Bepanthol Cilt Bakım Kremi

Paylaş
 

Bepanthol cilt bakım kremi düzenli kullanıldığında cildimizin nem oranının belli bir seviyede kalmasını sağlayan, derinin nem ihtiyacını karşılayan ve cilt korumasına yarar sağlayan bir bakım kremidir. Kışın kuruyan ve çatlayan ellerimiz için, yüzümüzde oluşan kuruluk ve gerilmeler için tercih ettiğimiz nemlendirici bakım kremleri arasında en etkili olan ve en çok tercih edilen Bepanthol cilt bakım merhemi hakkında merak ettiklerinizi bu makalemizde bulabileceksiniz.

Bepanthol cilt bakım kremi cildin nem oranını en iyi şekilde karşılarken, yaşlanma karşıtı belirtileri ortadan kaldırarak, bakımlı ve güzel bir cilde sahip olmamızı sağlar. Her türlü hava koşullarında kullanabileceğiniz bu krem hakkında makalemizde,  bepanthol cilt bakım krem nedir? bepanthol cilt bakım kremi ne işe yarar? sorularının cevaplarını ve bepanthol cilt bakım kremi faydaları, kullanıcı yorumlarını ve krem hakkında sık sorulan soruları görebileceksiniz.

Bepanthol Cilt Bakım Kremi Nedir ?

Bepanthol cilt bakım kremi 1944 yılında Bayer firması tarafından üretilmiş olup 7’den 70’e herkes için için kullanımı uygun, cilt nemlendirici olma özelliğine sahip doğal ve herkes tarafından tercih edilen bir cilt bakım kremidir. Bepanthol Cilt Bakım Kremi, içerdiği etken maddesi dekspantenol sayesinde cildin nem oranını karşılamaktadır. Dekspantenol diğer adıyla ProVitamin B5 cildin bakımına büyük katkı sağlayan bir vitamindir. Doğallığı ile öne çıkan Bepanthol Cilt Bakım Kremi, paraben, parfüm ve renklendirici gibi yardımcı bileşenler içermez.

Eczanelerde reçetesiz olarak alınan Bepanthol cilt bakım kremi, 30 gram ve 100 gram olmak üzere, açık mavi-beyaz renklere sahip kutu içerisinde satılmaktadır. Üzerinde el ve yüz için yazan Bepanthol cilt bakım kremi vücudun tüm noktalarında kullanılabilir.

Bepanthol Cilt Bakım Kremi Ne İşe Yarar ?

Hassas ve kuru cilt tipleri için özel olarak üretilen Bepanthol cilt bakım kremi, kuruyan, çatlayan ve bu sebepler ile tahriş olmuş ciltlerin onarılmasını ve bakımını sağlar. Deri tarafından çok çabuk bir şekilde emilimi sağlanan bu krem, uygulandıktan hemen sonra içeridiği ProVitamin B5 ile cildin yumuşamasını ve nemlenmesini sağlamaktadır. Kırışıklık karşıtı Bepanthol krem, düzenli kullanıldığında cildin yaşlanmasını ve yaşlanmaya bağlı kırışıkları engellemektedir. Cildi dış etkenlere karşı koruyan Bepanthol cilt bakım kremi, deri yüzeyinde koruyucu etki sağlamaktadır.

Bepanthol cilt bakım oldukça geniş kullanım alanlarına sahiptir. Bunlar arasında ;

 • El ve yüzdeki çatlaklar,
 • Nem oranını dengelemek,
 • Yüz, sırt veya kollardaki sivilce ve sivilce izlerinin tedavisi,
 • El ve ayak bakımı,
 • Kurumaya bağlı dökülmeler,
 • Cilt üzerindeki kızarıklıklar,
 • Tüm vücut bakımı,
 • Her türlü cilt tahrişinde,
 • Soğuklardan dolayı oluşan cilt gerilmelerinde kullanılmaktadır.

Hızlı şekilde emilerek, yağlılık hissi yaratmayan Bepanthol krem su bazlı kremler arasında bulunmaktadır. Hassas bölgelerde uygulama yaparken (göz çevresi,dudak çevresi, genital bölge çevresi) dikkatli olmanızda fayda var.

Bepanthol Cilt Bakım Kremi Faydaları

Bepanthol cilt bakım kremi sadece cildi nemlendirmekle kalmaz aynı zamanda cilt üzerinde birçok olumlu etkisi vardır. Sağladığı faydalar arasında ;

 • Su bazlı kremdir, yağlanma yapmaz,
 • Kısa sürede cildin ihtiyacı olan nemi sağlar,
 • Hızlı emilir,
 • Ellerin nem ihtiyacını karşılar ve kırışıklıkları yok eder,
 • Cilt üzerindeki çatlaklarda özellikle ayak topuklarının çatlaklarında etkilidir,
 • Kış günlerinde cildi soğuklara karşı korur,
 • Yaz aylarında güneşin etkisini en aza indirir,
 • Uygulamalar düzenli yapıldığında sivilce ve sivilce izlerinin tedavisinde kullanılır,
 • Yaşlanmaya karşı etkileri en aza indirir,
 • Vücutta buluşan kırışıklıkların, özellikle kuru ciltler için olan kırışıklıkların önüne geçer,
 • Vücut kızarıklıklarını yok eder.

Bepanthol Cilt Bakım Kremi Nasıl Kullanılır ?

Herhangi bir yan etkisi olmayan Bepanthol cilt bakım kremi faydaları hakkında en iyi sonucu almak için düzenli olarak ve dilediğiniz zaman kullanabilirsiniz. Yüz ve vücut için kullanımı uygun olan Bepanthol cilt bakım kremi vücut üzerine yeterli miktarda sürülerek uygulanabilir. Sürülen kremi dairesel ve yumuşak hareketlerde deri altına iyice yedirin. Günde 1 veya 2 kez kullanabileceğiniz Bepanthol cilt bakım kremi, tüm cilt bakımınız için uygundur.

Günün her saatinde kullanılabilen Bepanthol cilt bakım kremini en iyi sonucu almak için banyodan sonra tüm vücudunuz için kullanabilirsiniz.

Bepanthol Cilt Bakım Kremi İçeriği

Bepanthol cilt bakım kremi yan etkisi bulunmadığından ve doğal olduğundan dolayı sıkça tercih edilmektedir. Paraben, parfüm, antiseptik ve renklendirici içermeyen Bepantholün etken maddesi ProVitamin B5 olarak da bilinen, dekspantenol bileşenidir.

Bepanthol Cilt Bakım Kremi Hakkında Sık Sorulan Sorular

Bepanthol Cilt Bakım Kremi Hakkında sorulan sık soruların cevaplarını sizler için en sade şekilde derledik.

Bepnathol yüz kremi tüylenme yapar mı ?

Bepanthol tüylenme yapar mı ?

ProVitamin B5 kıl köklerini beslemektedir. Bepnathol yüz kremi tüylenme yapar mı sorusu en çok merak edilen soruların başında gelmektedir ve içerdiği vitamin ile çok az tüylenme yapabilir.

Bepanthol cilt bakım kremi sivilce yapar mı ?

Hayır, aksine sivilce ve sivilce izlerinin tedavisinde kullanılabilir.

 Bepanthol yüze sürülür mü ?

Bepanthol merhem tüm vücutta kullanılabilir.

Bepanthol cilt bakım kremi genital bölgeye sürülür mü ?

Genital bölgede kullanılmasının bir sakıncası yoktur. Özellikle genital bölge temizliğinden sonra kullanılacak olan Bepanthol cilt bakım kremi acıyı ve tahrişi azaltacaktır.

Bepanthol cilt bakım kremi yanıklara sürülür mü ?

Özellikle güneş yanıkları konusunda cildin nemlenmesine yardımcıdır. Yanık ve ufak sıyrıklarda kullanabilirsiniz.

Bepanthol cilt bakım kremi bebeklerde kullanılır mı ?

Doğallığı sayesinde bebeklerde kullanılmasında bir sakınca yoktur. Pişiklerde etkili değildir.

Bepanthol cilt bakım kremi meme ucu çatlaklarında kullanılır mı ?

Meme ucu çatlaklarınızda Bepanthol krem kullanmanızda bir sakınca yoktur.

Bepanthol cilt bakım kremi hangi cilt tipine uygundur ?

Tüm cilt tiplerinde kullanılabilir.

Bepanthol krem gerçekten etkili mi ?

En çok tercih edilen kremlerin başında gelmektedir ve kullanıcı yorumlarına bakıldığında herkesin memnun kaldığı bir üründür.

Bepanthol Bakım Kremi lazer epilasyon sonrası kullanımı

Kullanabilirsiniz. Uygulama sonrası vücutta oluşan tahriş, acı ve yanma hissiniz azalacaktır.

Bepanthen bepanthol farkı 

Tüm içerikleri aynıdır. Sadece isimleri farklıdır.

Bepanthol cilt bakım kremi prospektüs 

Reçetesiz satılmaktadır. Bepanthol cilt bakım kremi prospektüs bilgilerine kutu içerisinde ulaşmanız mümkün. Kullanmaya başlamadan önce okumanızı tavsiye ederiz.

Bepanthol Cilt Bakım Kremi Fiyatı

Bepanthol Cilt Bakım Kremi fiyat olarak, eczanelerde, kozmetik mağazalarında ve internet ortamında farklı fiyatlarda satılmaktadır.

2018 Yılı için satış fiyatı 30 gram Bepanthol cilt bakım kremi 12-15 TL arasında satış fiyatlarına sahipken,

100 gram Bepanthol cilt bakım kremi 35-45 TL arasında satılmaktadır.

Bepanthol Cilt Bakım Kremi Kullananlar

Bepanthol Cilt Bakım Kremi kullanıcı yorumları sosyal medya ve internet ortamından alınarak sizler için derlenmiştir.

 • Mucize krem.Cildimde yağlı his bırakmadan çabucak emiliyor, yumuşacık yapıyor.İ̇çeriğindeki etken madde panthenol sayesinde sivilce sıkma alışkanlığım sonucu oluşan izlerimin daha çabuk geçmesine yardım ediyor. Ayrıca küçücük şeyden bile irrite olan cildim de hiçbir irritasyona sebep olmamıştır. Tüylenme yapıyor diyorlar ancak her krem kıl köklerini bir miktar beslemektedir ,normaldir,aldırmayınız, tüylenme yapmadığı tarafımca tecrübe edilmiştir.
 • Her derde deva krem. yağlı değildir, çabuk emilir. Banyodan sonra nemlendirici yerine kullanırım. Bazen makyaj altına sürerim. Sivilce yapmaz ki benim cildim her şeye tepki gösterir. Tüylenme yaptığına dair rivayetler vardır ama bende öyle bir şey olmadı. Mutlaka elimin altına bulunur.
 • Sivilce tedavisi süresince, kuruyan, gerilen, pul pul olan cilt için birebir olan muhteşem krem. Çok çabuk emilir, yağlı his bırakmaz, parlama yapmaz, yumuşatır…Daha ne olsun. alın, kullanın efenim.
 • Sivillce izlerini geçirmede etkisini gördüğüm krem.
 • Karma cildimin kendini kaybedip içten kuru dıştan yağlı olduğu dönemde çok faydasını gördüğüm krem. O saçma hassaslığı tamamen düzeltti, sivilce izlerimi hafifletti ve çok iyi nemlendiriyor. Ancak ben bir tüpü bitirdikten sonra hem cildim alışır hem tüylenme yapabilir diye ara verdim, elimdeki nemlendiricim bitsin yine kendisine döneceğim.
 • Allah korusun kanser olsam, açıp kanserli hücrelerime bile sürerim o derece seviyorum o derece her derde deva buluyorum kendisini.
 • Nemlendirmesinden oldukça memnunum hatta kendisini bepanthenden daha başarılı buluyorum bu konuda.İlk başta sürünce cilt hemen emmiyor ama bir dakika falan sonra tamamen emiliyor ve yumuşacık yapıyor.
 • Bir yıldır gece temizlediğim yüzüme nemlendirici olarak severek kullandığım krem. Hatta çıkan sivilcenin üzerine uygulandığında daha çabuk sönmesini sağlıyor. Tüylenme sorunu da olmadı.

Siz değerli okurlarımıza bu makalemizde, kremler arasında en çok tercih edilen Bepanthol Cilt Bakım Kremi hakkında, Bepanthol cilt bakım kremi nedir? Bepanthol cilt bakım kremi ne işe yarar? sorularının cevaplarken, Bepanthol cilt bakım kremi faydaları ve kullanıcı yorumlarını en sade biçimde aktarmaya çalıştık. Diğer tüm sorularınız için yorumlar kısmından bize ulaşabilirsiniz. Sağlıklı kalın…

 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun
ETİKET BULUTU