıcı Kahve Peelingi 

Hemen hemen herkesin bildiği kahve peelingi son derece etkili bir peeling olmaktadır. Cildi derinlemesine temizler ve gözenekleri tamamen arındırır. Yapımı için gerekli malzemeler:

 • 1 yemek kaşığı Türk kahvesi telvesi
 • 1 yemek kaşığı zeytinyağı

Malzemeler bir kabın içerisinde karıştırılır ve daha sonra cilde ovalama işlemi yapılarak uygulanır. Bu işlem yapıldıktan sonra kahve kuruyana kadar bekletilir ve daha sonra ılık su ile temizlenir. Yapımı ve uygulaması son derece kolay olan bu tarifi içtiğiniz kahvelerden sonra düzenli olaral yaparsanız büyük bir etki görmeniz mümkün olur.

Cilt Arındırıcı Karbonat Peelingi

Karbonat peelingi cilt arındırıcı peeling tarifleri arasında en önemli tariflerden biridir. Cildi en iyi şekilde arındırmayı sağlayan bu tarifin yapımı ve uygulaması da son derece basittir. Karbonat peelingi için gerekli malzemeler

 • 2 yemek kaşığı su
 • 1 yemek kaşığı karbonat

Bu malzemeler bir kabın içerisinde belirli bir süre karıştırılır. Daha sonra çamur gibi bir kıvam alan bu peeling cilde çok nazik bir şekilde uygulanır. Cilde uygularken oval hareketler yapmak gerekir. Böylece cilt daha iyi bir şekilde temizlenir. Yaklaşık 15 dakika kadar ciltte bekletilir ve ılık su ile ciltten arındırılır.

 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun
ETİKET BULUTU