Bebek Gibi Cilt İçin Evde Maske Tarifleri

bebek-gibi-cilt-için-evde-maske-tarifleri
Paylaş
 

Bebek Gibi Cilt İçin Maske Tarifleri

Bakımlı ve ipeksi görünüme bir görünümü yansıtan bir cilde sahip olmak tüm kadınların isteğidir. Günümüzde birçok farklı yöntem ile yumuşacık bir cilde kavuşmak artık çok kolay. Evde kolaylıkla hazırlanabilecek olan maskelerin düzenli kullanımı sayesinde cildiniz bebeklerin cildini aratmayacaktır. Bebek gibi cilt için maske birbirinden farklı besleyici besin maddesi kullanılarak yapılmaktadır. Tamamen doğal bir yöntem olan bu maskeler cilde herhangi bir zarar vermemektedir. Haftalık olarak uygulanmakta olan bu maske türleri cilt yapısına göre değişkenlik göstermektedir.

Domates ve Karbonat Maskesi İle Cilt Bakımı

İçeriğinde zengin vitaminler barındıran bu ili ürün yumuşacık bir cilt yapısına sahip olmak içn güçlerini birleştirmektedir. Hücrelere yenilik sağlayan bu cilde nemlilik kazandıran bu maske için ihtiyaç duyulanlar;

 • 1 adet domates,
 • 2 yemek kaşığı karbonattır.

Sıkılarak suyu çıkartılan domates karbonat ile karıştırılarak hazırlanan bu maske ciltte yaklaşık 10 dakika bekletildikten sonra su durulanmalıdır.

Avokado ve Bal Karışımı Maskesi

E vitamini başta olmak üzere demir, cilt sağlığı için ihtiyaç duyulan fosfor gibi zengin besin kaynaklarına sahip olan bu maske düzenli uygulandığında yumuşak bir cilt görünümü sağlamaktadır.

 • Olgunlaşmış 1 adet avokado,
 • 1 yemek kaşığı bal,

Bu iki malzemenin mucizesi olan maskenin hazırlanış aşamasında avokado püre haline getirilmelidir. Püre ile yapılmış olan avokado içerisine karıştırılan bal yüz kısmına uygulanarak 15 dakika kadar bekletilmelidir. Sonrasında ise su ile durulanarak cilt üzerindeki ferahlık duygusu hissedilmelidir.

Un ve Patates Suyu Cilt Bakımı Maskesi

Cilt üzerinde oluşan pullu görünümü engellemekte olan bu maske türü daha yumuşak bir cilt görünümü sağlamaktadır. İçerisinde;

 • 1 adet patates,
 • 6 çay kaşığı un gibi malzemeler yer almaktadır.

Suyu çıkartılmış olan patates un ilavesi ile birleştirilerek hamur kıvamına getirilir. Masaj yolu ile yedirerek cilde sürülmesi gerekmekte olan bu maske en az 15 dakika cilt üzerinde bekletilmelidir. Maskenin düzenli uygulanması sonrasında cilt üzerindeki farklılıklar gözle görülmektedir.

 • 1 adet limon
 • Tuz
 • 1 tatlı kaşığı kaymak,
 • 1 tatlı kaşığı buğday nişastası,

2 adet limonu ortadan ikiye keserek çekirdeklerini temizleyin. Düz bir tabak içerisine koyulan tuza limonlar batırılır. 2,3 dakika boyunca ovularak uygulanmakta olan bu maske bol su ile durulanmalıdır.

Bu maskenin etkileri cilt üzerinde oldukça uzun sürmektedir. Maskenin ilk aşaması olan bu aşamadan sonra kaymak ve buğday nişastası karıştırılarak bir fırça ile cilt üzerine uygulanmalıdır. 20  dakika boyunca bekletilen bu maske buzdolabında saklanabilmektedir.  3 aylık bir süre bekletilmekte olan bu maske haftada maske haftada 1 defa uygulanabilmektedir. 1 gün gibi kısa bir zamanda cildi bebeksi bir görünüme kavuşturmakta olan bu maske etkilerini uzun süre göstermektedir.

Cildi Porselen Gibi Yapan Maske Tarifi

Çoğunlukla Japon ve Koreli kadınların örnek alınan pürüzsüz ciltleri ülkemizde ki uzmanları da bu konuda çalışmalara yöneltmiştir. Tamamen doğal ürünler kullanılarak alternatif tıp ile hazırlanmakta olan birçok maske porselen gibi pürüzsüz bir cilt vaat etmektedir. Cildi porselen gibi yapan maske uygulanmadan önce cilt bu maske kullanımına hazırlanmalıdır.

Temiz bir cilt üzerine uygulanabilecek olan bu maske için öncelikle cilt üzerinde yer alan gözeneklerin tamamen açılması gerekmektedir. Böylelikle maske cilde daha derin bir şekilde nüfuz edecek ve daha fazla oranda fayda sağlayacaktır. Gül suyu ve süt yardımı ile kolaylıkla cilt temizleme işlemi yapılabilmektedir. Yapılan cilt temizliğinin ardından Domates ve pirinç unundan hazırlanan maske uygulaması yapılabilmektedir.

Domates ile Pirinç Unu Maskesi

 • 1 adet orta boy domates,
 • Pirinç unu,

Domates ortadan ikiye kesilerek pirinç unu kesilen domatesin üzerine yayılır. Cilt üzerinde gezdirilerek yapılan bu maskeyi uygularken beraberinde dairesel olarak masaj hareketleri yapmak unutulmamalıdır. Böylelikle cildin tüm bölgesi maske ile temas etmiş olmaktadır. 5 dakika cilt üzerinde kalması yeterli olan maske 7 gün boyunca her gün taze yapılarak uygulanmalıdır. Maske sonrasında su ile durulama işlemi yapılmalı ve ardından cilt bakım kremi kullanılmalıdır.

Pürüzsüz Bir Cilt İçin Maske

Siyah noktalar ve lekelerden kurtularak pürüzsüz bir cilt görünümüne kavuşmak için uygulanmakta olan doğal maskeler bulunmaktadır. Evde bulunan malzemeler ile kolaylıkla hazırlanabilen bu maskeler çoğunlukla doğal ürünler ile uygulanmaktadır. Pürüzsüz bir cilt için maskelere örnek olarak çikolatalı yoğun besleyici maske oldukça sıklıkla kullanılmaktadır.

 • 50 gram bitter çikolata,
 • Sıcak su karışımından oluşan yoğun besleyici maske oldukça sıklıkla kullanılmaktadır.

Çikolatayı buhar üzerinde eriterek ılıyana kadar bekletilmelidir. Soğuyan çikolatayı 10 dakika cilt üzerine uygulamak gerekmektedir. Haftada 1 uygulanması gerekmekte olan bu maske türü çikolata içerisinde yer almakta olan kakao kaynaklı maddelerin zengin içeriği ile cilde oldukça iyi gelmektedir.

Pürüzsüz Cilt İçin Maske Suna Dumankaya

Zaman geçtikçe herşey gibi cildimiz de deformasyona uğramaktadır. Cilt üzerinde yer alan hücrelerin zaman içerisinde kendini yenileyememesi yüz bölgesinde sivilcelenme ve lekelenmelere yol açmaktadır. Pürüzsüz cilt için maske Suna Dumankaya tarafından şu şekilde önerilmektedir.

 • 1 yemek kaşığı zeytin yağ,
 • 1 kaşık sıcak su,
 • 4 damla limon suyu gibi malzemeler kullanılarak hazırlanmaktadır.

Tüm malzemelerin karıştırılması sonucunda oluşturulan bu maske temiz cilt üzerine uygulanmalıdır. 5 dakika cilt üzerinde bekletilen bu maske sabun yardımı ile yıkanarak durulanmalıdır.

Su Gibi Cilt İçin Cildi Bebek Gibi Yapan Krem

Cilde bebeksi bir görünüm vermek adına cilt üzerine uygulanmakta olan kremler bulunmaktadır. Bu kremler cilde yumuşak ve nemli bir cilt özelliği kazandırmaktadır. Su gibi bir cilt için bebek gibi yapan krem önerisi olarak dünyaca ünlü bir marka olan Bepanthol bakım kremi önerilmektedir.

Cilt Bakımı İçin Yumurta Maskesi

Cilt üzerinde yer alan gözeneklerin sıkılaştırılması için uygulanan yumurta maskesi yumurta akının kullanılması ile yapılmaktadır.

2 adet yumurta akı içerisine yarım limonun suyu sıkılarak 1 yemek kaşığı sirke ile birleştirilir.

Köpürene kadar çırpılarak kıvama getirilen bu maske parmak uçları yardımı ile cilt üzerine uygulanmalıdır.

Bebek Gibi Cilt İçin Evde Maske Tarifi

Bebek gibi cilt için evde maske; Bebek gibi yumuşacık bir cilde sahip olabilmek adına evde kolaylıkla 2 adet malzemenin birleştirilmesi sonucu yapılabilmekte olan birçok maske bulunmaktadır. Bebek gibi cilt için evde maske konusunda önerilebilecek olan maskeler arasında Salatalık ve Zerdeçal, Limon suyu ve Papaya, Kakao ve Hindistan cevizi gibi besinler ile oluşan maske türleri yer almaktadır. Kakao ve Hindistan cevizinin birleşimi ile oluşan bu maske cilt için en çok tercih edilmekte olan maske türleri arasında yer almaktadır.

Kakao ve Hindistan Cevizi

Tamamen bir gençlik sırrı olarak bilinen bu maske türü kakao içerisinde yer almakta olan birleşenler yardımı ile cilde gerginlik kazandırmaktadır.

 • 1 yemek kaşığı toz kakao,
 • 1 çay kaşığı Hindistan cevizi yağı kullanılarak oluşturulan bu maske cilt üzerine 20 dakika boyunca uygulanmalıdır. Sonrasında ise papatya suyu ile durulamak maskenin amacına ulaşması açısından önem taşımaktadır.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun
ETİKET BULUTU